swietokrzyskie.info

Sobota, 16 lutego 2019, Do końca roku 318 dni Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Pińczów będzie miał obwodnicę, Kielce - ścieżki rowerowe

Dodane: Milena Data: 2018-01-25 14:51:15 (czytane: 3710)  Wersja do druku

Ponad 4,5 kilometra będzie miała obwodnica Pińczowa, która ominie miasto od strony wschodniej. Jednocześnie z budową obwodnicy zmodernizowanych zostanie 4 kilometry dwóch dróg wojewódzkich - nr 766 oraz 768.

Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował wniosek Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o wydanie decyzji zezwalającej na realizację tej inwestycji. Pozytywną opinię Zarządu Województwa uzyskał także wniosek Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach dotyczący budowy ścieżek rowerowych w stolicy województwa.

Pierwsze z zadań, którego realizacją zajmuje się Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, nosi nazwę „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 766 na odcinku Pińczów – Węchadłów do skrzyżowania z DW 768 dł. ok. 27,0 km (Budowa obwodnicy Pińczowa)”. Cała inwestycja obejmuje modernizację drogi 766 od Pińczowa do Węchadłowa.

W pierwszej kolejności budowana będzie obwodnica miasta i to zadanie zostało dzisiaj pozytywnie zaopiniowane przez Zarząd Województwa. Nowa droga będzie miała 4 km 650 metrów długości, jezdnię o szerokości 7 metrów i utwardzone pobocza szerokości 1,25 m każde. Wzdłuż obwodnicy po stronie zachodniej  powstanie też chodnik oraz ścieżka rowerowa, oddzielone od jezdni przydrożnym rowem. Oprócz odcinka nowej drogi wyremontowane zostaną także dwa fragmenty tras wojewódzkich 767 i 766 (odpowiednio długości 3,7 km oraz 300 metrów). Te również zostaną uzupełnione na nowe chodniki i ścieżki rowerowe. W sumie w ramach zadania powstanie lub zostanie zmodernizowane prawie  9 kilometrów dróg wojewódzkich. Uzyskana przez wnioskodawcę opinia w formie uchwały Zarządu Województwa konieczna jest do ubiegania się o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). - Przedsięwzięcie jest realizowane w systemie zaprojektuj i wybuduj. Wartość zadania po przetargu to 38 milionów złotych -  informuje Wojciech Siporski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Wyłonionym w przetargu wykonawcą zadania jest firma Tranzit  Spółka z o.o. Inwestycja ta znalazła się w grupie 13 zadań drogowych realizowanych na drogach wojewódzkich, które otrzymają dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.  Na ten cel Zarząd Województwa przeznaczył  w sumie prawie pół miliarda  złotych.

Podczas posiedzenia Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował także wniosek Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach pn. „Budowa i modernizacja sieci ścieżek rowerowych w Gminie Kielce jako element zrównoważonej mobilności miejskiej”. Wniosek dotyczy zadania nr I, które obejmuje: − ul. Warszawską – odcinek od skrzyżowania z ul. W. Orkana do skrzyżowania z ul. W. Witosa wraz z połączeniem ze ścieżką  w ul. W. Sikorskiego, − ul. M. Jaworskiego – odcinek od skrzyżowania z ul. Warszawską do istniejącej ścieżki w ul. J. Nowaka Jeziorańskiego, − ul. W. Orkana – odcinek od skrzyżowania z ul. Klonową do skrzyżowania z ul. Warszawską, − ul. Klonową – odcinek połączenia z ul. Jesionową i ścieżką biegnąca w dolinie rzeki Silnicy do istniejącej trasy rowerowej w rejonie skrzyżowania z ul. Turystyczną.  

Źródło: sejmik.kielce.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2018-12-21, godz:

Terminarz Kina Zdrój

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.

Imprezy, wydarzeniaWróć do góry