swietokrzyskie.info

Sobota, 26 maja 2018, Do końca roku 219 dni Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Wiadomosci

Zwycięstwo OSP Kargów w VII Mistrzostwach Polski w Piłce Błotnej

Dodane: Milena Data: 2017-09-10 09:48:41 (czytane: 2476)  Wersja do druku

W sobotę 9 września 2017 roku nad zalewem w Biszczy - Żary k. Biłgoraja odbyły się VII Mistrzostwa Polski w Piłce Błotnej. Województwo Świętokrzyskie reprezentowały dwie drużyny OSP Kargów oraz Szybcy i Wściekli Cieszkowy.

Szybcy i Wściekli Cieszkowy (powiat kazimierski) oraz OSP Kargów (powiat buski) obie drużyny reprezentowały po raz pierwszy Nasze Województwo na wyjeździe.

pilka_blotna.jpg

pilka_blotna1.jpg

pilka_blotna2.jpg

W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn Torfowy DrTusz Białystok, BKS Roztocze, BKP Rakovia Gepard, Szybcy i Wściekli Cieszkowy oraz OSP Kargów - system rozgrywek był każdy z każdym. Najsilniejszą drużyną na VII Mistrzostwach Polski w Piłce Błotnej okazała się ta, która swoje pierwsze kroki zaczynała rok temu na Pucharze Polski w Błotnowoli.

Mistrzami w Biszczy 2017 roku zostali strażacy z OSP Kargów.

Swoją przygodę w piłce zaczęli około 6 lat temu, kiedy to Gmina Tuczępy organizowała turnieje w piłce halowej oraz na orliku i tu również nie było na nich mocnych, zawsze przyjeżdżali z trofeami, a najczęstszym było pierwsze miejsce. Rok temu, bo w 2016 zapisali się po raz pierwszy na nietypową dyscyplinę sportową jaką jest piłka błotna czyli gra w błocie. Zajęli wtedy 5 miejsce. W tym roku 13 sierpnia po raz drugi zagrali w Błotnowoli i okazali się być „czarnym koniem” zajęli 3 miejsce (było o nich głośno na samym turnieju jak i w swojej gminie). W minioną sobotę pojechali do Biszczy spróbować swoich umiejętności 150 km od domu i WIELKI SUKCES – ZWYCIĘSTWO! Okazali się bezkonkurencyjni zdobyli I miejsce z najwyższą liczbą punktów. Pierwszy mecz rozegrali z BKS Roztocze Krasnobród z wynikiem 2-0 , drugi z Torfowy Dr Tusz Białystok 0-0,trzeci z Szybcy i Wściekli Cieszkowy 2-1, a ostatni mecz z BKP Rakovia Gepard 2-0 i tym samym „ośmiu wspaniałych” z radością i dumą wrócili na swoją malutką wieś Kargów, gdzie czekano na nich jak na olimpijczyków. Gratulacji nie było końca, osobiście i na portalu społecznościowym . W skład drużyny OSP Kargów wchodzą: 1. Kozioł Adam, 2. Borek Kamil, 3. Juszczak Konrad, 4. Patrzałek Krystian, 5. Pasternak Tobiasz, 6. Farbota Karol, 7. Mrowiński Dawid, 8. Drozdowski Damian – bramkarz, który otrzymał statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju.

Szybcy i Wściekli Cieszkowy wystąpili w składzie: 1. Hubert Molo, 2. Piotr Mogiła, 3. Maciek Gołębiowski, 4. Bartek Szpak, 4. Mateusz Rogala, 5. Grzegorz Kowalski.

Szybcy i Wściekli Cieszkowy zajęli III miejsce co też jest dla Nich WIELKIM sukcesem ponieważ rozgrywkach błotnych brali udział po raz drugi. Pierwszy raz wystąpili na VI Pucharze Polski w Błotnowoli, gdzie mieli przyjemność zobaczenia jak ciężko się gra w błocie. Postanowili jednak, że nie dadzą za wygraną i spróbują swoich sił w Mistrzostwach, gdzie godnie reprezentowali Województwo Świętokrzyskie.

Obie drużyny do udziały w Mistrzostwach zachęcał Łukasz Gajek – Prezes Stowarzyszenia Nasze Powiśle.
 
Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:
I miejsce - OSP Kargów (10 pkt)
II miejsce - Torfowy DrTusz Białystok (6 pkt)
III miejsce - Szybcy i Wściekli Cieszkowy (5 pkt)
IV miejsce - BKS Roztocze (3 pkt)
V miejsce - BKP Rakovia Gepard (2 pkt)

pilka_blotna3.jpg

pilka_blotna4.jpg

Najlepszym strzelcem został Mateusz Rogala reprezentujący Szybkich i Wściekłych Cieszkowy z ilością 5 bramek. Najlepszym bramkarzem został Damian Drozdowski, który dzielnie bronił bramki OSP Kargów z ilością jednego straconego gola.

GRATULUJEMY zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów piłkarskich w regionach, Polsce, a może i za granicą.

Kamila Drozdowska

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2018-05-23, godz:

Terminarz Filharmonii Świętokrzyskiej

Zapraszamy do zapoznania się  repertuarem Filharmonii Świętokrzyskiej.Wróć do góry