Sobota, 20 kwietnia 2024, Do końca roku 255 dni Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Wiadomosci

Siatkarze z 'Jedynki' znów Mistrzami Województwa

Dodane: Milena Data: 2019-05-16 10:04:36 (czytane: 7673)  Wersja do druku

Bieżący rok szkolny jest bardzo udany dla młodych siatkarzy z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr1 w Busku-Zdroju. W grudniu okazali się najlepsi Finale Wojewódzkim VI Festiwalu Mini Piłki Siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Potem były bardzo udane występy w wojewódzkich zawodach z cyklu „Świętokrzyskie Mini Volley Cup”, a w ostatnich dniach kwietnia wygrana w Półfinale Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej i awans do finału wojewódzkiego. Finały zostały rozegrane 14 maja w Mircu, w których udział wzięło dziewięć najlepszych drużyn województwa podzielonych na trzy grupy po trzy zespoły.

Podopieczni pana Mariusza Panka po bardzo dobrej grze wygrali swoją grupę i znaleźli się w gronie trzech szkół walczących o zwycięstwo. W finałowej rozgrywce szkoły z Secemina i Skarżyska również zostały pokonane i siatkarze z Jedynki wywalczyli złote medale Mistrzostw Województwa bez straty seta w całych finałach choć nie obyło się w ostatnim meczu bez ogromnych emocji. Bartosz Bożek uznany został najlepszym zawodnikiem. Oprócz złotych medali i pucharu za zwycięstwo dodatkową nagrodą jest awans do Finału Krajowego, który odbędzie się w Głuchołazach. Sukces jest tym większy, iż skład drużyny złotych medalistów stanowi tylko trzech uczniów szóstej klasy, pozostali to uczniowie klasy piątej i czwartej. Należy nadmienić, że siatkarzom z PSP Nr1 z Buska udało się powtórzyć sukces swoich starszych kolegów sprzed czterech lat, którzy w 2015 roku również wygrali Puchar Marszałka i zostali Mistrzami Województwa.

Skład drużyny: Bartosz Bożek, Piotr Bąk, Mateusz Bożek, Mikołaj Ozgowicz, Kacper Karczewski, Damian Nieznalski, Bartosz Jasek, Kamil Meuś, Karol Tracz, Wiktor Polniak, Franciszek Masin, Wojciech Żak. Trener: Mariusz Panek.