swietokrzyskie.info

Sobota, 19 października 2019, Do końca roku 73 dni Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Rząd wesprze lokalne samorządy, które borykają się z plagą komarów

Dodane: Milena Data: 2019-06-18 10:46:50 (czytane: 1900)  Wersja do druku

Rząd wesprze lokalne samorządy, które borykają się z plagą komarów po majowych podtopieniach.

Jednostki samorządowe z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego otrzymają wsparcie od rządu. Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień i borykają się z problemem dużej plagi komarów, otrzymają na ten cel środki finansowe z rezerwy ogólnej.

plaga_komarow_1.jpg
foto: archiwum

Gminy ze Świętokrzyskiego, Małopolskiego oraz Podkarpacia, dotknięte przez majowe powodzie za pośrednictwem wojewodów, będą mogły wnioskować do MSWiA o dofinansowanie na walkę z komarami. Rząd uruchomi na ten cel środki finansowe z rezerwy ogólnej.

Jak informowaliśmy wcześniej na naszym portalu, w dniu 10 czerwca z wnioskiem do wojewody świętokrzyskiego o pomoc mieszkańcom i wsparcie samorządów w powiecie buskim w walce z plagą komarów wystąpił Poseł Michał Cieślak.

Ww. województwa najbardziej ucierpiały poprzez ulewne, majowe deszcze. W niektórych gminach rzeki utworzyły rozlewiska. W połączeniu z wysokimi temperaturami stwarza to niestety dobre warunki do rozmnażania się komarów.

Zwalczanie komarów będzie mogło się odbyć za pomocą różnych metod i środków, a o dofinansowanie będą mogły się ubiegać gminy, które uzyskają pozytywne opinie związane z bezpieczeństwem sanitarnym i ochroną środowiska, które wydadzą Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska, Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne.


 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (10)
     

do milicjanta poniżej (2019-06-21 21:35:35)

Gdy brakuje wam argumentów, to używacie wyzwisk.

Do poprzednika (2019-06-21 10:06:43)

Co ty idiotko wypisujesz ? Nie jesteś chyba normalna

Monika (2019-06-21 04:49:56)

Tak zastanawiam się... Jest XXI wiek, niemal wszyscy mają smartfony... Policjant dusił radnego w środku miasta około południa... Dlaczego pokazano tylko jedno nagranie, na którym niewiele widać, właściwie tylko to, że policjant dusił radnego, a radny sięgnął po coś do kieszeni. Nie widać, jak zachowywał się radny przed interwencją, dlaczego był duszony. Czy prokurator zastraszył pozostałych świadków, by nie pokazywali swoich nagrań?

do poniżej (2019-06-20 21:49:33)

A przez kogo są te komary?

obiecanki - cacanki: (2019-06-20 20:41:05)

zanim gmina napisze program zwalczania komarów, po czym wyśle do Kielc gdzie urzędnicy będą te projekty oceniać to komary trafi szlag po kilku chłodnych dniach, zresztą jest ich już nieco mniej.

do poniżej (2019-06-19 08:28:58)

Macie pełną rację.

Mefisto (2019-06-18 23:25:25)

Do xy: jacy wyborcy tacy i politykierzy. To, że mamy w Polsce coraz więcej nierobów, żyjących na socjalu ludzi pracy i sukcesu. Co widać gołym okiem, mnoży się toto na potęgę.Natomiast ludzie pracy muszą robić na toto, nie wiem czy się śmiać czy płakać, że moim krajem rządzą ludzie, którzy doceniają nierobów, dzieciorobów, a Ci którzy płacą uczciwie podatki (coraz to wyższe) muszą robić na socjal populistów.Pisałem, że Cieślak się nie postarał z tymi obietnicami pociągów do Budapesztu, znając retorykę pisu powinien obiecywać chociaż ekspres do Kairu a kto wie może w kolejnej kadencji do Los Angeles.

xy (2019-06-18 22:41:47)

Cieślak umie tylko lansić się kolejnymi obiecankami. Jedyne, co Michałowi wychodzi, to załatwianie stołków swoim znajomkom (np. nalewaczowi prądu ze Stopnicy, czy chorowitemu Maćkowi z Buska jako dyrektorowi szpitala uzdrowiskowego). ==== Jednak szczytem wszystkiego było zdradzenie przez niego zaprzyjaźnionego radnego Ł. Sz. Nawet jeśli był winien, to niezaprzeczalnym faktem było, iż był jego wiernym sługą i M. C. nie powinien kłamać, że go nie znał. A jeśli Sz. był niewinny, to tym bardziej było podłe wypieranie się go M. C., który powiniem go w tej sytuacji bronić przed absurdalnymi zarzutami. Tymczasem lanser z Oblekonia zdradził ze strachu i dla korzyści wiernego poddanego. Morał taki, że z Michałem nie warto wchodzić w sojusze, bo jest im wierny, gdy jest dobrze, a jak są problemy, to zdradza. Jak wiadomo, przyjaciół poznaje się w biedzie.

do cieślaka (2019-06-18 22:38:18)

Gdzie obiecany Express Pendolino do Budapesztu?

Warto przeczytać... (2019-06-18 10:54:34)

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2019-10-01, godz:

  Terminarz Kina Zdrój

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.
  Wróć do góry