swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 23 września 2019, Do końca roku 99 dni Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Wiadomosci

Uczniowie Ośrodka wygrali wojewódzki konkurs pn. 'Ekologia, my i region, w którym żyjemy'

Dodane: Milena Data: 2019-05-16 10:19:00 (czytane: 911)  Wersja do druku

25 kwietnia 2019 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju zdobyli I miejsce w finale XXVIII edycji wojewódzkiego konkursu pn. „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”, zorganizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

W skład zwycięskiego zespołu weszli uczniowie Oliwia Bińczyk, Karolina Gajos, Magdalena Grelewicz i Patryk Lulko.

sosw_konkurs.jpg

sosw_konkurs1.jpg

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap trwał od listopada 2018r. do marca 2019r. Polegał on na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na wybrany przez  zespół temat, który brzmiał "Szanuj las -póki czas” –na przykładzie Nadleśnictwa, którego obszar obejmuje Twoją gminę, wskaż działania zmierzające do ratowania ekosystemu leśnego. Przygotowanie pracy konkursowej było okazją do poznania lasów gminy Busko-Zdrój, do wędrówek po okolicznych lasach oraz  do spotkania z pracownikiem Nadleśnictwa Pińczów. W wyniku tego powstała prezentacja multimedialna, która zawierała zdjęcia i rysunki wykonane przez sześcioosobowy zespół, któremu przewodniczył uczeń klasy III Technikum-Krzysztof Bochenek.

sosw_konkurs2.jpg

sosw_konkurs3.jpg

Komisja konkursowa oceniła pracę bardzo wysoko i dzięki temu zespół Ośrodka zakwalifikował się do wojewódzkiego finału na pierwszym  miejscu. W tym etapie konkursu wzięło udział 31 szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego a do finału zakwalifikowało się  tylko 5.
Drugi etap składał się z testu obejmującego wiedzę z ekologii, ochrony przyrody i środowiska oraz znajomość o parkach narodowych i krajobrazowych województwa świętokrzyskiego i Polski. Uczniowie również musieli się wykazać umiejętnością rozpoznawania 120 chronionych gatunków roślin i zwierząt występujących w Polsce. Łączna punktacja po pierwszym i drugim etapie decydowała o zajętym miejscu. Nasza  drużyna pod przewodnictwem Patryka Lulki uzyskała najwięcej punktów z obu etapów i zdobyła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.  Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody.

Opiekun zespołu: Izabela Andruszkiewicz
Autor zdjęć: Dariusz Wiech

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2019-09-01, godz:

  Terminarz Kina Zdrój

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.
  Wróć do góry