swietokrzyskie.info

Sobota, 19 października 2019, Do końca roku 73 dni Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Wiadomosci

Grzegorz Stępniak wygrywa 1. etap 'Hubala' w Opocznie

Dodane: Milena Data: 2019-06-01 10:09:18 (czytane: 1253)  Wersja do druku

Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław) wygrał w Opocznie 1. etap Wyścigu mjr. Hubala - Sante Tour 2019, obejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Etap otwierający zmagania w 14. odsłonie Wyścigu mjr. Hubala- Sante Tour liczył sobie 180 kilometrów i prowadził z Poświętnego do Opoczna. Na trasę składały się dwa duże okrążenia oraz pięć małych, wieńczących piątkowe zmagania. Dodatkowo na dużych pętlach do rozegrania były lotne i górskie premie w Drzewicy i Dęborzeczce.

HUbaka.jpg

HUbaka1.jpg

HUbaka2.jpg

Od samego startu peleton był bardzo aktywny. Ataków nie brakowało, ale przez pierwsze 40 kilometrów żaden z harcowników nie był w stanie oderwać się na dobre. Udało się to dopiero Samuelowi Orosowi (Dukla Banska Bystrica) i Ramisowi Dinmukhametovowi (Astana City), do których po samotnej pogoni dołączył jeszcze Jacopo Mosca (D’Amico um Tools). Trójka zyskała 2 minuty przewagi nad grupą zasadniczą, ale ta dość szybko podjęła pościg i zakończyła akcję tuż przed półmetkiem etapu.

Przez kolejne kilometry znów na próżno było szukać ucieczki. Peleton kręcił prawie 60km/h, nie pozwalając na żadne odjazdy. Dopiero na 50 kilometrów przed metą, kiedy zaczęło lekko wiać, do przodu odskoczyła 14-osobowa grupka. Współpraca nie układała się jednak najlepiej, w efekcie czego czołówka podzieliła się i na finałowe rundy po Opocznie jako pierwsi wjechali: Adam Stachowiak (Voster ATS), Wojciech Sykała (Wibatech Merx Wrocław), Robert Kessler i Jan Kuhn (Lotto Kern Haus) oraz Ben Hardy (Swiftcarbon). Ich przewaga w tym momencie wynosiła nieco ponad pół minuty, ale stopniowo malała za sprawą mocnej pracy ekip CCC Development i Hurom BDC Development.

Uciekinierzy robili co w ich mocy, jednak na ostatnim okrążeniu peleton skasował akcję, a o kolejności na mecie zadecydowali sprinterzy. Najszybszy na kresce okazał się Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław), wyprzedzając Sylwestra Janiszewskiego (Voster ATS) i drużynowego kolegę Macieja Paterskiego. Do Stępniaka trafiła również żółta koszulka lidera klasyfikacji generalnej Go On.

HUbaka3.jpg

HUbaka4.jpg

1. etap Wyścigu mjr. Hubala - Sante Tour 2019 - 31 maja: Poświętne - Opoczno, 180,6 km

Zwycięzca etapu:  Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław)
Lider klasyfikacji generalnej Go On: Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław)
Lider klasyfikacji punktowej Ptak Warsaw Expo: Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław)
Lider klasyfikacji górskiej Atlas: Jacob Scott (Swiftcarbon Pro Cycling)
Lider klasyfikacji młodzieżowej FoMax:  Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team)

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2019-10-01, godz:

  Terminarz Kina Zdrój

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.  Wróć do góry