swietokrzyskie.info

Sobota, 19 października 2019, Do końca roku 73 dni Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Wiadomosci

Czym charakteryzuje się nowoczesny monitoring GPS pojazdów?

Dodane: Milena Data: 2019-06-24 16:06:12 (czytane: 3256)  Wersja do druku

Współcześnie coraz większa ilość firm zarówno w Polsce, jak i na świecie korzysta z monitoringu GPS, aby jak najskuteczniej zarządzać flotą samochodową. Za sprawą takiej technologii można w łatwy sposób kontrolować różne aspekty działania taboru.

System GPS przestał być kojarzony tylko z możliwością lokalizacji danego pojazdu i wizualizowaniem jej na odpowiednim interfejsie. Wszystko z powodu jego obecnego stopnia zaawansowania, uwydatnionego przez liczne moduły oraz narzędzia.


gps1.jpg


Lokalizator

Podstawą monitoringu GPS jest odpowiedniej jakości lokalizator. To właśnie za jego sprawą istnieje możliwość zlokalizowania auta przy jednoczesnym śledzeniu jego trasy na bieżąco. Z tego powodu menadżer floty (lub inna osoba nią zarządzająca) może w każdym momencie zmienić trasę pojazdu w celu uniknięcia korków lub zmiany drogi na tę pozwalającą szybciej dotrzeć do celu.

Moduł paliwowy

Aby dane przedsiębiorstwo mogło działać jak najskuteczniej, niezbędne będzie kontrolowanie zużycia paliwa firmowej floty. W tym celu pomoże moduł zdolny do odczytania danych związanych z poziomem paliwa pojazdu i ich analizowania. Co więcej, przedstawia również momenty, w których kierowca zatrzymał się na stacji benzynowej w celu jego zatankowania. Za sprawą tych algorytmów nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyliczyć zużycie benzyny oraz ograniczyć nieprawidłowości (jak powszechne niestety wykorzystywanie służbowych samochodów do celów prywatnych w czasie pracy).

Telematyka

gps2.jpg

Obecnie sprzęt ten rozbudowywany jest o rozwiązania telematyczne. Mowa tu o dedykowanych specjalistycznych czujnikach służących do generowania danych związanych z eksploatacją każdego pojedynczego firmowego pojazdu. Następnie są one dostarczane do specjalnego programu służącego do ich analizy. Z tego powodu możliwe jest zarówno uzyskanie informacji co do aktualnego stanu technicznego pojazdu, jak i, chociażby stylu jazdy pracownika.

Podzespoły bezpieczeństwa

Można coraz częściej zaobserwować, że producenci monitoringów GPS jak Verizon Connect implementują do swoich produktów narzędzia bezpieczeństwa, mające na celu ochronę kierowcy przed różnymi sytuacjami. Wystarczy wymienić moduły automatycznie wzywające pomoc w przypadku wystąpienia wypadku, czy te ostrzegające managerów przed okolicznościami awaryjnymi występującymi na drodze.

Podsumowanie
Nie są to naturalnie wszystkie rozwiązania, którymi charakteryzuje się monitoring GPS. Po wszystkie informacje dotyczące konkretnego modelu najlepiej zwrócić się bezpośrednio do producenta.

/artykuł sponsorowany/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2019-10-01, godz:

Terminarz Kina Zdrój

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.Wróć do góry