swietokrzyskie.info

Środa, 26 czerwca 2019, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Kora Jackowska nie żyje. Artystka przegrała walkę z rakiem

Dodane: Milena Data: 2018-07-28 10:46:14 (czytane: 4177)  Wersja do druku

Nie żyje wokalistka zespołu Maanam. Kora Jackowska miała 67 lat, od kilku lat zmagała się z chorobą nowotworową.

Kora Jackowska zmarła w sobotę, 28 lipca 2018 roku.  Jak napisano w oświadczeniu na oficjalnym profilu Kory na Facebooku: Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół MAANAM, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979. Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się.Artystka od blisko pięciu lat walczyła z chorobą nowotworową. Kora zmarła nad ranem, w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu.

Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać -
poinformowali: Kamil Sipowicz, rodzina i przyjaciele, w oświadczeniu na oficjalnym profilu Kory na Facebooku.

kora.jpg
fot. facebook.com

Kora, a właściwie Olga Aleksandra Sipowicz,z domu Ostrowska, urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Polska wokalistka rockowa i autorka tekstów w latach 1976–2008 była solistką zespołu Maanam. Od 2014 roku zmagała się z chorobą nowotworową.


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

"fan" (2018-07-29 09:05:57)

Gloria Artisserce dziś płacze i boli,żądza pieniądza nie goniodeszła, lecz tylko na chwilę,odeszła, a wciąż z nami żyje.Cora wciąż kocha, rozumie,z uśmiechem Cyklady czaruje,kocha, jak kochanie swoje,kochała nas, a my jej przeboje.

(*) (*) (*) (2018-07-28 10:59:36)

Smutna wiadomość

Nasz patronat

Data: 2019-08-07, godz:

Świętokrzyskie Warsztaty Wokalistyki

Zapraszamy na Świętokrzyskie Warsztaty Wokalistyki  organizowane przez Stowarzyszenie "Voce" oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku - Zdroju, które odbędą się w dniach 5-17 sierpnia 2019 r. Wróć do góry