swietokrzyskie.info

Sobota, 19 października 2019, Do końca roku 73 dni Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Wiadomosci

Otwarcie nowego przedszkola w Pacanowie (foto)

Dodane: Milena Data: 2019-06-03 20:50:44 (czytane: 3548)  Wersja do druku

Gminna Orkiestra Dęta witała przybywających rodziców, babcie, dziadków przedszkolaków, osoby zaproszone i samych maluchów nieco stremowanych przekraczających próg nowego obiektu przedszkola w Pacanowie.

1 czerwca oficjalnie zostało uruchomione i przekazane do użytku nowe przedszkole Samorządowe w Pacanowie na ulicy Radziwiłłówka. To inwestycja za ponad 6 milionów złotych w założeniu mogąca otoczyć opieką i kształceniem 150 dzieci.  12 osób w tym dwójka przedszkolaków przecinało biało-czerwoną wstęgę oficjalnie otwierającą nowy obiekt a zaraz potem wśród braw publiczności pofrunęło w niebo 50 kolorowych baloników wypuszczonych przez przedszkolaków. Gośćmi honorowymi otwarcia byli wicekurator oświaty z Kuratorium Oświaty w Kielcach Katarzyna Nowacka, Karol Kliś w imieniu byłego marszałka województwa a dziś europosła Adama Jarubasa, przewodniczący Rady Powiatu w Busku Zdroju Andrzej Gądek z radnymi powiatowymi swoim zastępcą Krzysztofem Eliaszem i członkiem Zarządu Powiatu Jerzym Kordosem, radni Rady Miejskiej w Pacanowie z jej przewodniczącym Arturem Czubem na czele, dyrektorzy szkół gminy, szefowie lokalnych firm i instytucji, sołtysi sołectw.

przedszkole_004.jpg

Najważniejszymi w tym dniu byli ci, którzy już od 3 czerwca (poniedziałek) będą korzystać z obiektu – przedszkolaki oraz ich rodzice dzięki którym uroczystość ta miała tak wspaniałą oprawę. To oni właśnie wraz z nauczycielkami przedszkola w ostatnim tygodniu całymi dniami do późnego wieczora przewozili wyposażenie, pomoce dydaktyczne i inne ze starego obiektu do nowego, sprzątali, ustawiali, dekorowali, porządkowali teren wokół budynku aby na dzień otwarcia całość błyszczała na medal. Koordynowała działania tej grupy przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Babiarz-Sikora. I udało im się.

przedszkole_035.jpg

Po oficjalnym otwarciu obiekt poświęcili ks. prałat, proboszcz parafii Pacanów Leszek Domagała i ks. prefekt Leszek Puchała przemieszczając się po obiekcie wraz z Panią wicekurator, gospodarzem gminy burmistrzem Wiesławem Skopem. To piękna, nowoczesna placówka na miarę XXI wieku oraz wyzwań i zadań jakie stoją przez wychowaniem przedszkolnym – mówiła Pani kurator. Przygotowana przez poszczególne grupy wiekowe przedszkolaków część artystyczna odbyła się w przestronnej sali rekreacyjnej przedszkola a hasłem wiodącym całej uroczystości było sformułowanie użyte przez jedną z nauczycielek opisującej wydarzenia w tej placówce -  "Wszystko zaczyna się od przedszkola". Rozpoczęła ją dynamiczna prezentacja najmłodszych -  "Paradą Myszki Miki" - grupy Krasnoludków. Potem oglądaliśmy piękny spektakl "Spotkanie bajek" w wykonaniu grupy Muchomorki i kolejno z wdziękiem pokazały się Biedronki w stylowym „Walcu róż". Publiczność burzą oklaskiwała prezentację a także miała możliwość posłuchać bardzo dobrze wykonanych utworów fortepianowych  w wykonaniu Aleksandry Matus, uczennicy klasy VI  Szkoły Podstawowej w Pacanowie. Burmistrz Wiesław Skop uhonorował pamiątkowymi statuetkami tych, którzy mają duży wkład w powstanie placówki w nowym miejscu. Odebrali je Leszek Świątek, prezes firmy Budkom z Oleśnicy, która wzniosła obiekt w rekordowo krótkim czasie, Włodzimierz Górski, który zadbał o oświetlenie i instalację energetyczną obiektu, wicekurator Katarzyna Nowacka dla Kuratorium Oświaty w Kielcach za merytoryczną pomoc w trakcie realizacji zadania.

Po części oficjalnej dzieci okupowały wielofunkcyjny plac zabaw, który tętnił życiem do późnego popołudnia.

tekst i foto: Robert Gwóźdź

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (4)
     

(2019-06-08 20:23:29)

co to za z***y gumolit?

Robert (2019-06-04 12:37:05)

Panie Skop dziwię sie bardzo że Pan nie szanuje swoich Radnych.Gdzie oni są usadowieni na tych zdjęciach. Dlaczego tak Pan foruje Radnych Powiatowych /Gądek,Eliasz,Kordos/ co oni mieli wspólnego z budową przedszkola kto to jest Pan Kliś jaką rolę pełnił w budowie.Piękne statuetki dla Dziekan Jarubas Sas. Pytam dlaczego Pan nie poprosił nikogo z obecnie rządzacych ale łapę po pieniądze umie Pan wyciągać teraz nie wstyd Panu. Radni powinni Pana rozliczyć z tej imprezy bo przecież nie wyskoczyli kurze z pod ogona tylko społeczeństwo ich wybrało i szacunek im się należy a nie tylko na piedestał wybitnych przedstawicieli PSL powinien się Pan wstydzić ale co tu mówić należy przede .wszystkim mieć wstyd i przyznać się do błędu. Mam pytanie czy Miasto i Gminę przy tej ilości dzieci będzie stać utrzymać to przedszkole w co wątpie

ja (2019-06-03 21:27:04)

a kto to zbudowal ten obiekt chyba krasnoludki i oficiele z umierajacej partii

jacek (2019-06-03 21:25:58)

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2019-10-01, godz:

  Terminarz Kina Zdrój

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.  Wróć do góry