swietokrzyskie.info

Czwartek, 14 listopada 2019, Do końca roku 47 dni Imieniny: Emila, Laury, Rogera

Wiadomosci

Zakończono kolejne inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego

Dodane: Marta Data: 2019-08-02 21:46:44 (czytane: 2861)  Wersja do druku

Mieszkańcy gminy Busko-Zdrój postawili na aktywność fizyczną dzieci i dorosłych.

Aż trzy z czterech realizowanych projektów zakładały budowę nowych lub doposażenie już istniejących siłowni i placów zabaw.

Mieszkańcy wsi Słabkowice mogą już korzystać z placu zabaw dla dzieci oraz siłowni zewnętrznej przy Społecznej Szkole Podstawowej, która składa się z 14 urządzeń do ćwiczeń różnych partii ciała.

Zewnętrzne siłownie powstały również w miejscowościach Galów, Szaniec i Zwierzyniec, w ramach doposażenia istniejących obiektów rekreacyjnych. Każda z nich ma nowy orbitrek i wyciąg górny, a także wioślarza i biegacza. Wszystkie urządzenia zawierają szczegółową instrukcję jak wykonywać ćwiczenia oraz jakie partie ciała można na nich ćwiczyć.

W trakcie realizacji jest ciągle ostatni z projektów – Rozbudowa i doposażenie placu zabaw oraz budowa siłowni zewnętrznej w Ruczynowie.

Przy każdej z powstałych siłowni został zamontowany regulamin korzystania z siłowni na świeżym powietrzu, który szczegółowo opisuje jak korzystać bezpiecznie z siłowni.

budzet_obywatelski.jpg 

Galeria na stronie: kliknij

źródło: UMiG Busko Zdrój

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

(2019-08-05 18:28:31)

Busko-Zdrój największe osiedle w mieście Sikorskiego dużo placu zielonego zero zagospodarowania choćby nawet w sprzęt do ćwiczeń. Nie mogę tego pojąć jeśli ktoś coś z tego rozumie to znaczy z tych inwestycji w siłownie w pobliskich wioskach prosze napiszcie bo ja tego nie pojmuje. Co nie znaczy że na wsiach miałoby ich nie być niech benda i niech zmęczeni rolnicy jak wrócą z ciężkiej pracy na roli niech sobie też poćwiczą.

Lukasz (2019-08-05 05:20:19)

Wszystko fajnie, rozwoj, inwestycje, tylko dlaczego wciaz to samo, kiedy w koncu powstanie instalacja street workoutowa z prawdziwego zdarzenia? Na terenie rekreacyjnym przy skate park jest wciaz duzo miejsca do zagospodarowania, a biorac pod uwage ze w Busku jest wiele dzieciakow zaineresowanych ta forma sportu byla by to swietna inwestycja, szczegolnie ze pomysl jest od dawna. Wladze do dziela, zrobcie cos dla mlodziezy!!! Ps Przepraszam za braak polskich znakow, klawiatura nie pozwala.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2019-11-01, godz:

  Terminarz Kina Zdrój

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.
  Wróć do góry