swietokrzyskie.info

Niedziela, 21 stycznia 2018, Do końca roku 344 dni Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Wiadomosci

Spotkania z Kulturą Żydowską w Busku-Zdroju (foto)

Dodane: Milena Data: 2017-09-13 16:33:25 (czytane: 4540)  Wersja do druku

W dniach 8 - 9 września w Busku-Zdroju zorganizowano XV Spotkania z Kulturą Żydowską. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Starosty Buskiego Jerzego Kolarza oraz Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory.

Spotkania z Kulturą Żydowską już od 15 lat gromadzą ludzi, których ciekawi oryginalność i bliskość kulturalna tych, którzy przez wieki wspólnie z Polakami zamieszkiwali nasze świętokrzyskie miasteczka.

spotkania026.jpg

spotkania072.jpg


Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Miłośników Buska-Zdroju, Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki oraz Klub Młodzieżowy "Wolna Strefa" w Szczaworyżu.

Piątkowe spotkanie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju rozpoczęto panelem dyskusyjnym "Polscy Żydzi - Swoi czy Obcy?". Udział w nim wzięli: Eva de Vries z Holandii, Adina Stoyer z Izraela, Anna Lewkowicz z Izraela, Dariusz Stankowski z Polski, ks. prof. Paweł Mazanka z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

spotkania3.jpg

spotkania2.jpg

spotkania.jpg

W sobotę, 9 września w Sali Koncertowej Sanatorium Marconi w ramach spotkania z Kulturą Żydowską, odbyła się prezentacja tańców żydowskich w wykonaniu młodzieży z klubu "Wolna Strefa" ze Szczaworyża, wykład ks. prof. Pawła Mazanki, można było posłuchać Magdy Navarrete, czy też muzyki klezmerskiej na Kresach Wschodnich oraz posmakować kuchni żydowskiej.


Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu na stronie tmb.busko.pl

fotoreportaż


 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2018-02-03, godz:

  Jubileuszowy XV Bal Dobroczynny

  Stowarzyszenie "Razem Dzieciom" z siedzibą w Busku-Zdroju w nadchodzącym 2018 roku organizuje Jubileuszowy XV Bal Dobroczynny. 
  Wróć do góry