swietokrzyskie.info

Czwartek, 12 grudnia 2019, Do końca roku 19 dni Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Wiadomosci

Czujny sąsiad starszej pani

Dodane: Milena Data: 2019-07-13 13:38:57 (czytane: 800)  Wersja do druku

Różne służby zostały zaangażowane w pomoc starszej kobiecie, która ostatecznie trafiła do szpitala. O interwencję poprosili zaniepokojeni sąsiedzi.

Do dyżurnego pińczowskiej jednostki dodzwoniła się mieszkanka jednej z miejscowości, informując o obawach swojego znajomego, który od kilku dni nie widział 74-letniej sąsiadki. Mężczyznę zaniepokoiła nieobecność kobiety, która mieszkała sama, a od kilku dni nie wychodziła z domu, choćby po to aby zrobić zakupy. Martwiąc się jej stanem zdrowia powiadomił o tym fakcie zarządcę budynków, a ten Policję.

Mundurowi na miejsce przybyli w asyście straży pożarnej i ratowników medycznych. Okazało się bowiem, że starsza kobieta z niewiadomych przyczyn opadła z sił i leżała na podłodze mieszkania, do którego trudno było się dostać. Przez okno weszli się tam strażacy umożliwiając interwencję medyków. Ci po wstępnym stwierdzeniu odwodnienia kobiety zdecydowali o przewiezieniu jej do szpitala. Jednocześnie opieką nad nią przejęły pracownice pomocy społecznej.

Interwencja sąsiada okazała się we wczorajszym zdarzeniu kluczowa dla bezpieczeństwa 74-latki. Dzięki zainteresowaniu obcego człowieka służby mogły w porę udzielić jej niezbędnej pomocy. Był to więc kolejny przykład sąsiedzkiej czujności ratującej to co najcenniejsze – życie.

Dobre stosunki z sąsiadami warto też wykorzystywać podczas okresu wakacyjno-urlopowego. Przed wyjazdem z domu dobrze jest poprosić sąsiada o to by zwrócił uwagę na stan zabezpieczenia naszego dobytku.

Opr. D.S.
Źródło: KPP Pińczów

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2019-12-31, godz: 19:00

  Bal Sylwestrowy 2019/2020 w Łatanicach

  Członkowie OSP oraz KGW w Łatanicach serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w szampańskiej zabawie, na której pożegnamy stary rok 2019 a powitamy nowy 2020!  Wróć do góry