swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 kwietnia 2024, Do końca roku 250 dni Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Masz konflikt? Chcesz uniknąć Sądu? Bądź nowoczesny - Mediuj!

Dodane: Milena Data: 2018-09-19 16:05:32 (czytane: 4548)  Wersja do druku

Mediacja to propozycja skierowana do ludzi, którzy nie mają czasu na długie procesy. Uznają wzajemne porozumienie za bardziej wartościowe rozwiązanie sporu niż sprawa w sądzie. Wystarczy jedynie wola porozumienia stron aby uniknąć Sądu.

mediacja.jpg

Czym jest mediacja?
To rozmowa stron w obecności bezstronnego mediatora. Prowadzi ona do znalezienia sposobu rozwiązania sporu. W przypadku osiągnięcia porozumienia mediacja kończy się ugodą. Ugoda zawarta przed mediatorem jest uznawana za tytuł egzekucyjny.

W związku z tym nie ma konieczności zatwierdzania jej przez sąd. Istnieje również możliwość zatwierdzenia podpisanej przez strony ugody przez sąd, w tym celu należy złożyć w sądzie odpowiedni wniosek - pomoże Ci w tym mediator.

Mediacja nie zamyka jednak drogi sądowej. W sytuacji braku wypracowania porozumienia nie wyklucza dochodzenia roszczeń na drodze sądowej.

Co jest celem mediacji?
Celem mediacji nie jest rozstrzyganie istoty sporu, a znalezienie porozumienia satysfakcjonującego obie strony. Mediator nie jest sędzią, nie prowadzi postępowania dowodowego, pomaga dojść stronom do porozumienia.

Kto może skorzystać z mediacji?
Mediacja jest procedurą, którą można zastosować w wielu obszarach życia np. w konfliktach rodzinnych, sąsiedzkich, pracowniczych, karnych, administracyjnych, gospodarczych czy szkolnych. Jedynym warunkiem jest dobrowolne wyrażenie zgody na udział w postępowaniu mediacyjnym przez skonfliktowane strony. Wystarczy zgłosić się do mediatora. Jeśli sprawa trafiła już do sądu możesz poprosić sędziego o skierowanie sprawy do mediacji. Z mediacji może skorzystać każdy.

Dlaczego warto podjąć mediację?
 W mediacji wszystko zależy od stron. Podczas mediacji możesz aktywnie uczestniczyć w rozwiązaniu swojego konfliktu. Mediacja daje możliwość szybszego, tańszego i skuteczniejszego rozwiązania sporu bez konieczności udziału w stresującym procesie sądowym.

Wysoką skuteczność gwarantuje uzgodnienie warunków ugody przez samych uczestników sporu. W przypadku zawarcia ugody w mediacji sądowej możesz uzyskać 3/4 zwrotu wpisu sądowego. Każdą ugodę Sąd zatwierdza bezpłatnie.

dobra_mediacja_1.png



Ile trwa mediacja?
Strony mogą osiągnąć porozumienie w trakcie jednego posiedzenia mediacyjnego wyznaczonego w dogodnym dla nich terminie, po wcześniejszym uzgodnieniu z mediatorem. Mediacja nie może jednak przekroczyć terminu 3 miesięcy.

Jakie zasady obowiązują w mediacji?
Mediacja jest:

 • dobrowolna, czyli każda ze stron wyraża wolę podjęcia mediacji i chęć osiągnięcia porozumienia, oznacza też, że na każdym etapie można od mediacji odstąpić;

 • bezstronna, czyli mediator pozostaje osobą niezaangażowaną w konflikt, który należy do stron. Mediator nie powinien sugerować, co może być przedmiotem ugody ani narzucać rozwiązania sporu. Może, natomiast, zachęcać strony do wyrażania stanowisk i opinii oraz do negocjowania formy zadośćuczynienia czy też innych elementów ugody. Neutralność mediatora jest gwarantowana przyjętymi przez mediatora zasadami etyki;

 • poufna, czyli w żaden sposób nie jest rejestrowana, Rozmowa toczy się między stronami oraz mediatorem z zachowaniem tajemnicy mediacji. Zasada ta obowiązuje podczas sesji wspólnych i spotkań indywidualnych. Strony mogą przekazać osobom trzecim tylko takie informacje jakie wspólnie uzgodnią. Mediator nie może zostać powołany na świadkiem w sądzie.

-nieformalna, czyli jedynym formalnym dokumentem jest protokół i ewentualna ugoda, pozostałe notatki zostają zniszczone.

dobra_mediacja_2.png

Jak zgłosić się do mediacji?
Najlepiej skontaktować się z zawodowym mediatorem wpisanym na listę Sądu Okręgowego w Kielcach. W Busku – Zdroju mediatorów tych znajdziesz w Stowarzyszeniu „Dobra Mediacja”, które oferuje bezpłatne informacje i pomoc.

dobra_mediacja3.png

Stowarzyszenie „ Dobra Mediacja”

al. Mickiewicza 21

28-100 Busko - Zdrój
 
Dyżury mediatorów:
Wtorek / Czwartek godz. 16.00 -17.00

Konsultacje telefoniczne:
515 175 078 / 781 205 900

Adres e-mail: mediacjadobra@gmail.com

Więcej o Stowarzyszeniu Dobra Mediacja pod adresem: www.busko.com.pl/stowarzyszenie-dobra-mediacja-busko-zdroj,0,4261,.html


dobra_mediacja1.png

Mediacja może okazać się złotym środkiem w Twoim konflikcie.

Bądź nowoczesny – Mediuj!

/artykuł sponsorowany/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2024-04-28, godz: 16:00

AKS 1947 Busko-Zdrój vs POGOŃ Staszów

Już w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia o godzinie 16:00 serdecznie zapraszamy na mecz w ramach 25 kolejki RS ACTIVE IV Ligi. Drużyna AKS 1947 Busko-Zdrój podejmie na własnym boisku rywali z POGOŃ Staszów.



Wróć do góry