swietokrzyskie.info

Środa, 24 stycznia 2018, Do końca roku 341 dni Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Narciarze się doczekają, ruszają pierwsze stoki

Dodane: Milena Data: 2018-01-11 13:27:57 (czytane: 1115)  Wersja do druku

Już w tym tygodniu w województwie świętokrzyskim ruszą pierwsze wyciągi na stokach narciarskich. Są one obecnie naśnieżane, a o tym, jak długo będzie można cieszyć się jazdą, zdecydują warunki pogodowe.

Kilka dni temperatur utrzymujących się w okolicach zera sprawiło, że właściciele stoków narciarskich mogli rozpocząć naśnieżanie, które jest procesem czasochłonnym. Jako pierwszy w naszym regionie uruchomiony zostanie wyciąg na kieleckim Stadionie, gdzie jeździć będzie można już od środy od godziny 16. Dwie pierwsze godziny będą gratis. Drugi kielecki stok - Telegraf - jest po remoncie związanym ze zmianą wyciągu z krzesełkowego na orczykowy i dopiero po odbiorze będzie mógł ruszyć. Póki co na "Telegrafie" można pojeździć na łyżwach na krytym lodowisku pod stokiem.

Intensywne naśnieżanie trwa również w ośrodku Sabat Krajno, gdzie wyciąg powinien ruszyć już w ten weekend, podobnie jak w Szwajcarii Bałtowskiej, gdzie uruchomiony ma być przynajmniej stok orczykowy, a jeżeli pogoda pozwoli, to ruszyć mają oba wyciągi.

Naśnieżany jest również stok w Konarach, którego uruchomienie powinno nastąpić w ciągu najbliższych dni. Przygotowywane do uruchomienia są wyciągi w Tumlinie i Bodzentynie, ale nie nastąpi ono wcześniej niż w przyszłym tygodniu.

Źródło: http://www.sejmik.kielce.pl

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2018-01-19, godz:

  Terminarz Filharmonii Świętokrzyskiej

  Zapraszamy do zapoznania się  repertuarem Filharmonii Świętokrzyskiej.  Wróć do góry