swietokrzyskie.info

Sobota, 22 września 2018, Do końca roku 100 dni Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Wiadomosci

Fotoradar stacjonarny w Stopnicy

Dodane: Milena Data: 2017-09-30 13:16:19 (czytane: 6523)  Wersja do druku

Od niedawna w Stopnicy ponownie został zamontowany MultaRadar CD, działający w systemie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Inspekcja Transportu Drogowego prowadząc kontrolę ruchu drogowego przy pomocy urządzeń rejestrujących, dysponuje 400 stacjonarnymi urządzeniami rejestrującymi - fotoradarami. Jeden z nich ustawiony został w obszarze zabudowanym, w miejscowości Stopnica, przy drodze krajowej nr 73 Kielce-Tarnów, przy skrzyżowaniu z drogą nr 756.

Fotoradar0002.jpg

Fotoradar0001.jpg

Fotoradar stacjonarny działa w systemie CANARD, którego celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poprzez wdrożenie skutecznego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym, CANARD ujawnia naruszenia przepisów w zakresie przekraczania przez kierowców ustalonych limitów prędkości.

Dzięki ciągłej rejestracji wykroczeń do CANARD trafiają informacje zawierające m. in.: czas i miejsce naruszenia, zdjęcie pojazdu wraz z widocznym numerem rejestracyjnym, prędkość zarejestrowaną przez urządzenie oraz prędkość dopuszczalną na danym odcinku drogi.

Obecnie obudowy wszystkich sprawnych urządzeń rejestrujących posiadają jednolity, żółty kolor. Lokalizacje instalacji fotoradarów zostały wyznaczone w miejscach, gdzie ze względów bezpieczeństwa konieczne jest ograniczenie prędkości w konkretnym punkcie. Lokalizacje urządzeń można sprawdzić na stronie internetowej www.canard.gitd.gov.pl/cms/o-nas/mapa-urzadzen

W Stopnicy dozwolona prędkość dla samochodów osobowych i ciężarowych w godzinach od 23.00 do 04.59 wynosi 60km/h, zaś w godzinach od 5.00 do 22.59 - 50km/h.


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

Do Zygmunta (2017-10-02 20:50:36)

Drogi kolego, Tirów już tam nie ma, zdarzają się zbłąkani kierowcy, ale to rzadkość. Co do piratów drogowych faktycznie trzeba by nauczyć kierowców po co są pasy rozbiegowe i że nie przekracza się linii ciągłych, a dołącza do ruchu dopiero w miejscu linii przerywanej. Ale cóż zrobisz panie Zygmuncie. Przypominam tylko wszystkim. Nie prędkość, a nieuwaga zabija.

Zygmunt (2017-10-02 17:57:08)

Taki radar byłby potrzebny w Busku na ul.Grotta ,. Byłby spokój z piratami drogowymi , bo Buska drogówka nic nie robi aby zlikwidować piractwo i jazdę TIRÓW

Nasz patronat

Data: 2018-09-22, godz:

Buska Droga Do Niepodległej'

Stowarzyszenie "Pro Memoria", Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Proboszcz Parafii Szaniec, Sołtys Wsi Kameduły zapraszają na Historyczny Piknik Rodzinny "Buska Droga Do Niepodległej", który odbędzie się 22 września 2018 r.  w Kamedułach.Wróć do góry