swietokrzyskie.info

Niedziela, 23 lutego 2020, Do końca roku 312 dni Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Wiadomosci

Mnóstwo atrakcji i rzesze turystów na Zamku w Chęcinach!

Dodane: Milena Data: 2019-08-19 17:03:45 (czytane: 4021)  Wersja do druku

Długi sierpniowy weekend owocował mnóstwem atrakcji na Zamku w Chęcinach! Opowieści zamkowego Kałamarza, nauka pisania gęsim piórem, "Noc na Zamku", warsztaty tkackie, pokazy walk, pokazy tańców dawnych, czy spotkania z ludźmi z epoki to namiastka pakietu przygotowanego dla zwiedzających! Imponującym pokłosiem wydarzenia jest ilość przybyłych turystów!

W pierwsze dwa dni tj. 15 i 16 sierpnia na zamku zagościła Ostoja Dworska z interesującym programem edukacyjnym. Skryba Grzegorz ubrany w tradycyjne dawne odzienie zakonnika opowiadał o średniowiecznym piśmie i uczył zwiedzających pisania gęsim piórem. Każdy z uczestników zabrał do domu na pamiątkę własnoręcznie wykonane pozdrowienia ostemplowane pieczęcią zamkową Nauka przez zabawę przyciągnęła rzeszę turystów!Szczególnie rodziny z dziećmi licznie korzystały z atrakcji.

zamek_Checiny1.jpg

zamek_Checiny.jpg

16 sierpnia odbyła się również przedostatnia w tym sezonie Noc na Zamku! W blasku księżyca i cieniu nocy zamkowe mury nabierają tajemnicy, którą chciało rozwikłać, aż 250 uczestników! Widowiskowe fire-show, humorystyczna scenka epokowa, pokazy tańców dawnych, konkursy i zabawy oraz duch Białej Damy to dawka wspaniałych  wrażeń! Bilety na imprezę zawsze wyprzedają się w ekspresowym tempie! Tak samo było w tym przypadku. W piątek – w dzień imprezy - odbieraliśmy niezliczoną ilość telefonów z zapytaniem o Noc na Zamku, a wejściówki były już wyprzedane tydzień wcześniej! Dlatego zapraszamy do rezerwacji kolejnego wydarzenia już teraz! Ostatnia Noc na Zamku odbędzie się 30 sierpnia na zakończenie wakacji!

Z kolei 17 sierpnia na górnym dziedzińcu zamku odbywały się niesamowite warsztaty tkackie. Chętni mogli spróbować swoich umiejętności w tkaniu gobelinu. Mieniące się kolorami kłębki nici zachęcały do zabawy przede wszystkim dzieciaki. 18 sierpnia natomiast odbyły się spektakularne pokazy walk bronią białą. Prezentacja fechtunku historycznego przyciągała wzrok nie tylko pasjonatów i historyków! Szable, rapier, miecz i odkrywanie pokładów męstwa królowały na zamku przez całą niedzielę!
Dodatkowo codziennie odbywały się pokazy tańców dawnych, spotkania z ludźmi z epoki, animacje, konkursy i zabawy.  Ponadto Turyści mogli uczestniczyć w zamkowej grze o nazwie „Koło fortuny”. Loteria odbywała się zazwyczaj w południe, a szczęściarze mieli okazję zgarnąć atrakcyjne nagrody!
Dzieci, dorośli, młodzież czy seniorzy – wszyscy zwiedzający - na pewno pozostawili w swej pamięci niesamowite zamkowe wspomnienia. 4 dniowy pakiet atrakcji okazał się świetną propozycją spędzenia długiego weekendu właśnie na Zamku w Chęcinach! Z oferty skorzystało, niemal 12 500 zwiedzających! Absolutnym rekordem był czwartek 15 sierpnia, gdzie na zamku zagościło aż 3 637 turystów!

zamek_Checiny2.jpg

zamek_Checiny3.jpg

Oblężenie turystyczne odnotowała również renesansowa kamienica „Niemczówka”! Zbrojownia, makieta zamku, piwnice z czasowymi ekspozycjami czy Sala Wielka to tylko niektóre z atrakcji kamienicy! W okresie 4 dni to klimatyczne miejsce z niesamowitym duchem historii przyciągnęło około 1000 turystów! Warto podkreślić, że z biletem z zamku turyści mogą zwiedzać „Niemczówkę” bezpłatnie!

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronatWróć do góry