swietokrzyskie.info

Wtorek, 19 czerwca 2018, Do końca roku 195 dni Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Wiadomosci

Rekompensaty za straty spowodowane klęskami żywiołowymi

Dodane: Milena Data: 2017-09-12 15:18:49 (czytane: 2434)  Wersja do druku

Niecały tydzień mają rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, na złożenie wniosku o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa w ramach działania "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej", finansowanego z budżetu PROW 2014-2020.

Podania można składać do 18 września bezpośrednio w oddziałach regionalnych ARiMR lub za pośrednictwem biur powiatowych.

O pomoc finansową mogą ubiegać się rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez co najmniej jedną z następujących klęsk żywiołowych: powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, obsunięcie się ziemi, lawinę, grad, huragan, uderzenie pioruna. Przyznanie wsparcia uzależnione będzie od powstania w gospodarstwie szkód spowodowanych przynajmniej przez jedną z wymienionych klęsk, jeżeli miały one miejsce w roku, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy lub w roku poprzedzającym rok, w którym składany jest wniosek.

Wsparcie może być przyznane np. na odtworzenie plantacji wieloletnich czy sadów. Dofinansowanie można również otrzymać na zakup nowych maszyn lub urządzeń rolniczych w miejsce tych, które zostały zniszczone w wyniku klęsk żywiołowych.

Maksymalna kwota wsparcia w tym zadaniu wynosi do 300 tys. zł, z tym że nie może przekroczyć ona poziomu 80% kosztów kwalifikowalnych.

Szczegółowe warunki i stosowne formularze można znaleźć na stronie internetowej www.arimr.gov.pl
 
Źródło: www.wrota-swietokrzyskie.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

(2017-09-13 08:52:50)

Jak za poprzednich lat powinno być, jest do wypłaty odszkodowanie z UMiG w danej wysokości i poszkodowany powinien okazać aktualne ubezpieczenie budynku, jak nie ma zrobić potrącenie odszkodowania o 50%, jeżeli ma pole też okazać polisę czy ubezpieczył minimum 50% upraw, jak nie to kolejne potrącenia.
Ubezpieczenia budynków gospodarstw rolnego są obowiązkowe jak i upraw ale szkoda kasy na polisę,Państwo da z naszych podatków.
Gmina powinna karać tych co nie ubezpieczają a wyciągają rękę, jak to robi fundusz gwarancyjny z samochodami gdzie sprawdzają kilka lat wstecz..

mikki (2017-09-13 06:38:38)

Jakie rekompensaty? Są firmy ubezpieczeniowe w których trzeba było się ubezpieczyć. Szkoda było 100 czy 200 zł a teraz płacz i wyciąganie łap do państwa.

Nasz patronat

Data: 2018-06-15, godz:

Terminarz Filharmonii Świętokrzyskiej

Zapraszamy do zapoznania się  repertuarem Filharmonii Świętokrzyskiej.Wróć do góry