swietokrzyskie.info

Czwartek, 28 maja 2020, Do końca roku 217 dni Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Przysięga świętokrzyskich Terytorialsów w Kielcach

Dodane: Marta Data: 2019-09-19 10:08:13 (czytane: 2255)  Wersja do druku

W Kielcach odbędzie się przysięga ochotników powołanych do 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W nadchodzącą sobotę ok 150 żołnierzy Wojska Polskiego wypowie słowa roty przysięgi na Placu Wolności.

 przysiega_terytorialsi_4.jpg

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w najbliższą sobotę złożą przysięgę wojskową na Placu Wolności. Uroczystość poprzedzi msza święta w Kościele Garnizonowym pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski przy ul. Chęcińskiej 2 o godzinie 10:00.

Następnie kolumna ponad 800 żołnierzy ruszy ulicami Kielc, by rozpocząć uroczystą przysięgę o godzinie 12:00 na Placu Wolności.

przysiega_terytorialsi_2.jpg 

Słowa roty przysięgi na sztandar 2 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej złoży ok 150 ochotników, którzy zakończyli szkolenie poligonowe. Składający przysięgę żołnierze zostali powołani do służby 7 września br. i przeszli szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które odbyło się na obiektach szkoleniowych Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie i w Wędrzynie.

przysiega_terytorialsi_1.jpg 

Przysięgającym towarzyszyć będzie kompania honorowa 10. ŚBOT, ochotnicy, którzy przeszli szkolenie wyrównawcze, żołnierze Obrony Terytorialnej, kadra instruktorska oraz zaproszeni goście. Uroczystość uświetni Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego. W trakcie przysięgi „świętokrzyscy terytorialsi” zaprezentują również sprzęt, który używają na co dzień w służbie. Będzie można zobaczyć samochody ciężarowe, quady, motocykle i uzbrojenie m.in. karabinek MSBS „Grot”.

przysiega_terytorialsi_5.jpg

Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służbę pełni ponad 21tyś. żołnierzy, w tym 18,4 tys. ochotników oraz 3,1 tys. żołnierzy zawodowych. W województwie świętokrzyskim przysięgający żołnierze przekroczyli liczbę dziewięciuset „Terytorialsów” służących w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, a wśród nich są m.in. ratownicy medyczni, pielęgniarki, nauczyciele, studenci, uczniowie, instruktorzy szybownictwa, zawodnicy tajskiego boksu, instruktorzy strzelectwa długodystansowego, maratończycy, miłośnicy morsowania oraz wielu innych wspaniałych żołnierzy z pasjami.

 przysiega_terytorialsi_3.jpg

WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają Terytorialsami. O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się rezerwiści, a także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą Ojczyźnie.

Misją 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr cc. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. „Nurt” jest obrona i wspieranie społeczności województwa świętokrzyskiego. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia
działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2020-09-19, godz: 20:300

Kabaret Skeczów Męczących - nowy termin spektaklu

19  września  2020r. o godz. 20:300 zapraszamy do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury na Kabaret Skeczów Męczących z nowym programem "najŚMIESZNIEJszy".
Wróć do góry