swietokrzyskie.info

Niedziela, 26 września 2021, Do końca roku 96 dni Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Wiadomosci

Eko Architektura - domki letniskowe

Dodane: Milena Data: 2019-07-24 13:03:58 (czytane: 2794)  Wersja do druku

Nie od dziś wiadomo, że rzeczy z przedrostkiem eko, bio czy vegan cieszą się wzrastającą popularnością. Właściwie każda z większych korporacji stawia na to, by posiadać pro-środowiskową twarz w tych czasach. Jest to zwykła racjonalność rynkowa.

Dziennikarz: Dziś porozmawiamy jednak z dyrektorem Eko Architektury, Przemysławem Balcewiczem. Firmy, która budowała ekologicznie już dziesięć lat temu. Dzień dobry.
Przemysław Balcewicz: Dzień dobry, dziękuję bardzo za zaproszenie.

D: Wiem, że już sama nazwa firmy zdradza większość tajemnicy, ale czy powie pan coś na temat waszej działalności? Skąd pomysł na start, czym się charakteryzujecie, dlaczego to właśnie was ludzie wybierają jeśli chodzi o rynek budownictwa drzewnego?
PB: Cóż, to fakt, że świętujemy ostatnimi czasy sukcesy. Marka nasza rozwija się i zatacza coraz szersze kręgi. Jeśli pyta pan o początki, to nie należały do najłatwiejszych. Warto pamiętać, że rozpoczynaliśmy naszą przygodę niemal dekadę temu. Kwestie środowiskowe nie były wtedy zbyt popularne, a nierzadko stawały się obiektem kpin. My wiedzieliśmy jednak, że chcemy budować każdą z konstrukcji: domy jednorodzinne, domki ogrodowe, nawet akcesoria bądź garaże. Była w nas jednak świadomość coraz bardziej degradującego się ekosystemu. Naturalnym wyborem była próba połączenia tych dwóch kwestii. Tak zrodził się pomysł na architekturą opartą na drewnie. To właśnie odróżnia nas od konkurencji i w dobie rosnącej świadomości dotyczącej klimatu czy życia na naszej planecie, przekłada się to także na wzrastającą liczbę zadowolonych klientów.

dom.jpg

D: Temat ten jednak stał się modny i na czasie. Jakie są rzeczywiste zalety domów budowanych na tym surowcu?
PB: Po pierwsze jest on w pełni odnawialny. Nie produkuje odpadów, które zostaną z nami na tysiące lat. Jeśli jednak mamy stać się bardziej przyziemni, to dwie kwestie są kluczowe. Portfel i zdrowie. Eko Architektura gwarantuje dużą oszczędność. Nasze konstrukcje są niemal na każdą kieszeń i w żadnym wypadku nie są produktem elitarnym dla jedynie wąskiego grona odbiorców. Minimalizacja kosztów pozwoliła nam na dostosowanie ceny do takiego poziomu, by nasze twory stały się szerzej dostępne. Innymi korzyściami materialnymi jakie odczuje klient jest też znaczna energooszczędność naszych mieszkań. Jest to odczuwalne szczególnie długofalowo, gdyż jak wszyscy wiemy tradycyjne domy nierzadko stanowią najwyższe wyzwanie dla naszych finansów dopiero po długich latach, gdy przychodzi do remontów i napraw. Konstrukcje dostarczane przez Eko Architekturę, niezależnie czy są to domy klasyczne, czy domki ogrodowe, w znacznej mierze uwalniają od niepotrzebnych kosztów.
Wytrzymałość

D: Poruszmy teraz kwestię kluczową dla wielu klientów. Domy drewniane na pierwszy rzut oka zdają się niestabilne oraz łatwo degradowalne. Z pewnością wielu czytelników może mieć podobne wrażenie, jakoby tego rodzaju budowle nie należały do najstabilniejszych. Czy jest to prawda? Czy domy oparte na drewnie naprawdę ustępują tym, których budulcem jest inny surowiec?
PB: W żadnym wypadku. Drewno, jak choćby sosna czy jodła, należą do najstabilniejszych surowców. Nasze błędne wrażenie bierze się z mylnego utożsamiania nowoczesnych eko-domów z miałkimi konstrukcjami pokroju domków na drzewie, czy altanek. Nasza firma gwarantuje długą używalność domów. Zaś odpowiedni sposób pielęgnacji polecany przez naszych fachowców wydłuża ten okres diametralnie. Wymaga to odpowiedniego projektu, właściwego rodzaju drewna jako głównego budulca oraz prawidłowego montażu całości konstrukcji. Wszystko to jednak jest w naszych rękach i Eko Architektura za cel nadrzędny stawia sobie solidność oraz wytrzymałość. To właśnie cecha najczęściej chwalona przez naszych klientów, którzy po latach zamieszkują domostwa, które dla nich zaprojektowaliśmy. A zadowolenie klienta jest dla nas sprawą najwyższej rangi.

D: To naprawdę mocna rekomendacja. Myślę, że te odpowiedzi w pełni zadowalają naszych czytelników. Serdecznie dziękuję za rozmowę.
PB: Dziękuję również i pozdrawiam.

/artykuł sponsorowany/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronatWróć do góry