swietokrzyskie.info

Czwartek, 12 grudnia 2019, Do końca roku 19 dni Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Wiadomosci

Kradzież na terenie urzędu

Dodane: Marta Data: 2019-07-18 18:47:00 (czytane: 2570)  Wersja do druku

Buscy policjanci dostali informację o kradzieży, do której doszło w jednym z urzędów na terenie miasta. 54-letni mieszkaniec gminy Gnojno, widząc pozostawiony portfel - zabrał go.

Następnie poszedł na przystanek i pojechał „busem” do domu. Kiedy wysiadł z pojazdu „wpadł” w ręce stróżów prawa. Mężczyzna przyznał się do kradzieży portfela wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 500 złotych oraz dokumentów. Za kradzież kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

info_policja.jpg

Policjanci Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy dostali informację dotyczącą kradzieży w jednym z urzędów na terenie miasta. O popełnienie tego czynu podejrzewany był 54-letni mieszkaniec gminy Gnojno. Jak ustalili kryminalni, mężczyzna widząc pozostawiany portfel – zabrał go. „Łup” schował do foliowej torby i wyszedł z urzędu kierując się na przystanek komunikacji publicznej. Tam wsiadł do „busa” jadącego w kierunku miejsca zamieszkania 54-latka. Kiedy mężczyzna dotarł na miejsce, mocno się zdziwił na widok podchodzących do niego policjantów. Zapytany o portfel, od razu wskazał torbę którą miał przy sobie, a w niej schowany „łup”. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do buskiej jednostki policji. Funkcjonariusze odzyskali portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 500 zł oraz dowodem osobistym i prawem jazdy. Śledczy sprawdzą co stało się z kartą płatniczą, której utratę zgłosił pokrzywdzony. Odzyskane mienie wkrótce trafi do właściciela.

Konsekwencją popełnienia czynów o które jest podejrzany 54-latek, może być kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, ale ostatecznie o jej wysokości zdecyduje sąd.


Źródło: KPP Busko-Zdrój
Opr. TP

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

Łukasz (2019-07-24 15:47:51)

Wziął na przechowanie żeby nikt nie ukradł...

Alicja z krainy czarów (2019-07-18 21:32:49)

Czy mówimy o tym wspaniałym człowieku, który co niedziela w pierwszej ławce w kościele? Widać dobrze dwulicowość takich ludzi

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2019-12-31, godz: 19:00

  Bal Sylwestrowy 2019/2020 w Łatanicach

  Członkowie OSP oraz KGW w Łatanicach serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w szampańskiej zabawie, na której pożegnamy stary rok 2019 a powitamy nowy 2020!
  Wróć do góry