Wtorek, 19 marca 2024, Do końca roku 287 dni Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Wiadomosci

Mecz Polska - Szkocja w Busku-Zdroju

Dodane: Milena Data: 2017-09-22 16:25:06 (czytane: 15205)  Wersja do druku

20 września na stadionie sportowym w Busku-Zdroju rozegrany został mecz piłki nożnej Polska-Szkocja drużyn młodzieżowych.

Mecz Polska – Szkocja w Busku-Zdroju Mecz Polska – Szkocja w Busku-Zdroju Mecz Polska – Szkocja w Busku-Zdroju

Reprezentacja Polski U-16 od 14 września gościła w Busku, a dwa dni później przybyła drużyna szkocka. Zawodnicy trenowali 2 razy dziennie na buskim stadionie sportowym.

U16_polska_szwecja.JPG

Towarzyski mecz piłki nożnej oficjalnych reprezentacji Polski i Szkocji do lat 16, rozpoczął się w samo południe. Deszczowa pogoda utrudniała zawody. Nie przeszkodziło to jednak polskiej drużynie, która już w 3 minucie meczu strzeliła gola. Zdobył ją Nathan Wahlig. W 56 i 61 minucie bramki strzelił Michał Rakoczy kapitan polskiej reprezentacji, a w 72 Bartosz Bzymek. Andrew Winter dla reprezentacji Szkocji zdobył gola w 34 minucie meczu. Na uznanie zasługuje bramkarz polskiej drużyny, który obronił kilka groźnych podbramkowych akcji.

Wolę walki naszej reprezentacji doceniła publiczność. Młodzież i dzieci zagrzewały drużynę do zwycięstwa. Zrobiły to bardzo skutecznie bowiem Polacy wygrali ze Szkotami 4:1.

Podczas meczu podpisany został list intencyjny zawarty między samorządem miasta i gminy Busko-Zdrój reprezentowanym przez Waldemara Sikorę, a Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej reprezentowanym przez Mirosława Malinowskiego. Strony listu postanowiły wspólnie działać w celu modernizacji infrastruktury stadionu sportowego i wykorzystania jej dla popularyzacji sportu masowego dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej.

U16_polska_szwecja1.JPG

U16_polska_szwecja2.JPG

Z okazji jubileuszu 70-lecia Klubu AKS/MKS w Busku-Zdroju odznaczeni zostali zasłużeni działacze, sponsorzy i wybitni zawodnicy. Złotą odznakę Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Tadeusz Banaszewski, Kazimierz Krzemiński, Tadeusz Krzemiński, Jerzy Michał Palusiński. Srebrną odznakę Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej przyznano: Włodzimierzowi Wróblowi, Annie Sikorze, Marcinowi Misztalowi, Markowi Kosińskiemu, Marii Cholewa. Brązową odznaką Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej uhonorowano: Jerzego Lisa, Grzegorza Załęckiego i Rafała Prędkiego.

Organizatorami meczu byli: Polski Związek Piłki Nożnej, Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, MKS Busko-Zdrój oraz samorząd miasta i gminy Busko-Zdrój.