swietokrzyskie.info

Niedziela, 19 maja 2019, Do końca roku 226 dni Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Wiadomosci

Niesprawny technicznie autobus i 30 pasażerów „na pokładzie”

Dodane: admin Data: 2018-12-03 15:41:56 (czytane: 7988)  Wersja do druku

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju pełnili dziś rano służbę na drodze krajowej nr 73. Po godzinie siódmej, na buskiej ul. Partyzantów zmierzyli prędkość z jaką poruszał się autobus marki Renault.

W miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, autobus jechał ponad 70 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli i to co zobaczyli wprawiło ich w osłupienie.

 


 

Jak co dzień, na drogi powiatu buskiego wyjechali do służby policjanci Zespołu Ruchu Drogowego. Dziś rano patrolem objęli drogę krajową nr 73. Po godzinie siódmej, w Busku – Zdroju, na ul. Partyzantów zmierzyli prędkość z jaką poruszał się autobus marki Renault. W obszarze zabudowanym, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, kierowca rozpędził autobus do 72 km/h. Mundurowi w bezpiecznym miejscu przystąpili do kontroli tego pojazdu. Za kierownicą autobusu siedział 49-letni mieszkaniec gminy Stopnica, a „na pokładzie” przewoził 30 pasażerów. Kiedy policjanci zobaczyli w jakim stanie technicznym jest autobus, nie kryli zdumienia, że kierowca zdecydował się narażać życie swoje i przewożonych pasażerów. Funkcjonariusze stwierdzili między innymi: niesprawne oświetlenie pojazdu, niedziałające spryskiwacze, nadmiernie zużyte ogumienie w tym „odpadający” bieżnik, różną rzeźbę bieżnika kół, zabrudzony tył pojazdu w stopniu utrudniającym widoczność świateł, wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierny luz układu kierowniczego, brak elementów wyposażenia obowiązkowego autobusu oraz brak osłony zabezpieczającej tablicę rozdzielczą instalacji elektrycznej.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości kierowca został ukarany mandatem karnym. Drugi mandat policjanci nałożyli na kierującego za stwierdzone nieprawidłowości w stanie technicznym. Ponadto zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, zakazali dalszej jazdy i sporządzili dokumentację dla Inspekcji Transportu Drogowego. 

Opr. TP

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (20)
     

(2018-12-10 13:36:21)

Większość przewoźników ma swoje stacje diagnostyczne i robią wały za cenę naszego życia.Za brak światła, odblasku można pouczyć ale za takie ogumienie i narażanie na utratę życia pasażerów lub innych uczestników ruch winno być nie mniej niż 5 tys kary i drobiazgowa kontrola pojazdów zarejestrowanych na firmę.

a to dobre, zakazali dalszej jazdy: (2018-12-05 15:24:15)

ta szopa na kołach powinna być przewieziona na lawecie na koszt właściciela, który też powinien dostać działę za niesprawny samochód.

(2018-12-05 00:36:06)

Mam taki apel do kierowców autokarów .Tak naprawdę to przez was te autokary są w takim stanie to wy wsiadacie i wiecie najlepiej o taborze .By być szanownym to trzeba się cenic odpowiednio cenic.Zarabiajcie takie grosze na najniższj krajowej a odpowiedzialnosc ogromna.Przepraszam jeśli kogoś uraze.

(2018-12-05 00:28:13)

W efekcie prowadzonej akcji stróże prawa skontrolowali 8 autobusów. Zatrzymali 1 dowód rejestracyjny i sporządzili 1 decyzję administracyjną za wykonywanie transportu drogowego osób bez wymaganego zezwolenia, brak aktualnego rozkładu jazdy oraz jazdę niezgodnie z rozkładem jazdy, który stracił ważność.

(2018-12-05 00:24:13)

Znowu jest problem z dodaniem komentarza. Wejdźcie w takim razie w Google i wpiszcie POLICJA BUSKO. Potem wejdźcie na ich stronę. Jest artykuł o kontroli busów. Jakie efekty? Zapraszam do przeczytania artykułu, który okraszony jest zdjęciami busa wiadomej firmy, która ma ,,wyśmienity,, tabor...

(2018-12-04 23:44:16)

A propos przeglądów technicznych, to jest pic na wode. Przecież ten autobus też miał ważny przegląd techniczny. Kpina, jakaś, parodia? No właśnie. Nie będę się już rozpisywał, bo szkoda czasu. Wiadomo o co chodzi i jak to wygląda, a historii znam mnóstwo, jak to się te przeglądy robi, jak to wszystko wygląda. Jakby ktoś nie wiedział to dodam, że autobus czy bus przechodzi przegląd nie raz na rok jak osobówka, lecz dwa razy do roku, a i tak złomów na drodze nie brakuje. W tym kraju nie było, nie jest i chyba długo jeszcze nie będzie normalnie. A ten jeden niesprawny skontrolowany autobus, to i tak tylko czubek góry lodowej...

(2018-12-04 23:27:42)

Przewóz osób autobusem, busem to ogromna odpowiedzialność jaka ciąży na kierowcy. To odpiwiedzialność za życie kilkunastu czy kilkudziesięciu osób, które się przewozi, to odpowiedzialność za powierzone mienie czyli autobus, bus oraz odpowiedzialność za zdrowie i życie pozostałych użytkowników dróg, bo autobus to pojazd długi, szeroki i ciężki, więc w przypadku kolizji z osobówką może poczynić znaczne szkody. Kierowca zawodowy z jedynką, czyli po dawnemu z prawkiem na autobus, to powinien być człowiek odpowiedzialny i szanujący się. To powinien być gość, PAN KIEROWCA. Tymczasem najczęściej to nie szanujący się robole, którzy za grosze tyrają po kilkanaście godzin na dobę. Do tego ubezpieczenie mają w najlepszym razie od najniższej krajowej a reszta pensji pid stołem. W innych przypadkach to na ćwierć czy pół etatu, na śmieciówce albo na KRUSIE jak jest chłoporolnikiem i pensja pod stołem. Godzą się oni do tego jeździć także takimi pojazdami jak powyżej. Jak ma być dobrze? Dodatkowo rynek pracy popsuli do reszty emeryci kierowcy z upadłego PKS-u, którzy mają wysokie emerytury i sobie dorabiają na busach czy w dowozach szkolnych, do tego najczęściej na czarno, bez ubezpieczenia. Ciekawy jestem, czy gdyby nie te emerytury po 2300-3000 zł na rękę, to czy by za takie grosze pracowali? Psują tylko rynek pracy młodym i zajmują im miejsca pracy a prywaciaż się cieszy i kase trzepie. Właściciele firm przewozowych to w większości prości, prymitywni ludzie, którzy się nigdy nie powinni zajmować transportem, a najwyżej uprawą roli albo byciem zwykłymi robotnikami. Oni patrzą tylko na zysk, a zdrowie i życie ludzi mają w poważaniu. Kim oni byli wcześniej, zanim busy nastały i się WIELKIMI PSEWOŹNIKAMI stali? A to jeden był mechanikiem, a to drugi kierowcą, a to nadtępny dyspozytorem w PKSie, albo innego typu prostym robolem. A że jak moja babcia mawiała zawsze, iż nie ma gorszego chama, jak się z dziada zrobi pana, to mamy teraz tak, jak mamy. Do tego dochodzą też takie a nie inne przepisy prawa w Polsce, że praktycznie kary są symboliczne i taki pseudo-przewoźnik może sobie kpić z kierowców i z pasażerów bo i tak mu w praktyce nic nie grozi. Jakiś tam mandacik czy zabrany dowód rejestracyjny, co to za problem? Przegląd się załatwi, mandat zapłaci i dalej do przodu, byle kasa wpływała. Taka jest prawda i tyle w tym temacie.

(2018-12-04 19:31:10)

jak ostatnio inspektory stały w Smogorzowie na parkingu to szofery z NED jeżdziły po wsiach żeby ich ominąć. Takie to ma sprawne te autobusy.

(2018-12-04 14:14:45)

Przecież to autobus gościa z Solca Zdroju,

(2018-12-04 12:48:56)

joł (2018-12-04 12:47:46)

jaka cena przewozu taka fura podstawiona przetargi za grosze to co wy ludzie chcecie sprawne auta buhahahahahahahahah

do poniżej (2018-12-04 10:54:03)

Nie przyrównuj do naszego miasta jakiegoś BUSKIE H..E.

Przy okazji (2018-12-04 09:16:10)

Jakim prawem usuwane są krytyczne komentarze na temat działań funkcjonariuszy prewencji (tzw. ZOMO)?

(2018-12-04 09:05:14)

W latach 90 tabor autokarów był DUŻO. a nawet ogromnie DUŻO lepszy niż dziś ma rynek świętokrzyski.Stacje diagnostyczne były na zakładach i proszę mi wierzyć przegląd był zawsze robiony przed każdym wyjazdem okolicznościowymi.A nawet zdarzało się ze autokar który dziś jeździł a wczoraj miał przegląd wewnętrzny. niezostal dopuszczony bo miał jakiś defekt

do poprzednika: (2018-12-04 06:13:59)

w PKS-sie tak było dopóki firma była utrzymywana przez państwo. Gdy nastał wolny rynek to autobusy z czasem zmieniły się we wraki i część z nich po zatrzymaniu dowodu była złomowana. Trzeba zgodzić się z przedmówcami, że coś takiego jest skandalem. Przy dzisiejszej technice kontrole diagnostyczne autobusów powinny być nagrywane, a prawo tak zmienione żeby cofać gościom licencje w drastycznych przypadkach.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2019-03-28, godz:

  Terminarz Kina Zdrój

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.  Wróć do góry