swietokrzyskie.info

Środa, 12 grudnia 2018, Do końca roku 19 dni Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Biuro Nieruchomości MODERN s.c. - mieszkania, domy, działki

www.modernbroker.pl,nieruchomości, mieszkania, domy działki,na sprzedaż, do wynajęcia, mieszkanie, dom działka,sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, Busko,Pińczów, Jędrzejów, Staszów, Kazimierza, powiat buski,pińczowski, jędrzejowski,staszowski,kazimierski,włoszczowski

ul. Partyzantów 112. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Konferencja prasowa w Busku-Zdroju z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina (foto/video)

Dodane: Milena Data: 2018-09-26 10:54:44 (czytane: 9308)  Wersja do druku

W Busku-Zdroju, odbyła się konferencja prasowa podczas, której zaprezentowano kandydatów popieranych przez partię Porozumienie na burmistrzów, wójtów w powiecie buskim, kandydatów do Sejmiku, Rady Miejskiej oraz Rady Powiatu. W wydarzeniu uczestniczył wicepremier Jarosław Gowin, szef partii.

Konferencja odbyła się na al. Mickiewicza w Busku-Zdroju.

To kolejna konferencja w województwie świętokrzyskim. Przyszedł czas na Busko-Zdrój. Promujemy naszych kandydatów ubiegających się o mandaty w rywalizacji samorządowej. Kandydatów na wójtów, burmistrzów, do sejmiku wojewódzkiego, na radnych. Łącznie, jako Porozumienie w województwie świętokrzyskim zaangażowaliśmy ponad 1000 osób w wyborach samorządowych, ponad 30 kandydatów na wójtów, burmistrzów
- mówił Poseł Michał Cieślak.

pis009.jpg
foto: Edyta Kumor 

Podczas konferencji wicepremier Jarosław Gowin udzielili poparcia kandydatom na burmistrzów i wójtów z terenu powiatu buskiego, wśród których znaleźli się: Elżbieta Śliwa - kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Marek Kaczmarek - obecny wójt gminy Tuczępy i kandydat, Zbigniew Janik - obecny wójt gminy i kandydat, Małgorzata Mierzwa - kandydatka na wójta gminy Pacanów, Jarosław Jaworski - kandydat na burmistrza Wiślicy, Artur Augustyn - kandydat na burmistrza Stopnicy. 

Szanowni Państwo, jak zapewne wiecie Porozumienie startuje na wspólnych listach Zjednoczonej Prawicy wraz z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską. Kandydatem Porozumienia w wyborach do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z tego okręgu jest Maciej Gawin wicedyrektor Wojewódzkiego KRUSu, doświadczony tutejszy samorządowiec, Radny Rady Miejskiej. Serdecznie proszę wszystkich mieszkańców Buska, wszystkich mieszkańców tego okręgu o udzielenie poparcia Panu Maciejowi Gawinowi - mówił wicepremier Jarosław Gowin

Po briefingu odbyła się konwencja samorządowa partii Porozumienie. Podczas konwencji zaprezentowano Radnych do Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z KWW Elżbiety Śliwy oraz kandydatów do Rady Powiatu Buskiego z KWW Nasz Powiat.

Zobacz video:

Konferencja.jpg
kliknij i oglądaj • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (75)
     

Bolek (2018-10-19 02:13:05)

Tak. Warto pamiętać kto jednoosobowo rozłożył PKS na łopatki. Wszyscy wiedzą, że nie był to nikt z PO ani PSL. Pamiętajcie o nim przy urnach!!!

(2018-10-08 14:22:49)

W sobotę 6 października około godziny 17:45 na TVP Info, oglądałem wystąpienie Premiera Mateusza Morawieckiego w Rykach na Lubelszczyźnie. Premier pochwalił burmistrza z PIS-u między innymi za to, że gmina przejęła PKS i dba o niego. Premier dodał, że burmistrz stara się o środki na unowocześnienie taboru, aby był bardziej ekologiczny i takowe otrzyma, o ile dobrze pamiętam, z ministerstwa środowiska. Spójrzmy jednak bliżej, czyli na nasze świętokrzyskie podwórko. Porównajmy jak wygląda Busko, a jak Staszów, na przykładzie PKS-ów. W 2012 roku staszowski PKS przejęła gmina i działa on po dziś dzień. Daje 118 miejsc pracy. Gmina od przejęcia podejmuje rozmaite działania, aby PKS rozwijać, restrukturyzować, dostosowywać do potrzeb i wymagań rynku. Jak sytuacja wygląda w Busku, każdy wie. Jeden z największych PKS-ów w świętokrzyskim, czyli PKS Busko wraz z placówkami w Kazimierzy Wielkiej i Pińczowie zniszczono, a majątek wyprzedano za marne grosze. W czerwcu 2013 roku podjęto decyzję o likwidacji PKS Busko-Zdrój. Przypomnijmy, że Waldemar Sikora zasiada na stołku burmistrza od 2010 roku. Co zrobił by ratować PKS? Co zrobiła wojewoda Pałka-Koruba w tej sprawie? A może Pani Nadprzewodnicząca Justyna Nurek się wypowie w tej materii, wszak pracowała w PKS-ie, a nawet była swego czasu w Radzie Nadzorczej? W Staszowie dało się uratować tą firmę, a w Busku NIE DAŁO SIĘ. Uważam, że PKS Busko powinien zostać przejęty przez gminę Busko i zrestrukturyzowany. Powinno się pozyskać także środki zewnętrzne na ten cel. Należało utrzymać rentowne linie dalekobieżne: Kraków, Warszawę, Łódź, Katowice. Na podmiejskie trasy zakupić ekonomiczne busy. PKS powinien wykonywać także dowozy dzieci do szkół w gminie Busko, a nie tak jak teraz, że gmina zleca to na zewnątrz i daje zarobić prywatnym przewoźnikom, busiarzom, którzy zamiast dawać miejsca pracy młodym ludziom, to zatrudniają samych emerytów. To skandal, że uzdrowiskowe miasto Busko nie ma normalnych, czyli autokarowych połączeń z takimi miastami jak Kielce, Kraków czy Katowice. Pozostają do dyspozycji jedynie ciasne, niekiedy brudne i śmierdzące oraz zdezelowane busiki z maleńkimi bagażnikami. Połączenia kolejowego też Busko nie ma, niestety. Takie mamy efekty rządów W. Sikory i PO-PSL. Warto o tym pamiętać przy urnach wyborczych.

Marysia (2018-10-01 13:39:37)

Czytając komentarze trzeba przyznać że ludzie z komitetu p. Śliwy są naprawdę nieźle sflustrowani szczególnie Szumilas nie wytrzymuje ciśnienia. Merytorycznie nie przygotowani jak jeden na zdjęciach powyżej. Więcej pokory i taktu. Natomiast tu słychać tylko histerię.

realista (2018-10-01 10:54:13)

Już ktoś to mówił jakiś minister ,nie ma,nie da się,pieniędzy nie będzie a jakiś premier mówił,wystarczy nie ................ czy ten budżet był z gumy?

(2018-09-30 20:48:18)

Niestety nie ma Pan kompletnie pojęcia o funkcjonowaniu Gminy i jej finansach... Wszytko się pięknie pisze, ale budżet nie jest z gumy proszę Pana.

(2018-09-30 19:00:31)

Zawiedziony tymi statystykami czy tym, że chyba jako jedyny ze starego składu MB nie ma odpowiedniego w swym mniemaniu stołka?

Łukasz Szumilas prezes Stowarzyszenia Młode Busko (2018-09-30 17:36:39)

Chciałem dodać że z powodu publikowania danych statystycznych na temat wysokich podatków, depopulacji i stagnacji gospodarczej regionu zostałem zablokowany na stronie portalu społecznościowego Facebooku Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe! Wszystkie 22 komentarze zostały usunięte bez podania racjonalnej przyczyny. Jako zawiedziony wyborca Pana Waldemara Sikory mam prawo do komentowania w sposób merytoryczny polityka, który zawiódł oczekiwania mieszkańców i nie wywiązał się ze swojego programu, który jest formą umowy społecznej podejmowanej z wyborcami w trakcie wyborów. Brak szacunku dla dyskusji oraz wolności słowa w naszym regionie jest nie do zaakceptowania. Miasto i Gmina Busko-Zdrój to dobro wspólne wszystkich mieszkańców, a nie prywatny folwark osób sprawujących władzę!

Łukasz Szumilas prezes Stowarzyszenia Młode Busko (2018-09-30 16:32:00)

Prośba do moderatora strony o umożliwienie udostępniania linków i usunięcie tych znaków #& przy kopiowaniu tekstów tworzy się nieczytelny przekaz. Czy pisanie prawdy w tym mieście to jest objaw agresji i nienawiści? To tylko troska o Naszą wspólną przyszłość :P Kampania idzie nam bardzo dobrze proszę się o to nie martwić. W pierwszych sondażach Burmistrz Waldemar Sikora przegrywa, aż 60% mieszkańców jest przeciwne jego kandydaturze. Drodzy Państwo z Porozumienia Samorządowego pali się Wam grunt pod nogami i wykonujecie bardzo nerwowe ruchy. Nigdy nikogo nie obrażałem w przeciwieństwie do waszej małostkowych zagrań bez grama kultury osobistej. Ubliżanie innym osobom cały czas jest ze strony sprawujących władzę. Rozsiewanie plotek, nabijanie się z osoby, która jest dosyć poważnie chora i ma jelito na zewnątrz organizmu. Ta zła energia wróci do Państwa w 100%. Na obecny moment życzymy wiele zdrowia i merytorycznej kampanii w oparciu o kulturalną dyskusję. Pisanie o kimś, że się do niczego nie nadaje i ubliżanie ludziom pracy to Państwa strategia wyborcza? Wiadomo przykład idzie z góry ;) Nauczcie się szanować kogoś więcej niż Swoich Ludzi Wśród Swoich ludzi, którzy działają dla Swoich ludzi :) Taka Partia Sami Swoi? :)

Łukasz Szumilas prezes Stowarzyszenia Młode Busko (2018-09-30 16:21:15)

– Opłaty parkingowe na każdymkroku.– Zakazy i nakazy:-nie można siadać na trawie,-biegać wieczorem nastadionie bo jest zamknięty,– Busko jest nieprzyjazne handlowcom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą:-barierki na Partyzantów,-wysokie opłaty targowe,-próby przeniesieniahandlowców ze Zdroju,-Fatalna jakość powietrza, czyli smog i brak konkretnych działań na rzecz poprawy jakości powietrza, co jest niestety antyreklamą dla Buska jako uzdrowiska.

Łukasz Szumilas prezes Stowarzyszenia Młode Busko (2018-09-30 16:20:50)

Można by też wymienić szereg innych „sukcesów”:-zdewastowana fontanna w Nowym Parku Zdrojowym-lejące i smrodzące śmieciarki-ceny wody i ścieków w Busku mamy wyższe niż w niektórych metropoliach-pozarastanechodniki-ciepłe kaloryfery w blokach i centralna ciepła woda w kranach na Sikorskiego i Piłsudskiego. Za jedno i drugie płacimy równie słono co za zimną wodę i ścieki. Tak szanowni mieszkańcy Buska, największa część z tych drogich czynszów w buskich blokach to zasługa nie spółdzielni, ale jednostki Gminy Busko pod nazwą KZC-Ponidzie. Centralne ogrzewanie, centralna ciepła woda, zimna woda, wywóz śmieci, to ceny zależne od gminnych jednostek i burmistrza. Do tego jeszcze wysokie podatki. Spółdzielnia to tylko eksploatacja i fundusz remontowy.

Łukasz Szumilas prezes Stowarzyszenia Młode Busko (2018-09-30 16:20:10)

Powiat buski się wyludnia. Z samego Buska w 2016 roku ubyło 190 mieszkańców!Artykuł powstał na podstawie oficjalnych danych GUS-u, czyli według danych meldunkowych. Wiadomo, faktyczne zamieszkiwanie w danym miejscu a zameldowanie nie zawsze idą w parze. Ktoś wyjedzie za granicę, a w Busku pozostaje zameldowany. Ktoś wyjedzie na studia i zostaje w dużym mieście. Wynajmuje tam mieszkanie i nie ma meldunku, a zameldowany jest nadal w Busku, etc. Sięgamy więc do danych Spółdzielni Mieszkaniowej w Busku Zdroju, w zasobach której znajduje się większość bloków w Busku. Ilość mieszkańców w poszczególnych latach przedstawiała się następująco:2016-6095; 2015-6265;2014-6477; 2013-6756;2012-7317; 2011-7507;2010-7686; 2009-7833Zatem w ciągu SIEDMIU lat ilość mieszkańców spadła o 1738 osób, z 7833 do 6095 osób, co stanowi średni roczny spadek o 248 osób. Procentowo ubyło 22,18 % mieszkańców, czyli praktycznie JEDNA CZWARTA!

Łukasz Szumilas prezes Stowarzyszenia Młode Busko (2018-09-30 16:19:08)

W artykule na echodnia.eu z dnia 22.02.2018 pt. „To zła wiadomość: jest nas coraz mniej – w powiecie buskim już poniżej 72 tysięcy” możemy przeczytać:„Dane statystyczne nie pozostawiają złudzeń: liczba mieszkańców powiatu buskiego systematycznie spada, z roku na rok. Teraz – już poniżej kolejnej bariery: 72 tysięcy osób. Gorzej, że wyludnia się również stolica powiatu. Busko-Zdrój ma dzisiaj tylko 15 tysięcy 446 mieszkańców, a liczba ludności w gminie spadła po raz pierwszy poniżej 32 tysięcy.”Konkluzja jest oczywista:1 styczeń 2016 – 16 509 osób1 styczeń 2017 – 16 319 osóbstyczeń 2018 – 15 446 osóbW ciągu dwóch lat ubyło z Buska (15 446-16 509=1063) 1063 osoby!!!Oto efekty rządów Waldemara Sikory i PSL-u!!! Brawo!!!

Łukasz Szumilas prezes Stowarzyszenia Młode Busko (2018-09-30 16:17:48)

Takie mamy podatki w Busku-Zdroju w 2018 roku. Czy sprzyja to prowadzeniu działalności gospodarczej, powstawaniu nowych miejsc pracy, przeciwdziałaniu bezrobociu ? Pytanie retoryczne…Niektóre stawki podatków od środków transportu obowiązujące w 2018 roku:od samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 9 ton i poniżej 12 ton: Warszawa – 986,00 zł,Busko-Zdrój – 1280,00 zł-od ciągnika siodłowego lub balastowego przystosowanego do używania łącznie z naczepą lub przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów od 3,5 tony i poniżej 12 ton: Warszawa – 925,00 zł,Busko Zdrój – 1650,00 zł-od autobusów o ilości miejsc do siedzenia równej lub wyższej niż 30 miejsc:Warszawa – 1232,00zł,-od autobusów o ilości miejsc do siedzenia równej lub wyższej niż 22 miejsca:Busko Zdrój – 2050,00Niektóre stawki podatków od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej obowiązujące w 2018 roku:-od gruntów: związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków: Warszawa – 0,91 zł od 1 m2 powierzchni,Busko Zdrój – 0,88 zł od 1 m2 powierzchni,-od budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej:Warszawa – 23,10 zł od 1 m2 powierzchni,Busko Zdrój – 22,20 zł od 1 m2 powierzchni.

infobusko.pl/eko-kampania-wyborcza-w-miescie-slonca/ (2018-09-30 15:50:55)

Nie można tutaj wkleić tych informacji, więc powyżej macie link, to przeczytajcie w komentarzach pod tamtym artykułem, jakie ZADŁUŻENIE chce nam zafundować Sikora. Tam są linki do uchwał. Nasze dzieci i wnuki będą to spłacać!

Do komentarza - (2018-09-30 13:51:03) (2018-09-30 15:46:43)

Czy Ty siebie słyszysz? Czy ty rozumiesz samą siebie? Co Ty bredzisz? Czy podawanie oficjalnych danych, oficjalnych faktów, dotyczących na przykład wyludniania naszego miasta oraz innych danych to sianie nienawiści? Oficjalne dane to agresja? MERYTORYCZNA dyskusja powinna polegać dokładnie na tym, aby podawać i opierać się na oficjalnych danych. Dyskutować należy o faktach. Natomiast sianie nienawiści, to używanie epitetów, ubliżanie innym, szydzenie z nich i zaprzeczanie oczywistym faktom. To robi własnie strona, która jest w panice i boi się nie tylko utraty koryta, ale przede wszystkim wykonania niezależnego audytu po tym, gdyby stracili władzę.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2018-12-14, godz:

  Koncert Live w Kręgielni Chicago! YELLOW HORSE!

  Po raz kolejny, będziemy gościć znakomitych muzyków. Projekt, Yellow Horse. 14 grudnia 2018 r. zapraszamy do Kręgielni Chicago o godzinie 20.00!
  Wróć do góry