swietokrzyskie.info

Środa, 17 lipca 2019, Do końca roku 167 dni Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Wiadomosci

Plaga komarów

Dodane: Milena Data: 2019-06-10 10:54:14 (czytane: 3099)  Wersja do druku

Realizując prośby mieszkańców gminy Pacanów, sołtysów i grupy radnych Rady Miejskiej w sprawie kompleksowego odkomarzania terenu gminy opryskami z powietrza, poseł na sejm RP Michał Cieślak w dniu dzisiejszym (10.06) wystąpił z wnioskiem do wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek o pomoc mieszkańcom i wsparcie samorządów w walce z plagą komarów.

plaga_komarow.jpg

plaga_komarow1.jpg

plaga_komarow_1.jpg


Będąc mieszkańcem Oblekonia sam doświadczam agresywności tych owadów a także będąc w zagrodach wielu rolników na terenie szczególnie dotkniętym zalewem wód opadowych w dniu 21 maja i następnych naocznie przekonałem się jak ta plaga oddziałuje na zwierzęta hodowlane i domowe. Stosowane do tej pory przez mieszkańców indywidualnie opryskiwanie domostw i zagród już staje się nieskuteczne wobec czego wystąpiłem z wnioskiem jak wyżej
– mówił poseł. 

posel_michal_cieslak.jpg
kliknij aby powiększyć



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (26)
     

Buszczanin (2019-06-18 20:31:34)

No I co panie Cielak? Skończyło się jak zwykle na medialnych obietnicach. Pana skuteczność j zasługuje jedynie na pogardę.

(2019-06-13 14:03:15)

Wczoraj ponad połowę ziół dostałam w zielarskim SAWA na pl Zwycięstwa, wymieszałam na szybko i taką łyżeczkę stołową zapaliłam.Powiem wam że działa, komary uciekły z pokoju stołowego i został przyjemny zapach..Niby nic a działa.A i żadna chemia. chemia.

aba (2019-06-13 10:59:30)

gieniu pęndolino masz w głowie

ciekawski (2019-06-12 18:53:32)

A gdzie te zioła można kupić i jakie?

Gieniu, łowca emerytek. (2019-06-12 12:48:36)

Panie Michale, może nie pojedziemy z Panem Pendolino z Buska do Wiednia czy Paryża ale możne zwróci Pan uwagę na park zdrojowy.Główne dwie aleje zrobione kostką, ukwiecone ale 80% parku to syf, brud i dziadostwo.Stare połamane ławki i do tego osrane przez ptaki, dróżki poniszczone, latarnie brudne i rozsypujące się pamiętające czasy Gierka jak się przechadzał koło nich, i te chwasty krzaki .No syf brud i dziadostwo.

Magda (2019-06-12 10:03:40)

Faktycznie w Busku problem z zakupem środków przeciw komarom ale te zioła sprawdzę.Zawsze to natura a nie chemia.

do cieślaka (2019-06-12 05:09:37)

Pokaź lepiej rozkład jazdy obiecanych Expressów Pendolino do Budapesztu!

Monia (2019-06-11 15:46:34)

Powiem że cześć ziół kupiłam z ciekawości i działa.Zaczęłam od garażu i ten dym z ziół odstraszył komary i nawet fajny zapach, a wieczorem w domu zrobię .Sprawdźcie sami.

Rodowity (2019-06-11 11:36:42)

Dobra.Robię zapisy gdzie trzeba pryskać.Na razie mamy osiedle,glinianki i park.

Robert (2019-06-11 10:48:17)

Dlaczego negujecie to o co się stara ten młody poseł .Doceńcie to że nie położył przysłowiowej lagi tylko chce mu się pracować dla dobra społeczności.Cokolwiek by nie starał się czynić to negujecie a przecież sami żeście go wybrali.Panie Michale głowa do góry.

(2019-06-11 09:49:27)

Z diada pradziada w domu mym stosowała się starą metodę z kościoła KADZIDŁO, odstrasza komary z domu a skład to zioła. W składzie kadzidła można odnaleźć takie zioła jak: szałwię, różne gatunki bylic, arcydzięgiel, werbenę pospolitą, jałowiec pospolity, dodatek takich kwiatów jak rumianek, lawenda, czy kwiat nagietka.Polecam to działa i czysta natura żadna chemia.

Rita (2019-06-11 08:05:31)

Nie tylko w Busku ale również na wsiach w okolicach Buska. Żal tylko dzieciaków tak pogryzione a w sklepach już brakuje specyfików do tępienia tego dziadostwa.

Głos na cieślaka głosem na lubawskiego w Uzdrowisku! (2019-06-11 06:32:16)

Lubawski nie jest lubiany w kieleckim PiSie. To człowiek prof. Gowina. Tylko dlatego Marszałek dał mu stołek w Uzdrowisku, że miał przykaz z Warszawy. Tę protekcję załatwił mu prof. Gowin który był ministrem w rządzie peło, a którego żołnierzykiem jest Cieślak.

do wszystkich (2019-06-11 06:12:57)

Tną KOMARZYCE!!! Samce nie piją krwii!

do wszystkich (2019-06-11 06:12:24)

Tną KOMARZYCE!!! Samce nie piją krwii!