swietokrzyskie.info

Środa, 13 listopada 2019, Do końca roku 48 dni Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Dzień Pińczowa na krakowskim Rynku

Dodane: Marta Data: 2019-08-23 18:47:11 (czytane: 3695)  Wersja do druku

Mieszkańcy Krakowa i turyści z różnych zakątków świata już po raz 13 zobaczyli to, czym region Ponidzia może się poszczycić.

W czwartek, 22 sierpnia w Krakowie miał miejsce Dzień Pińczowa, w ramach 43. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej.

Zaprezentowano twórczość ludową, wystąpili artyści, pokazano też pyszną kuchnię oraz wiele atrakcji Ponidzia. To już tradycja, że w ramach Międzynarodowych Targów Gmina Pińczów otrzymuje na cały dzień estradę przy ratuszu oraz stoiska na Rynku Głównym w Krakowie, aby móc tam zaprezentować wszystko to, co w naszym regionie najcenniejsze i czym z całą pewnością możemy się pochwalić na arenie nie tylko polskiej, ale też międzynarodowej.

krk_1.JPG 

krk_2.JPG 

krk_3.JPG

 

Jak co roku nidziański dzień rozpoczął się korowodem uczestników wokół Rynku Głównego w Krakowie. Prowadziła go Orkiestra Dęta z pińczowskiej Szkoły Muzycznej I stopnia pod batutą Tadeusza Bartosa. Pochód dotarł aż pod wieżę ratuszową, gdzie na zaaranżowanej scenie Włodzimierz Badurak, burmistrz miasta i gminy Pińczów, Józef Spiszak prezes Centrum Sztuki Ludowej IMAGO oraz Sławomir Pietrzyk wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa powitali serdecznie przybyłych gości.

 

krk_5.JPG

krk_8.JPG
 

Następnie soliści i zespoły z Ponidzia zafundowali wielogodzinną ucztę muzyczną. Na krakowskiej estradzie wystąpili między innymi: uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Pińczowie, młodzież działająca przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury, Kapela Koperniacy oraz KGW Kopernia, zespół Koła Gospodyń Wiejskich Skałczanki z Bogucic, Stowarzyszenie Chata Bogucka, zespół KGW Kozubowianki, KGW Skowronianki, Kapela Swoje Chłopy, OSP Pełczyska, Kapela Ponidzie Maćka Sobonia i Kapela z Lubczy Stefana Wyczyńskiego.

krk_13.JPG 

Część artystyczną przygotowała także Rycerska Grupa Rekonstrukcyjna z Pińczowa. Przez cały dzień na płycie Rynku Głównego w Krakowie mieszkańcy i turyści z przeróżnych zakątków świata podchodzili do ponidziańskich kramów. Nie zabrakło stoisk pań z Kół Gospodyń Wiejskich, przy których ustawiali się chętni na regionalne pyszności, w szczególności ciasta i domowe przetwory.

krk_15.JPG 

Zaprezentowały się następujące stoiska: Towarzystwo Przyjaciół Ponidzia, Rękodzieło – Małgorzata Suchowiecka, Rękodzieło – Barbara Górzyńska, KGW Kopernia, KGW Kozubów, KGW Uników, KGW Bogucice – Skałczanki, KGW Młodzawy, KGW Skowronno. Ci, którzy nigdy nie byli w Pińczowie mogli cieszyć oczy fotografiami, przedstawiającymi tutejsze krajobrazy i zabytki. Dodatkową atrakcją Dnia Pińczowa w Krakowie były konkursy dla publiczności, w których można było wygrać między innymi dwudniowy pobyt w Hotelu „Nad Starą Nidą”, vouchery na przelot motolotnią od Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie oraz mnóstwo gadżetów promocyjnych z Pińczowa.

Sponsorami nagród w konkursach o Ponidziu byli: Muzeum Regionalne w Pińczowie, Hotel nad Starą w Pińczowie, Aeroklub Regionalny w Pińczowie, Stowarzyszenie Klub Wodny Kon-Tiki, Restauracja Hamer Lunch, Pływalnia Miejska w Pińczowie, Natur – Vit.

źródło:UMiG Piczów

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2019-11-01, godz:

  Terminarz Kina Zdrój

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.  Wróć do góry