Piątek, 19 kwietnia 2019, Do końca roku 256 dni Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Wiadomosci

Rollercoaster w Rudzie Śląskiej. Maxfarbex w 1/8 Pucharu Polski w Fustsalu

Dodane: Milena Data: 2019-01-28 13:12:48 (czytane: 4232)  Wersja do druku

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój w sobotnie popołudnie udał się na Śląsk, aby w ramach rozgrywek Pucharu Polski rozegrać mecz 1/16 z Gwiazdą Ruda Śląska. Buska drużyna bardzo źle rozpoczęła mecz i po pierwszej połowie przegrywała 3:0. W drugiej odsłonie podopieczni Piotra Kapusty odmienili losy meczu, zdobyli 3 bramki i doprowadzili do dogrywki.

W niej dołożyli kolejne 3 trafienia i po ostatnim gwizdku, mogli świętować upragniony awans do 1/8. W walce o ćwierćfinał powalczy 10 drużyn z ekstraklasy, 5 drużyn z 1 ligi oraz jedna drużyna z 2 ligi.

Za mecz przede wszystkim pogratulować należy zawodnikom, którzy dzięki swojej uporczywości i wierze doprowadzili do awansu. Dla nas jest to szalony miesiąc, dwie dogrywki i dwa razy musimy gonić wynik, tracąc w początkowych fazach, aż trzy bramki. Jednak utwierdzamy się w fakcie, że jesteśmy niezwykle charakterną drużyną, co na pewno cieszy. Od początku bardzo źle wyglądaliśmy w defensywie, mieliśmy ogromne problemy z komunikacją i organizacją gry po stracie piłki. Mieliśmy swój plan, który przy naszych błędach w defensywie szybko legł w gruzach. Po przerwie było nieco lepiej, jednak momentem decydującym o wygranej był moment gry w przewadze i ryzyko, jakie przy tym podjęliśmy. Ten system gry kontynuowaliśmy przy stanie 3-3 dopiero, kiedy objęliśmy prowadzenie bramkarz wrócił na stałe miedzy słupki. W tym, co robiliśmy czuliśmy się pewnie, a nawet pewniej niż w grze właściwej. Oczywiście również tutaj można było doszukiwać się błędów, jednak nie dzisiaj i nie po takim meczu, jaki zagrali zawodnicy. Cieszy również fakt, że oprócz ogromnej radości była nuta pokory i każdy przyznał, że mieliśmy wiele mankamentów. Mnie jako trenera cieszy całokształt zespołu, który pokazuje, że jesteśmy kolektywem pracującym w całości. Oprócz tego chciałem w meczu sprawdzić naszych rekonwalescentów, którzy pokazali, że są w pełni gotowi do wysiłku. Kilka zmian, przegląd kadry, ogromny charakter. Może to wszytko napawać optymizmem. Każdy zdaje sobie sprawę jednak, że priorytetowe spotkania ligowe przed nami. Już w najbliższą sobotę liczymy na pełne trybuny i doping – powiedział po spotkaniu trener drużyny Piotr Kapusta.

Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój – Gwiazda Ruda Śląska 3:3 (0:3) po dogrywce 6:3

Maxfarbex – Jakub Wałach, Jan Zachariasz- Mateusz Mroczka 1, Daniel Suchan, Michał Ślaski 1, Michał Krzemiński 1, Marcin Taler, Adam Przeniosło, Tomasz Armatys 1, Dawid Porębski 1, Rafał Witkowski 1, Dariusz Kuźma.