swietokrzyskie.info

Środa, 23 stycznia 2019, Do końca roku 342 dni Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Wiadomosci

Komitet Wyborczy Wyborców Elżbiety Śliwy zaprasza do udziału w wyborach samorządowych

Dodane: Milena Data: 2018-10-15 17:11:32 (czytane: 2932)  Wersja do druku

Nowa Energia dla Miasta i Gminy Busko-Zdrój! Praca! Rodzina! Otwartość! PRO Elżbieta Śliwa. Przed nami wybory samorządowe, decydujące o tym, jak będą wyglądały nasze Małe Ojczyzny przez najbliższe pięć lat. Nasz wybór zadecyduje nie tylko o przyszłości nas samych, ale także o przyszłości naszych dzieci i wnuków.

Zdając sobie sprawę z wagi decyzji, jaką Państwo będziecie podejmować, postanowiliśmy zaprezentować naszych kandydatów, ludzi odpowiedzialnych, uczciwych i oddanych pracy społecznej. Bez wątpienia takimi cechami obdarzona jest nasza kandydatka na burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Pani Elżbieta Śliwa, buszczanka, żona, matka i babcia. Z wykształcenia ekonomistka, obecnie sprawuje funkcję kierownika Placówki Terenowej KRUS.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/44162518_1958389167798118_5440400671155159040_n.jpg?_nc_cat=102&oh=fb510f2447d84d2a3aad42344b79a779&oe=5C457104
kliknij aby powiększyć

W swym programie wyborczym postawiła na silny rozwój gminy, pomoc osobom starszym oraz podniesienie poziomu życia w sołectwach. Pani Elżbieta Śliwa będzie zmierzać do podjęcia rządowego programu mieszkanie plus. Wszyscy wiemy, że problemy mieszkaniowe to jedne z najważniejszych przyczyn ucieczki młodych ludzi z naszego regionu. Równie ważnym jest stworzenie jak najkorzystniejszych warunków dla przedsiębiorców tworzących miejsca pracy, co Pani Elżbieta Śliwa deklaruje w swym programie.

Wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój ponadto zapewne zaciekawi projekt termomodernizacji budynków, w szczególności, że posiada on wsparcie w postaci rządowego programu, wartego ponad 103 miliardy złotych!W jego ramach mieszkańcy naszej gminy będą mogli liczyć na dotację w wysokości do 80% wartości inwestycji, do której można zaliczyć będzie m.in. docieplenie budynku, wymianę okien czy kotła c.o.

Innym ważnym dla naszej lokalnej społeczności punktem programu wyborczego KWW Elżbiety Śliwy jest przywrócenie komunikacji miejskiej, tak aby zapewniała ona kontakt nie tylko w obrębie Buska-Zdroju, ale także by łączyła ona możliwie jak najszerszą grupę sołectw naszej gminy. Pozwoli to mieszkańcom,szczególnie dzieciom i osobom starszym na swobodne dotarcie np.: na basen czy do lekarza.

Ważnym elementem programu wyborczego Pani Elżbiety Śliwy jest także inwestycja w przyszłość naszych dzieci, inwestycja w ich edukację. Rozwój szkolnictwa,poszerzanie oferty edukacyjnej, informatyzacja i doposażenie szkół w nowoczesne pomoce pozwoli naszym dzieciom nie tylko na komfortowe, ale też nieodbiegające od najwyższego poziomu, nauczanie.

Kolejnym punktem programu wyborczego KWW Elżbiety Śliwy jest wsparcie Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Ważną, jakże wyczekiwaną przez wielu Wyborców, inwestycją jest wybudowanie basenów mineralnych - aquaparku, łatwo dostępnego obiektu rekreacyjnego dla mieszkańców naszej gminy oraz turystów, z którego będą oni mogli korzystać przez cały rok. Z tym zagadnieniem wiąże się także problematyka stworzenia gminnych ujęć wody, tak aby mieszkańcom zapewnić jej niższą cenę i uniezależnić się jednocześnie od zakupu w tym zakresie od ościennych jednostek samorządu terytorialnego,zwiększając tym samym bezpieczeństwo nas wszystkich, o czym musimy wiedzieć, mając w pamięci niesławną awarię sieci wodociągowej w Busku-Zdroju, pozbawiającą naszych mieszkańców bieżącej wody na długi okres czasu.

Kandydatka na Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Pani Elżbieta Śliwa będzie wspierać kolej poprzez:

 • budowę i rewitalizację linii kolejowej łączącej Busko-Zdrój z Tarnowem.
 • lobbowanie i współpraca z samorządem zainteresowanym przywróceniem połączenia kolejowego Busko-Zdrój-Kielce/Kielce-Busko-Zdrój w cyklu 7 dniowym, umożliwiającym dojazd do szkół, pracy itd.
 • renowacja i uruchomienie kolei wąskotorowych jako szansa na rozwój infrastruktury i turystyki PONIDZIA!


Zabiegać będziemy też o włączenie do planu budowy dróg, drogi szybkiego ruchu na trasie Kielce – Tarnów, przebiegającej u granic naszego miasta, jakże istotnej nie tylko dla bezpieczeństwa ruchu, ale i zapewnienia zrównoważonego rozwoju całego regionu.

Współpraca regionalna z samorządowcami Ponidzia w celu przygotowania spójnej oferty turystycznej oraz rozwiązywania lokalnych problemów.

Aby osiągnąć te bardzo ambitne cele, koniecznym jest wsparcie udzielone przez Państwa naszym kandydatom do Rady Gminy Busko-Zdrój. Są to ludzie pracowici, oddani swojej pasji, jaką jest działalność na rzecz lokalnej społeczności. Nasi kandydaci dołożą wszelkich starań, aby głos każdego z Państwa został wysłuchany,my nie pomijamy nikogo bez względu na polityczne przekonania.

Naszym celem jest bezkonfliktowe funkcjonowanie naszej społeczności, tak tylko bowiem nasza Mała Ojczyzna rzeczywiście będzie sprawnie działać, przez zapewnienie udziału wszystkich jej mieszkańców w zapadających decyzjach oraz uczestnictwie we wspólnych zadaniach i sukcesach. Partnerskie podejście oraz wzajemny szacunek to cechy, które bez wątpienia możemy przypisać naszym kandydatom.

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2018-12-21, godz:

  Terminarz Kina Zdrój

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.


  Imprezy, wydarzenia  Wróć do góry