swietokrzyskie.info

Czwartek, 28 maja 2020, Do końca roku 217 dni Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Wiadomosci

Szczęśliwy finał poszukiwań

Dodane: Marta Data: 2019-11-07 10:51:33 (czytane: 3269)  Wersja do druku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie oraz funkcjonariusze PSP i druhowie z OSP w Kijach i Włoszczowicach wzięli wczoraj udział w poszukiwaniu zaginionego 36-latka. Dzięki sprawnym działaniom mężczyzna został szybko odnaleziony i przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

Wczoraj przed godziną 12.00 pińczowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu mieszkańca gminy Kije. Mężczyzna miał wyjść z domu rano ok. 08.00 i nie powrócić do domu pomimo panującego chłodu. Największe obawy wzbudzał jednak fakt, że zaginiony był schorowany i  nigdy wcześniej nie opuszczał domu na tak długo. Mundurowym nie pozostawało nic innego jak natychmiast rozpocząć poszukiwania z zaangażowaniem maksymalnej liczby osób. Do sprawdzenia był bowiem olbrzymi obszar z przewagą lasów i pól uprawnych, a czas naglił z uwagi na szybko zapadający zmrok.

Ponad 20 policjantów i drugie tyle strażaków rozpoczęło rozpytywanie mieszkańców i przeczesywanie okolicznych pól i lasów. Działania przyniosły szybki efekt, bo już po 2 godzinach mężczyzna został odnaleziony w odległości ok. 2 kilometrów od domu. Zagubiony i nieco przestraszony 36-latek schował się pod drzewem na skraju lasu i pól.

Tylko dzięki zaangażowaniu tak dużych sił i znajomości topografii terenu można było pomóc mężczyźnie. W przypadku gdyby rodzina zwlekała z powiadomieniem Policji jego poszukiwania na pewno byłyby trudniejsze, a ich efekt trudny do przewidzenia. Najprawdopodobniej mężczyzna sam nie poradziłby sobie po zmroku. Na szczęście został odnaleziony dość szybko i nic mu się nie stało.

Warto zaznaczyć, że w ciągu 3 dni to już drugie tego typu działania w Pińczowie. W poniedziałek pińczowscy policjanci wsparci funkcjonariuszami Oddziałów Prewencji Policji w Kielcach, również po ok. 2 godzinach poszukiwań na terenie miasta oraz pól i lasów, odnaleźli zaginionego 35-letniego mieszkańca Pińczowa. W obu przypadkach o sukcesie zadecydowało zaangażowanie dużej liczby mundurowych i szybkość podejmowania odpowiednich decyzji.

 Zobacz

Źródło: KPP Pińczów

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

:) do Marty z uśmiechem (2019-11-09 23:19:55)

taaaa.. olbrzymi obszar lasów i pól... a co tam ma być ? teren wielkomiejski? bagna ? I ...znaleziono przestraszonego nieco debila wieśniaka, który się schował pod drzewem na skraju lasu i pól. OJ.... MARTO... MARTUSIU. a najładniej to MARTUNIU :) Stary człowiek Ci powie.... nie pisz Moja Droga bzdur.. Martuniu... I znajdź mnie..

Nasz patronat

Data: 2020-09-19, godz: 20:300

Kabaret Skeczów Męczących - nowy termin spektaklu

19  września  2020r. o godz. 20:300 zapraszamy do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury na Kabaret Skeczów Męczących z nowym programem "najŚMIESZNIEJszy".
Wróć do góry