swietokrzyskie.info

Sobota, 19 października 2019, Do końca roku 73 dni Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Wiadomosci

Wyciągarka samochodowa - niezbędna w każdym samochodzie terenowym

Dodane: Milena Data: 2019-06-25 11:39:41 (czytane: 1846)  Wersja do druku

Wszyscy amatorzy ekstremalnych rajdów typu off-road wiedzą, że podstawą sukcesu jest dobre wyposażenie swojego samochodu terenowego. Jednym z bardziej potrzebnych, a wręcz niezbędnych akcesoriów, jest wyciągarka samochodowa. Dlaczego jest tak ważna? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Wyciągarka samochodowa - czy jest mi potrzebna?

Wyciągarka w aucie terenowym to chyba najczęściej montowane urządzenie służące do walki z trudnościami w terenie. Każdy mniej lub bardziej zaawansowany amator sportów off-roadowych wie, że należy być ubezpieczonym na każdą ewentualność. Teren bowiem jest nieprzewidywalny i nawet na znajomym torze nasza maszyna może utknąć np. w błocie. W takim przypadku doskonale sprawdzi się właśnie wyciągarka, która nie tylko uratuje pojazd, ale także pozwoli na szybkie dokończenie rajdu. Sam wybór urządzenia jest uzależniony od preferencji użytkownika. Przed zakupem najlepiej jest sprawdzić dostępne modele pod kątem opinii innych użytkowników oraz ustalić budżet, jaki można przeznaczyć na zakup wyciągarki. Czy chcemy zdecydować się na model z hamulcem, stały montaż, czy może wybierzemy wyciągarkę mobilną? Podczas użytkowania urządzenia należy zachować absolutną ostrożność, nigdy nie naciągać liny bez rękawic ochronnych, a podczas nawijania liny na bęben zachować bezpieczną odległość. Należy pamiętać, że nieodpowiedni montaż wyciągarki może spowodować jej uszkodzenie, a ponadto naraża nasze zdrowie lub nawet życie! Więcej na temat wyciągarek samochodowych znaleźć można w artykule: "Jak działa wyciągarka? Krótki przewodnik po wyciągarkach".

wyciagarka.jpg


Eksploatacja i konserwacja

Oprócz montażu ważna jest również prawidłowa eksploatacja i konserwacja. Lina musi być zawsze równo nawinięta na bęben, inaczej może dojść do zakleszczenia się jej, a nawet uszkodzenia. Warto również sprawdzać poziom nagrzania silnika wyciągarki, by nie dopuścić do jego zatarcia. Wykorzystując do wyciągania okoliczne drzewa, należy zawsze zabezpieczyć je pasem ochronnym, by nie narażać ich na uszkodzenia. Pamiętajmy również o tym, by kupować sprzęt atestowany oraz odpowiednio go serwisować i konserwować. Warta uwagi jest wyciagarka samochodowa dragonwinch.com, którą charakteryzuje przystępna cena przy zachowaniu wysokich parametrów. Zawsze sprawdzajmy stan swojej wyciągarki - po każdym rajdzie wymieniajmy smar, usuwajmy pozostałości brudu i wody. Równie ważny, co wybór wyciągarki. jest dobór liny, jaka zostanie w niej zamontowana. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jakiego rodzaju lin do wyciągarek off-roadowcy używają częściej. Niektórzy decydują się na modele stalowe, ponieważ jedynie takie do niedawna były dostępne, inni wybierają liny syntetyczne, uznając je za bardziej nowoczesne i wygodniejsze. Jaki są między nimi różnice? Lina syntetyczna jest zdecydowanie lżejsza i nie wymaga dodatkowej konserwacji w postaci olejowania, jest jednak mniej wytrzymała niż jej tradycyjna, stalowa odpowiedniczka.

Reasumując: wyciągarki elektryczne to stosunkowo proste urządzenia, które mogą ułatwić niejeden rajd po bezdrożach. Muszą jednak być prawidłowo użytkowane. Dzięki serwisowaniu i konserwacji, a także właściwej eksploatacji można cieszyć się przydatnym sprzętem przez wiele, wiele kilometrów pokonywanego terenu.

/artykuł sponsorowany/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2019-10-01, godz:

Terminarz Kina Zdrój

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.Wróć do góry