swietokrzyskie.info

Sobota, 17 listopada 2018, Do końca roku 44 dni Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Wiadomosci

Kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora - do mieszkańców (video)

Dodane: admin Data: 2018-10-19 00:17:44 (czytane: 1060)  Wersja do druku

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój. W niedzielę 21 października pójdziemy do urn, by wybrać swoich przedstawicieli do samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Państwa głos jest tutaj bardzo ważny, gdyż wybierając konkretnych ludzi wybieracie jednocześnie swoją przyszłość na najbliższe 5 lat.  To od Państwa zależy, czy będą to lata stracone, czy wykorzystane z pożytkiem dla naszych Małych Ojczyzn. Bo Samorząd to Ojczyzna. To miejsce, gdzie bije serce całego społeczeństwa. Tutaj właśnie zapadają decyzje dotykające bezpośrednio każdego człowieka.

Waldemar_Sikora500.jpg 

Przez minione 8 lat miałem zaszczyt reprezentować Państwa interesy i realizować zadania zmierzające do rozwoju naszego miasta i całej gminy. Robiłem to w oparciu o Państwa opinie, oczekiwania i potrzeby. Pomagali mi w tym radni, sołtysi i pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Dziś z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że wykonując obowiązki gospodarza Miasta i Gminy Busko-Zdrój wykorzystałem wszystkie szanse i możliwości.

Miasto się rozwinęło – co widać na pierwszy rzut oka. Poprzez liczne inwestycje znacznie poprawiła się infrastruktura; jeździmy po lepszych drogach, chodzimy po bezpiecznych chodnikach. Przybyło nam parkingów, co było odwiecznym problemem Buska. Poprzez remonty i modernizacje zadbaliśmy o gminne placówki szkolne, a dzięki budownictwu socjalnemu wyciągamy pomocną dłoń do tych, którzy z różnych przyczyn nie radzą sobie najlepiej.

Nasza młodzież i dzieci mają atrakcyjne miejsca do spędzania wolnego czasu, w kontakcie naturą i świeżym powietrzem. My sami również mamy wiele możliwości do aktywnego wypoczynku i rekreacji.

Przez ostatnie lata wypiękniała część uzdrowiskowa miasta. Kuracjusze, turyści spacerują i relaksują się w miłym otoczeniu, z dala od miejskiego zgiełku, a aktualnie prowadzone inwestycje pozwalają mieć pewność, że będzie tu jeszcze piękniej.


Przez cały czas mojego urzędowania starałem się nie tracić kontaktu z mieszkańcami wsi. Zawsze uważnie słuchałem ich głosów i pomagałem w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Dzięki społecznej aktywności i wielu oddolnym inicjatywom inspirowanym przez samych mieszkańców sołectw, udało nam się zrealizować szereg zadań, które służą i długo jeszcze służyć będą społeczeństwu.


Szanowni Państwo. Ku końcowi zbliża się moja druga kadencja na stanowisku burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Po dokonaniu „analizy zysków i strat” spokojnie stwierdzić mogę, że zrealizowałem niemal sto procent obietnic i deklaracji, z którymi rozpoczynałem moje urzędowanie. Wykonaliśmy mnóstwo prac w oparciu o dofinansowanie z zewnątrz i warto tu dodać, że żaden z napisanych przez gminę wniosków nie został odrzucony.

Mimo tak szeroko zakrojonych inwestycji Jesteśmy jedną z najmniej zadłużonych Gmin w Polsce. Dziś nasze zadłużenie, przy dochodach ponad 146 milionów złotych rocznie stanowi tylko 2% tej kwoty. W planach mamy dalszy rozwój miasta i całej gminy, zgodny z naszymi możliwościami finansowymi i potrzebami mieszkańców.

Jeśli w najbliższą niedzielę raz jeszcze zdecydują się Państwo postawić na moją osobę to z głębi serca deklaruję, że uczynię wszystko, by nie zawieść Państwa zaufania i pokładanych we mnie nadziei. Zacznę od finalizowania już rozpoczętych zadań, a potem razem będziemy zmierzać w kierunku naszego wspólnego dobra, gdzie miasto i gmina Busko-Zdrój będzie idealnym miejscem do spokojnego, dostatniego i bezpiecznego życia, a uzdrowisko stanie się „kurortem marzeń” przyciągającym tysiące gości z całego kraju i spoza jego granic.

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Raz jeszcze zachęcam gorąco do udziału w niedzielnych Wyborach Samorządowych prosząc jednocześnie o poparcie mojej osoby.

Dziękuję Państwu za minione 8 lat i życzę wszelkiej pomyślności na przyszłość.

Z poważaniem
Waldemar Sikora
kandydat na Burmistrza
Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Materiał wyborczy:
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ.

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2018-11-21, godz:

  ANDROPAUZA 3 w Busku-Zdroju

  21 listopada gwiazdy trzeciej odsłony znanej i lubianej komedii pt. "Andropauza" odwiedzą Busko-Zdrój! Spektakl odbędzie się w kinie "Zdrój" (Buskie Samorządowe Centrum Kultury) o godz. 18.00.
  Wróć do góry