swietokrzyskie.info

Niedziela, 08 grudnia 2019, Do końca roku 23 dni Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Wiadomosci

Na motorowerze chciał uciec przed policyjnym patrolem

Dodane: Milena Data: 2019-07-15 15:58:52 (czytane: 1137)  Wersja do druku

Stopniccy policjanci na jednej z ulic Pacanowa zauważyli motorowerzystę, który podczas jazdy nie miał na głowie kasku ochronnego. Policjanci wydali polecenie zatrzymania się do kontroli kierującemu jednośladem. Mężczyzna obejrzał się za siebie i zamiast zatrzymać się, przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Kierujący motorowerem był w stanie po użyciu alkoholu.


Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy w piątkowe popołudnie pełnili służbę na terenie Pacanowa. Na jednej z ulic tego miasta zauważyli motorowerzystę, który podczas jazdy nie miał na głowie kasku ochronnego. Ponadto jego sposób jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi wydali polecenie zatrzymania się do kontroli kierującemu jednośladem. Ten obejrzał się za siebie i zamiast zatrzymać się, przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Po przejechaniu kilkuset metrów, porzucił motorower i kontynuował ucieczkę pieszo. Wbiegł na pobliską posesję, gdzie chciał się ukryć. Tam został zatrzymany przez stróżów prawa. Funkcjonariusze ustalili, że powodem ucieczki przed nimi mogła być chęć uniknięcia odpowiedzialności karnej. Od 23 – latka wyczuli zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący motorowerem był w stanie po użyciu alkoholu, „wydmuchał” niecałe 0,5 promila. To nie było jedyne przewinienie mieszkańca gminy Pacanów. Motorower nie miał aktualnych badań technicznych, nie miał obowiązkowego ubezpieczenia, a kierujący nie miał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do kierowania motorowerami. Wszystkie te przewinienia to wykroczenia, ale podejmując próbę ucieczki popełnił przestępstwo.  

Przypominamy!

Zgodnie z obowiązującymi od 1 czerwca 2017 przepisami, każdy przypadek niezatrzymania się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Ponadto kierującemu, który podejmuje próbę ucieczki przed policjantami grozi od 3 miesięcy nawet do 5 lat więzienia.

Opr. TP

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

:) (2019-07-18 05:38:17)

Spieprzał, bo może bał się, że go uduszą.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2019-12-31, godz: 19:00

  Bal Sylwestrowy w Pałacu w Konarach!!!

  Po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Bal Sylwestrowy pełen niezapomnianych wrażeń i najlepszej zabawy !!!!Rezerwacja - tel. 41 230 52 16  Wróć do góry