swietokrzyskie.info

Wtorek, 07 lipca 2020, Do końca roku 177 dni Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Poseł Michał Cieślak o zmianach w ustawie o obrocie ziemią (foto/video)

Dodane: Milena Data: 2019-03-27 11:15:54 (czytane: 16372)  Wersja do druku

We wtorek, 26 marca odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego i obrocie ziemią. W spotkaniu uczestniczyli Poseł Michał Cieślak, Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Maciej Gawin oraz Magdalena Konieczna-Różycka, Radna Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Konferencja odbyła się w biurze poselskim Michała Cieślaka. Poseł przedstawił zmiany jakie wprowadza nowelizacja ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego i obrocie ziemią. Jak mówił Poseł Michał Cieślak: Witam państwa na dzisiejszej konferencji, która poświęcona jest zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. To jest ustawa, która trafiła do Rady Ministrów, bezpośrednio z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest to projekt ustawy, który decyzją Rady Ministrów został skierowany do Sejmu 13 marca. Projekt ustawy jest wyczekiwany od dłuższego czasu, szczególnie przez środowiska rolnicze, ponieważ wprowadza zmiany do ustawy z zakresu kształtowania ustroju rolnego i obrotu ziemią rolną, w taki sposób który ułatwia w znacznym stopniu obrót  gruntami rolnymi, działkami rolnymi, ziemią rolną.

konferencja_003.jpg

Dotychczasowe przepisy generowały spore trudności w sprzedaży działek większych niż 30 arów osobom niezwiązanym z rolnictwem. Po wejściu w życie nowych przepisów, rolnicy będą mogli swobodnie sprzedawać działki i grunty, których powierzchnia będzie mniejsza niż jeden hektar. Ponadto zmienią się zasady sprzedaży i wykupu gruntów rolnych znajdujących się w miastach. Ustawa rozszerza także katalog osób, które mogą dziedziczyć ziemię o rodziców, rodzeństwo lub pasierbów. Oznacza to, że wszystkie grunty rolne znajdujące się w granicach administracyjnych miast będą mogły zostać przeznaczone do różnych celów inwestycyjnych przez samorządy, ale przez deweloperów, co powinno korzystnie wpłynąć na obniżenie cen mieszkań. Dotychczas przekształcenie gruntów rolnych na terenie miejskim wymagało długotrwałej, kosztownej i skomplikowanej procedury.

Najprawdopodobniej nowe przepisy dotyczące nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego i obrocie ziemią wejdą w życie przed wakacjami.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji video z konferencji prasowej:
  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (26)
     

S.A.W.A i przyjaciele (2019-04-01 12:52:19)

Walduś kupił cokolwiek w życiu za swoje? Koniec burmisca jest bliski...

dlaczego drogie masełko? (2019-03-29 17:47:10)

ano drogie dlatego, że w ciągu ostatnich 3 lat kilkakrotnie podwyższano ceny gazu dla przedsiębiorstw: piekarni, mleczarni, zakładów mięsnych, chemicznych (nawozy, materiały budowlane). Nagle okazalo się, że skroplony jankeski gaz jest dużo droższy od ruskiego, a pomimo tego zapowiedziano, że nie będzie nowej umowy na gaz rosyjski. Węgry, Czechy, Słowacja, Austria nie są zainteresowane naszym Gazoportem w Świnoujściu tylko Nord Stream II. Bo dbają o konkurencyjność gospodarki i poziom życia obywateli, a nie kierują się fobią i uprzedzeniami. Przekonacie się o tym boleśnie w sklepie. Już nasi geniusze z KGHM kupili kopalnię miiedzi w Kanadzie. Jak się okazuje znajduje się ona w miejscu gdzie żyją duchy przodków Indian, drugą gdzieś w Afryce gdzie każdy ma w chałupie automat. Są na papierze i w wykazie podatków.

kino (2019-03-29 13:07:18)

do radnego Szumilas prezes ma suwerenne prawo przyjmować geriatrie ale pana zdaniem gdy burmistrz to robił jakoś pan ciągle dokonuje określ się pan no chyba ze bycie z-ca już kierownika pana zobowiązuje. Panie l czy zajmowanie czadu nowemu dyrektorowi jeszcze nie pracownikowi przystoi

załamanie Szumilasa i Oliwkiewicza (2019-03-29 08:12:34)

Jak burmistrz Sikora kupił sobie samochód za swoje prywatne pieniądze to mu zazdrośnie go wypominaliście. A bryka dla lubawskiego leasingowana przez Uzdrowisko, to dla was - cytuję - odpowiedni prestiż.

tylko do rozgarniętych: (2019-03-29 06:48:57)

każdy normalny naród żyjacy pomiedzy Rosją i Azją, a Niemcami i Europą czerpałby pelnymi garściami korzyści płynące z tego wspanialego położenia; Jedwabny Szlak, Gazociag Północny, Gazociąg Jamalski, nieograniczony zbyt na polską żywność. Tylko że Polak jak zawsze stoi z szabelką w ręku strasząc sasiadów, szukajac przyjaciół daleko, bądź zawierając sojusze z pseudopotęgami. Historii nie wolno zapomnieć ale nie wolno budować wokół niej życia i trochę obiektywniej patrzeć na swoje przewinienia.

do Łukasza Szumilasa (2019-03-28 22:49:07)

Jak ocenia Młode Busko kompetencje pana radnego Gawina do bycia dyrektorem szpitala Krystyna?

Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój (2019-03-28 13:55:02)

Prezes ma pełne prawo do podejmowania suwerennych decyzji oraz odpowiedniego prestiżu adekwatnego do zajmowanego stanowiska :)

do Łukasza Szumilasa (2019-03-28 12:46:10)

Jakie jest stanowisko Młodego Buska w sprawie bryki leaslngowanej przez Uzdrowisko za ponad 3,3 tys. zł miesięcznie dla Lubawskiego, którego nawet w kieleckim pisie nie lubią, za to poparł go prof. Gowin?

do Łukasza Szumilasa (2019-03-28 12:45:48)

Jakie jest stanowisko Młodego Buska w sprawie bryki leaslngowanej przez Uzdrowisko za ponad 3,3 tys. zł miesięcznie dla Lubawskiego, którego nawet w kieleckim pisie nie lubią, za to poparł go prof. Gowin?

(2019-03-28 11:00:30)

pani magdo pani już pokazala co potrafi niech się pani dalej nie osmisza,a ten pan co siedzi obok jest zdolny zdradzić najlepszych przyjaciół w zamian za stołek. OHYDA I PODŁOŚĆ,

(2019-03-28 10:45:18)

i znowu lans, pośle Cieslak my umiemy czytac ustawy jak wejda wżycie a posel nie musi nam ich tlumaczyć,,,,tyle to kazdy potrafi. a gdzie sa plakaty z koleja na ktorych sie posel lansował,,,co ? już nie bedzie budował pan kolei ?

gorynycz (2019-03-28 10:12:26)

Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju Stefan Kisielewski. Rozwiązują problem, który wcześniej stworzyli. Kabaretu ciąg dalszy.

A gdzie tłumy chińskich i arabskich inwestorów? (2019-03-28 09:02:40)

Ich najazd na Ponidzie obiecywał przecież lanser z Oblekonia.

Po co kościołowi katolickiemu i gminom żydowskim działki powyżej hektara? (2019-03-28 08:59:19)

Jak potrzeba zbudować świątynię lub synagogę, to chyba wystarczy 1 hektar? Niech więc poseł wytłumaczy mi, o co w tym chodzi!

Obiecanki (2019-03-28 08:54:06)

Jak już pojawił się temat cen mieszkań, to gdzie obiecane pis 3 miliony mieszkań?!

Nasz patronat

Data: 2020-07-10, godz:

Żarciowozy w Busku-Zdroju vol.2

Dzięki Miastu oraz BSCK, po raz kolejny będziemy mogli świętować  - powrót pysznych Żarciowozów.Wróć do góry