swietokrzyskie.info

Czwartek, 28 maja 2020, Do końca roku 217 dni Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Wiadomosci

Pomoc dla Jagódki Stradomskiej

Dodane: Marta Data: 2019-10-04 14:40:26 (czytane: 2052)  Wersja do druku

Organizatorzy Charytatywnego Maratonu Zumba przekazali zebrane środki rodzicom dziewczynki.

Jagódka Stradomska ma 18 miesięcy, jest bardzo radosną, uśmiechniętą i ciekawą świata dziewczynką. Jak każde półtoraroczne dziecko, także i ona właśnie zaczyna coraz więcej mówić, samodzielnie chodzić i poznawać otoczenie.

jagodka_stradomska_pomoc.jpg 

Jest śmiała, otwarta, intelektualnie rozwija się wręcz wzorowo. Przyszła na świat w marcu 2018 roku bez rączek. Rodzice od pierwszej chwili po narodzinach swojej córki poświęcają całą swoją energię, żeby zapewnić swojej jej jak najlepsze i jak najbardziej normalne dzieciństwo.

To bardzo trudne i bardzo kosztowne. Codzienność rodziny Jagódki to ciągłe zabiegi rehabilitacyjne i konsultacje lekarskie, które wiążą się z bardzo częstymi wyjazdami i związanymi z tym wysokimi kosztami. Jagódka uczy się między innymi operować nogami w taki sposób, aby w jak największym stopniu mogły zastąpić ręce. Rodzice dziecka nie zostali sami z wyzwaniem, jakie rzucił im los.

jagodka_stradomska_pomoc_2.jpg 

Dzisiaj w gabinecie burmistrza Jędrzejowa dziewczynki otrzymali środki uzyskane podczas sobotniego Charytatywnego Maratonu Zumba zorganizowanego specjalnie dla Jagódki. Zebrane 11620,46 zł to kwota, która pomoże rodzicom dziewczynki przez jakiś czas pokrywać koszty związane z jej rehabilitacją. Podobne akcje organizowane były wcześniej między innymi przez mieszkańców Skroniowa, gdzie na stałe mieszka rodzina Stradomskich. Rehabilitacja Jagódki to proces długotrwały i bardzo kosztowny. Wierzymy, że zarówno podobnych akcji, jak i indywidualnej pomocy z Państwa strony będzie jeszcze więcej. Gorąco do tego zachęcamy

Wszelkie informacje o akcjach pomocy dla Jagódki można śledzić na założonej przez jej mamę stronie www.facebook.com/Jagodka.Stradomska/. Prosimy także o udostępnianie tej strony na swoich facebookowych profilach. Jagódka jest także podopieczną Fundacji "Zdążyć z Pomocą", ulica Łomiańska 5, 01-685 Warszawa. Pieniądze można więc wpłacać także na konto fundacji: Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem: „34246 Stradomska Jagoda darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

źródło: www.umjedrzejow.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2020-09-19, godz: 20:300

Kabaret Skeczów Męczących - nowy termin spektaklu

19  września  2020r. o godz. 20:300 zapraszamy do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury na Kabaret Skeczów Męczących z nowym programem "najŚMIESZNIEJszy".
Wróć do góry