swietokrzyskie.info

Niedziela, 23 lutego 2020, Do końca roku 312 dni Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Wiadomosci

Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w PSP2 - foto/nowe video

Dodane: Marta Data: 2019-09-06 10:00:00 (czytane: 7887)  Wersja do druku

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Busku-Zdroju rozpoczęli kolejny rok nauki w zupełnie odmienionych warunkach. Placówka została rozbudowana i zmodernizowana.

Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dyrekcja, grono pedagogiczne, rada rodziców i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju zaprosiła między innymi: Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Pana Andrzeja Bętkowskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pana Kazimierza Mądzika,Starostę Powiatu Buskiego Pana Jerzego Kolarza, Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Pana Waldemara Sikorę, Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Busko-Zdrój Pana Roberta Burchana, Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Pana Michała Morańskiego,Sekretarza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Panią Dorotę Srokę, Radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Pana Mieczysława Sasa,Głównego Specjalistę do spraw inwestycji Pana Tomasza Wierzbę,Naczelnika Wydziału Oświaty Promocji i Infrastruktury Społecznej Panią Jolantę Maj,Proboszcza Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP ks. Tadeusza Szlachtę,wizytatorów Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.

Prace nad modernizacją szkoły trwały półtora roku. Parter i pierwsze piętro zostały przebudowane, a drugie dobudowane. To nowoczesna szkoła z windą dostosowaną do potrzeb dzieci niepełnosprawnych

W nowym piętrze znajduje się 11 pracowni przedmiotowych i językowych. – Są sale do geografii, fizyki, chemii oraz 3 informatycznie, w których jest po 17 stanowisk. Teraz każde dziecko może pracować indywidualnie –  zauważa Dariusz Kumor, dyrektor PSP Nr 2 w Busku-Zdroju.

Koszt inwestycji to blisko 11 mln zł, z czego prawie 3 mln zł to środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa. Szkoła posiada także kompleks boisk sportowych, który został oddany w 2018 roku.

sp2_rozpoczecie_roku_kl_VII_VIII_19089.jpg

 sp2_rozpoczecie_roku_kl_VII_VIII_19029.jpg 

sp2_rozpoczecie_roku_kl_VII_VIII_19102.jpg

 

sp2_rozpoczecie_roku_kl_VII_VIII_19090.jpg

sp2_rozpoczecie_roku_kl_VII_VIII_19045.jpg 

 sp2_rozpoczecie_roku_kl_VII_VIII_19044.jpg

W placówce zakończono realizację zadania „Rozbudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju o sale dydaktyczne i pomieszczenia towarzyszące”.

To część projektu „Rozwój infrastruktury edukacyjnej w gminie Busko-Zdrój” prowadzonego w oparciu o dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 (Działanie 7.4 – „Rozwój Infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej).

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

pollonus (2019-09-09 22:25:39)

Dziękuję adminowi za uwierzytelnienie mojego komentarza jego usunieciem. Prawdy nie da się zakłamać. Złamano protokół flagowy - podczas uroczystości w Szkole Podstawowej nr 2 i nikt nie zwrócił na to uwagi.

(2019-09-08 14:42:05)

Piotrek i Lenka -super duet

(2019-09-08 12:59:12)

:(

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat  Wróć do góry