swietokrzyskie.info

Wtorek, 22 stycznia 2019, Do końca roku 343 dni Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wiadomosci

Białe szaleństwo na świętokrzyskich stokach rozpoczęte!

Dodane: Milena Data: 2019-01-05 10:22:04 (czytane: 1778)  Wersja do druku

Mróz i śnieg – to kluczowe czynniki, bez których szusowanie po stokach nie jest możliwe. Utrzymujące się od kilku dni minusowe temperatury sprzyjają naśnieżaniu tras w świętokrzyskich ośrodkach narciarskich.

Właściciele stacji mają nadzieję, że taka aura utrzyma się jak najdłużej i pozwoli miłośnikom białego szaleństwa na korzystanie z uroków zimy.

Do aktywnego spędzenia czasu zachęca położona w sercu Gór Świętokrzyskich Stacja Narciarska „Baba Jaga”. Zdzisław Maniara, jeden z właścicieli zlokalizowanego na zboczu Miejskiej Góry w Bodzentynie ośrodka, mówi, że sprzęt, wyciągi są już przygotowane i rozpoczęto naśnieżanie tras. – Mróz pozwala na produkcję sztucznego puchu, ale przydałoby się jednak trochę śnieżnych opadów. Myślę, że w przyszłą środę udostępnimy stoki narciarzom i snowboardzistom – stwierdza Zdzisław Maniara.

stok_narciarski.jpg

Podobna sytuacja panuje w stacji narciarskiej Sabat Krajno. – 2 stycznia rozpoczęliśmy akcję śnieżenia, która potrwa do soboty. Mamy nadzieję, że pierwsze miesiące roku okażą się pogodowo łaskawe i mieszkańcy Świętokrzyskiego oraz województw ościennych będą mogli do woli nacieszyć się zimowymi sportami – mówią.

W Sabacie Krajno w tym roku przygotowano interesującą akcję pod hasłem „Narty dla Dzieci”. Dzięki niej maluchy, które nigdy nie miały nart na nogach, mogą aktywnie wypocząć i zdobyć podstawowe umiejętności szusowania. Pakiet “Narty dla Dzieci” obejmuje: 6-godzinny pobyt w ośrodku narciarskim, połączony z nauką jazdy na nartach pod opieką instruktorów, wypożyczenie kompletnego sprzętu oraz ciepły posiłek. Szczegóły na stronie internetowej www.sabatkrajno.pl.

Wielbiciele „parapetów” i „boazerii” mogą za to poszaleć na stokach Szwajcarii Bałtowskiej. Jak informuje pracownik stacji narciarskiej, warunki do jazdy są bardzo dobre. – Otwarte są cztery spośród pięciu dostępnych tras, a pokrywa śnieżna waha się od 30 do 60 cm – dodaje.

Na białe szaleństwo przygotowany jest ośrodek Tumlin Sport-Ski, gdzie na razie działa jeden wyciąg. Właściciele informują, że trwa naśnieżanie drugiej trasy. Stacja czynna jest codziennie od godziny 10 do 22.

Ośrodek w Niestachowie zaplanował uruchomienie wyciągów w sobotę, 5 stycznia. – Dostępne będą wyciągi nr 1 i 2 oraz przedszkole narciarskie między godziną 10 a 21. Natomiast w niedzielę, 6 stycznia, zapraszamy od 10 do 20 – zachęcają właściciele.

Zlokalizowane w stolicy województwa świętokrzyskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnym “Stadion” zaprasza fanów narciarstwa i snowboardingu już 4 stycznia, po godzinie 16.

W Konarach, nieopodal Klimontowa, naśnieżanie stoku idzie pełną parą. Otwarcie wkrótce.

Źródło: www.swietokrzyskie.pro

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2018-12-21, godz:

  Terminarz Kina Zdrój

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.


  Imprezy, wydarzenia  Wróć do góry