swietokrzyskie.info

Sobota, 19 października 2019, Do końca roku 73 dni Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Pożyczka czy karta kredytowa - co będzie korzystniejsze?

Dodane: Milena Data: 2019-06-25 13:31:47 (czytane: 2109)  Wersja do druku

Kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki może nam się zakręcić w głowie od rozmaitych możliwości. Banki nie tylko oferują swoim klientom wiele rodzajów pożyczek, ale również wiele innych narzędzi finansowych.

Wśród nich, zaraz po kredytach, największą popularnością cieszą się karty kredytowe. Czym właściwie różnią się one od tradycyjnych pożyczek? I który produkt będzie dla nas korzystniejszy?

santander.jpg

Pytanie bez prostej odpowiedzi

Postawione w tytule pytanie jest nieco podchwytliwe, ponieważ nie da się obiektywnie stwierdzić czy lepiej jest korzystać z karty kredytowej czy z kredytu. Wszystko zależy przede wszystkim od tego jakiej kwoty będziemy potrzebowali i na jaki cel. Jeżeli planujemy pozyskać środki na budowę domu, nawet najlepsza karta nie da nam takich możliwości jak kredyt hipoteczny. Z kolei hipoteki nie zaciągniemy pod zastaw nowego komputera. Dlatego też, kiedy będziemy podejmowali decyzje o poszukiwaniu idealnego narzędzia finansowego - warto zastanowić się jakiego rodzaju wydatki będziemy chcieli pokryć przy jego pomocy.

Kiedy najlepiej wziąć pożyczkę?

Banki są w stanie udzielić nam pożyczki praktycznie na każdy cel. Biorąc kredyt, musimy liczyć się jednak z pewną dozą formalności jak chociażby przejście przez weryfikację naszej zdolności kredytowej. Również kwota jaką otrzymamy jest ograniczona - i to nie tylko za sprawą górnego limitu, ale również dolnego. Większość banków niechętnie pożycza niewielkie kwoty. Nie mniej jednak, jeżeli potrzebujemy sfinansować konkretny wydatek taki jak na przykład: zakup nowego sprzętu czy wakacje za granicą - kredyt jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które pozwoli rozłożyć inwestycje na wygodne i łatwe do spłacenia raty.

Zalety karty kredytowej

Mechanizm korzystania z karty kredytowej wygląda nieco inaczej niż z pożyczki. Pieniądze z kredytu zostają przelane bezpośrednio na nasze konto i możemy dysponować nimi w dowolny sposób. W przypadku kart, korzystamy z pieniędzy banku. Otrzymujemy kartę - taką samą jak ta do bankomatu - która jest podpięta pod specjalne konto z ograniczoną liczbą funduszy na nim. To dobra opcja dla tych, którzy chcą oszczędzać wpłacając swoje wynagrodzenie na konto oszczędnościowe, a bieżące wydatki "na życie" pokrywać za pomocą karty. W Santander Consumer Banku, banku, korzystanie z karty kredytowej może nieść ze sobą wiele korzyści, przykładowo: robiąc przy pomocy TurboKARTY zakupy, można otrzymać zwrot części poniesionych wydatków.

Podsumowując: zarówno karta kredytowa jak i pożyczka, są doskonałymi narzędziami finansowymi, jednak każde z nich ma nieco inne zastosowanie. To od naszych potrzeb i rodzaju wydatków będzie zależało które z nich wybierzemy. Jedno jest pewne - korzystając z usług Santander Consumer Banku, mamy gwarancje usług najwyższej jakości, z przejrzystym regulaminem, bez ukrytych kosztów dodatkowych.

/artykuł sponsorowany/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2019-10-01, godz:

Terminarz Kina Zdrój

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.
Wróć do góry