swietokrzyskie.info

Niedziela, 21 kwietnia 2019, Do końca roku 254 dni Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Dożynkowa niedziela w Świętokrzyskiem

Dodane: Milena Data: 2018-08-25 13:55:19 (czytane: 5439)  Wersja do druku

W najbliższą niedzielę, 26 sierpnia w kolejnych gminach i powiatach naszego regionu odbywać się będą dożynki.

Towarzyszyć im będą barwne korowody,  prezentacje misternie uwitych wieńców, tradycyjne obrzędy dożynkowe oraz występy lokalnych artystów. Święto Plonów to ukoronowanie całorocznej pracy rolników i symboliczne podziękowanie za ich trud.

W Pierzchnicy odbędą się Dożynki Powiatu Kieleckiego i Gminy Pierzchnica. Rozpoczną się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pw. Świętej Małgorzaty w Pierzchnicy, podczas której poświęcone zostaną wieńce i chleby dożynkowe. Następnie barwny korowód z wieńcami zostanie poprowadzony przez Gminno-Szkolną Orkiestrę Dętą “Sitkówka-Nowiny” oraz starostów dożynek na stadion, gdzie odbędzie się część artystyczna i wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. W programie również występy artystyczne, wystąpia m.in. zespoły śpiewacze i kapele z powiatu kieleckiego: Kapela Pierzchniczanie, Zespół Pieśni i Tańca Morawica, Zespół Śpiewaczy Pierzchniczanki, Zespół Śpiewaczy Gumieniczanki, Zespół Śpiewaczy Drugnianki. Święto Plonów w Pierzchnicy uświetni kapela Jędrusie i zespół JORRGUS. Rolnicze świętowanie zakończy zabawa taneczna. Gościem wydarzenia będzie Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa.

Dożynki Powiatu Staszowskiego i Gminy Bogoria
Konkurs wieńców dożynkowych, korowód dożynkowy, kreatywne budowanie z klocków lego, konkursy dla dzieci i publiczności, biesiada muzyczna – to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbywać się będą 26 sierpnia podczas Dożynek Powiatu Staszowskiego i Gminy Bogoria na terenie zalewu w Bogorii. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:30 gminnym konkursem wieńców dożynkowych na placu przed Sanktuarium w Bogorii. W samo południe odprawiona zostanie uroczysta msza święta, po której uczestnicy przejdą w towarzystwie Orkiestry Dętej Grupy Azoty KiZChS „Siarkopol” nad Zalew „Buczyna” gdzie odbędą się dalsze uroczystości dożynkowe. Gwiazdą wydarzenia będzie Michał Wiśniewski z zespołu „Ich Troje”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Święto Ekologii.

Dożynki Powiatu Kazimierskiego i Gminy Czarnocin
Dozynki powiatowo-gminne  rozpocznie o godz. 14.00 msza święta w Kościele Parafialnym w Czarnocinie. Po uroczystości uczestnicy przejdą w barwnym korowodzie na teren boiska sportowego w Czarnocinie. Tam odbędzie się część artystyczna dożynek. W programie m.in. ogłoszenie wyników konkursu „Wieńcowego”, program artystyczny młodzieży i seniorów, koncert grupy „Toporki” oraz zabawa taneczna „pod kasztanami” z zespołem Lider.

Dożynki Powiatu Ostrowieckiego
26 sierpnia w Kunowie odbędą się Dożynki Powiatu Ostrowieckiego. W programie m.in. korowód i prezentacja wieńców, koncert Orkiestry Polowej Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich, przegląd zespołów ludowych, występ zespołu „Champion”, konkursy dla publiczności, wystawa sprzętu rolniczego oraz degustacja regionalnych potraw.

Dożynki Powiatu Sandomierskiego
Na terenie stadionu sportowego w Dwikozach 26 sierpnia odbędą się Dożynki Powiatu Sandomierskiego, które o godz. 14.00 rozpocznie polowa msza święta. Po uroczystości zaprezentowane zostaną gminne wieńce dożynkowe, a na scenie zaprezentują się zespoły muzyczne. Imprezę zakończy zabawa taneczna pod gwiazdami.

Dożynki Powiatu Pińczowskiego
W miejscowości Złota odbędą się Dożynki Powiatu Pińczowskiego. Uroczystości rozpocznie o godz. 14.00 msza święta w Kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej. Na godz. 15.10 zaplanowano cześć obrzędową dożynek. W programie także występy zespołów z gmin: Pińczów, Kije, Działoszyce, Michałów i Złotej. Gwiazda zespołu będzie zespół MAVERS. Wspólnie z mieszkańcami ziemi pińczowskiej za tegoroczne zbiory podziękuje marszałek Adam Jarubas.

Dożynki Powiatu Starachowickiego i Gminy Mirzec
26 sierpnia w Mircu odbędą się Dożynki Powiatowo-Gminne, które rozpocznie msza święta, po której uczestnicy przejdą pod scenę plenerową w Mircu. W programie m.in.: występy zespołów folklorystycznych, teatr dla dzieci w wykonaniu aktorów z Krakowa, konkursy dla publiczności, degustacja potraw regionalnych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Baciary.

Dożynki Powiatu Jędrzejowskiego
Święto Plonów rozpocznie o godz. 15.00 msza święta w Kościele w Sobkowie. Następnie uczestnicy przejdą w barwnym korowodzie na teren stadionu sportowego. Na godz. 16.30 zaplanowano część obrzędową dożynek z udziałem Kapeli Stefana Wyczyńskiego z Lubczy. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs „Piękna i przyjazna dla środowiska Wieś Jędrzejowska”. Gwiazdą wieczoru będzie zespołu będzie zespół „Arianie”. Imprezę zakończy dyskoteka pod gwiazdami z zespołem „Gest”.

Dożynki Gminy Iwaniska
26 sierpnia odbędą się dożynki Gminy Iwaniska. Wydarzenie rozpocznie msza święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W ramach imprezy dożynkowej zaprezentuje się Liza Kotylarenko wraz z zespołem, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Voyager Music.

Dożynki Gminy Krasocin
Dożynki Gminy Krasocin rozpocznie liturgia mszy świętej w intencji rolników, która odbędzie się w Kościele w Krasocinie. Część obrzędowa i artystyczna odbędzie się na terenie obiektu sportowego w Lipiu. Tam dla wszystkich uczestników przewidziano liczne atrakcje, a zabawę uświetni występ gwiazdy wieczoru – zespół Fisher.

Dożynki Gminy Moskorzew
Mieszkańcy Gminy Moskorzew 26 sierpnia o godzinie 15.00 korowodem dożynkowym rozpoczną obchody Święta Plonów (plac OSP) Na godz. 15.30 zaplanowano mszę świętą w intencji rolników, po której odbędzie się część obrzędowa dożynek. Nie zabraknie także muzyki. Na scenie zaprezentują się zespoły – MOSKORZEWIANIE, DEXTER, REVERB, ELDORADO, poeta – satyryk Czesław Syrek, a także gwiazda wieczoru, zespół LUKA ROSI. Imprezę zakonczy dyskoteka pod gwiazdami z zespołem CAMEL.

Dożynki Gminy Słupia Konecka
W niedzielę świętować będą także mieszkańcy Gminy Słupia Konecka. O godz. 12.00 rozpocznie się msza święta w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Tekli w Mninie. W dalszej części zaplanowano występy artystyczne m.in. dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy, zespołu „Veto” , a gwiazdą wieczoru będzie zespół „SKANER”.

Dożynki gminy Ożarów
W Lasocinie mieszkańcy gminy Ożarów obchodzić będą Święto Plonów. Rozpocznie je o godz. 13. Msza Święta w kościele parafialnym Św. Michała w Lasocinie, po niej odbędą się obrzędy dożynkowe oraz ogłoszone wyniki konkursu “Piękna i bezpieczna zagroda przyjazna środowisku”. W części artystycznej wystąpią m.in. zespół śpiewaczy “Sobowiacy”, “Nowianecki”,”Lasocianie”, zespół śpiewaczy KGW Wyszmontów, na scenie zaprezentują się również dzieci i młodzież z sekcji wokalnej MGOK im. A. Patkowskiego w Ożarowie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół PLAYERS. Imprezę zakończy zabawa taneczna z zespołem AMARETTO.

Dożynki Gminy Morawica
Święto Plonów zainauguruje o godz. 12 msza święta w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Morawicy, po której uczestnicy uroczystości przemaszerują do muszli koncertowej w Morawicy. Tam odbędą się dożynkowe obrzędy. W części artystycznej wystąpią: Szkolno-Gminna Orkiestra Dęta, lokalne zespoły folklorystyczne,kapele ludowe i soliści, Zespół Pieśni i Tańca “Morawica”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół MEJK. Dożynkowe świętowanie zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

Źródło: swietokrzyskie.pro


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2019-04-01, godz:

Koncerty Buskiej Orkiestry Zdrojowej

Zapraszamy na koncerty w wykonaniu Buskiej Orkiestry Zdrojowej.Wróć do góry