swietokrzyskie.info

Czwartek, 17 października 2019, Do końca roku 75 dni Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Wiadomosci

MIT: Najbezpieczniej jest na prostej drodze?

Dodane: Milena Data: 2019-07-04 14:42:42 (czytane: 2759)  Wersja do druku

Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

Proste odcinki drogi „prowokują” kierowców, nie zawsze zważających na ograniczenia, do zwiększania prędkości z jednoczesnym zmniejszeniem skupienia na drodze. Takie połączenie znacznie zwiększa prawdopodobieństwo powstania wypadku. Dodatkowym czynnikiem, negatywnie wpływającym na bezpieczeństwo, w szczególności na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych jest możliwość wyprzedzania innych pojazdów – uważanego powszechnie za najbardziej niebezpieczny wśród manewrów w ruchu drogowym.

Wśród wszystkich wypadków drogowych, do których doszło podczas wakacji w 2018 roku ponad 3800 miało miejsce na prostych odcinkach dróg. Biorąc pod uwagę geometrię drogi stanowi to prawie 80% wszystkich zdarzeń. To właśnie proste odcinki dróg cechuje największe prawdopodobieństwo śmierci w wyniku wypadku drogowego. W poprzednie wakacje w tym z pozoru bezpiecznym miejscu zginęło 406 osób, gdzie w wypadkach na zakrętach dróg, uważanych za bardziej niebezpieczne, śmierć poniosło 129 uczestników ruchu drogowego.

(BRD KGP)

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (8)
     

do Wracając do policjanta duszącego radnego (2019-07-10 08:48:56)

Czy mam rozumieć że szeryf dusiciel został zwolniony z Biedronki za agresywne zachowania a mimo to został po znajomości przyjęty do Policji?! niebywałe! Wydawało mi się, ze w takim przypadku badanie psychiatryczne powinno być zrobione w pierwszej kolejności. Człowiek agresywny i nie potrafiący panować nad sobą nie powinien być myślę w Policji bo stanowi ogromne zagrożenie. Jak takiemu osobnikowi można dać broń?! strach pomyśleć co ten gość może jeszcze zrobić, tym bardziej że ma władzę i czuje się nietykalny!

Do wracając...... (2019-07-06 22:38:22)

Czy dobrze zrozumiałem,że ten szeryf do Policji awansował z posady kasjera w Biedrze???

:) (2019-07-06 11:14:51)

Najbezpieczniejszym miejscem na długiej, prostej drodze jest miejsce komendanta. Dlaczego nie ma wzmianki o artykule nt presji na funkcjonariuszy w KPP w Busku-Zdroju? Artykuł sprzed dwóch dni jest na stronie radioZET. Polecam przeczytać.

Wracając do policjanta duszącego radnego. (2019-07-06 09:57:00)

wiecie,że buscy policjanci perfidnieprowokują i według tego co mówiąświadkowie, policjant zaatakował Szumilasa. Ja też bym się bronił w takiej sytuacji bo chodzi o życie. Policjant bez powodu chciał pozbawić życia Szumilasa, co widać na nagraniach i słyszy się od naocznych świadków,którzy boją się zeznawać w buskiej policji. Mam jeszcze jedno pytanie, czy policjant był przebadany(przez niezależnego psychiatrę cywilnego) pod względem agresji do innych? Znam tego człowieka, on takie agresywne czyny ma. Znam go z czasów, kiedy to człowiek z buskiego koła lewicy(dawna PZPR załatwił mu wstęp do Szkoły Policyjnej. Cześku "Si...ra", chyba się tego policjanta agresora nie wyprzesz. Pamiętasz jak wyrzucili wtedy kasjera z Biedronki? To był ten właśnie ten agresywny policjant. W czasie kiedy załatwiałeś mu kurs na policjanta piliśmy u Godzwona w kwiaciarni. Nie życzę nikomu nic złego, ale policjant jest zmęczony psychicznie i nie powinien nigdy pracować w policji, on kogoś zastrzeli w podobnej sytuacji(niedługo), bo jak widać został odznaczony za odwagę, a był ewidentnym agresorem. Korzysta z tego i zdaje się być nietykalny jak większość buskich debilnych gliniarzy. Dziewięćdziesiąt pięć procent buskich glin powinno być usunięte z tej służby. Oni pracują dla zemsty i pokazaniu, że to oni są bogami, a my wycieruchami, a jest odwrotnie i to ich boli. Mszczą się. Kierownik tej placówki też nie jest świętoszkiem, raczej celebrytą. Żenujące, aż wstyd.

patrząc z boku na anonimy: (2019-07-06 05:51:23)

to chyba nie jest problemem ustalenie piszących. Naprzyjmują do Policji plecaków, gości z wybujałym ego, płatnych magistrów mających o sobie wysokie mniemanie i to towarzystwo każde polecenie traktuje jak mobbing. Trzeba by ich wysłać na budowę na dwa tygodnie przy temperaturze 35 stopni w cieniu to może doszliby do wniosku, że robota w Policji nie jest jednak najgorsza. Ja na miejscu komendanta i przełożonych wywaliłbym piszących anonimy literatów na zbity pysk, skoro było ponoć 19 anonimów to ułożyłby z nich niezły scenariusz i niech się chłopiny tym zajmują ale w cywilu.

zenq (2019-07-05 11:12:38)

Masz racje Mieciu. To, że "muszą wystawiać mandaty za byle co" nie zwalnia ich z szacunku i kultury wobec obywatela.

Mietek (2019-07-05 08:30:03)

No jest artykuł o nich w Echu, ale powinni dodać że niektórzy z drogówki zachowują się jak u siebie na folwarku-ton i słownictwo w stosunku do zatrzymanego/kontrolowanego zostawia wiele do życzenia.

Czesław (2019-07-04 15:19:11)

Piękny artykuł a jeszcze piękniejszy jest na echodnia o buskiej policji

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2019-10-01, godz:

  Terminarz Kina Zdrój

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.  Wróć do góry