swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 28 maja 2018, Do końca roku 217 dni Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Wiadomosci

Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie Busko-Zdrój 2017

Dodane: Milena Data: 2017-06-12 11:37:02 (czytane: 12253)  Wersja do druku

Już 16 czerwca 2017 r. zabrzmi pierwszy gong oznajmiający uroczyste rozpoczęcie VII Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Boksie Busko-Zdrój 2017 r.

Jak informuje Trener Z. Patalita: Ponad 127 zawodników z 21 klubów bokserskich zgłosiło się do walk na Gwardyjskich Mistrzostwach Polski w Boksie. Zawody odbywać się będą na Sali głównej PMOS w Busku-Zdroju, w dniach 16, 17 i 18 czerwca br. Termin Mistrzostw zbiegł się z 10. rocznicą powstania BMUKS RING Busko-Zdrój, więc będzie uroczyście i radośnie. Jak zwykle przy tak dużej pięściarskiej imprezie o charakterze ogólnopolskim, będą liczne emocje - łzy radości ze zwycięstwa i przegranej walki, zdarzy się że oprócz potu popłynie krew z rozbitych nosów. Boks to impreza dla twardzieli, nie ma się co oszukiwać ale oby jak najmniej było tego rodzaju zdarzeń. Z analizy zgłoszeń wynika, że zawodnicy i zawodniczki przyjeżdżają w mocnych składach z każdego Okręgu Bokserskiego.

W czasie walk zobaczymy pięściarzy i pięściarki ze słynnych klubów bokserskich tj, Hetman Białystok który bronił będzie drużynowego tytułu Gwardyjskiego Mistrza Polski za 2016 r. Gwardii Wrocław, RUSHH Kielce, Wisły Kraków, KSZO Ostrowiec, Radomiaka -Radom, Stara Starachowice, RMG Ożarów, Legię Warszawa, Gardę Gierałtowice, Gwarka Łęczna i inne.

bmuks_2.jpg

Jak dodaje Trener Z. Patalita: Klub nasz po raz kolejny pełni rolę gospodarza tym razem siódmej już edycji tych zawodów. W rankingu Okręgowym ŚZB plasujemy się od kilku lat na czele tabeli zajmując obecnie III miejsce. Sukcesy buskich zawodników możliwe były dzięki ich ciężkiej pracy ale również życzliwości władz Samorządowych w tym Burmistrza Miasta i Gminy Buska-Zdroju- Pana Waldemara Sikory, Starosty Buskiego Jerzego Kolarza oraz Marszałka Województwa Adama Jarubasa. Również bardzo ważna była hojność wielu sympatyków i sponsorów, których nazwiska wymieniamy zawsze na plakatach i zaproszeniach. Przez cały okres naszej działalności towarzyszyły nam media informujące o naszych sukcesach i problemach.Za szczególnie bliską współpracę dziękujemy jak zawsze gorąco portalowi Busko com. pl, TV Ponidzie, gazecie Echo Dnia i Radio Kielce.

Co o nas pisali ? - Teksty źródłowe z 2007roku
"Bokserski Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "RING" – taką nazwę przyjęła nowo powstała organizacja sportowa, której zebranie założycielskie odbyło się 6 lutego 2007 r. Prezesem utworzonego Klubu sportowego wybrany został Jerzy Fabijański, emerytowany oficer, do niedawna zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach, wcześniej komendant powiatowy w Busku-Zdroju, znawca, miłośnik tej dyscypliny sportowej i jeden z prekursorów zawiązania tej organizacji na terenie Buska. Wiceprezesami są Jerzy Nogaś i Władysław Olszowy, skarbnikiem przedsiębiorca Piotr Piasecki, sekretarzem trener Zdzisław Patalita. Komisję rewizyjną tworzą: Roman Sobczak (komendant powiatowy policji w Busku), Henryk Radosz (dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Busku), Czesław Patalita (ojciec pierwszego trenera klubu)."

bmuks.jpg

"Wielkim przeżyciem dla członków Bokserskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ring" z Buska było oglądanie na żywo meczu bokserskiego narodowych reprezentacji Polski i Anglii, który rozegrany został w Kielcach w miniona sobotę.  Młodzi buszczanie bardzo licznie wyprawili się do Kielc i pod okiem  trenerów i opiekunów mogli oglądać boks amatorski w najlepszym wydaniu a bilety wstępu zafundował im Zarząd Okręgowego Związku Bokserskiego w Kielcach.  Reprezentacja Polski uległa w tym spotkaniu lepiej wyszkolonym Anglikom stosunkiem punktów 14 : 6 ale Polacy pozostawili doskonałe wrażenie. Punkty dla naszych barw wywalczyli po zwycięskich pojedynkach : Rafał Kaczor (51 kg), Krzysztof Starbała (69 kg) i Krzysztof Sadłoń  81 kg). Znakomicie wypadł także debiutant w reprezentacji 19 letni Artur Szpilka w wadze powyżej 91 kg, który uległ minimalnie wicemistrzowi Anglii Tony’emu Bellowowi,  ale zdaniem obserwatorów był to bardzo udany debiut, tym bardziej, że młodziutki Szpilka dopiero od trzech lat uprawia wyczynowo boks.  Ten pięściarz z klubu Górnik Wieliczka może być wzorem dla naszych buskich adeptów szermierki na pięści, gdyż robi szybkie postępy i jest naszą wielką nadzieją na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Wracając do oprawy spotkania to spiker zawodów, znakomity dziennikarz radiowy i telewizyjny – Włodzimierz Rezner powitał w kieleckiej hali buskich najmłodszych bokserów a o powstaniu BMUKS "RING" dowiedzieli się w ten sposób będący na spotkaniu przedstawiciele władz  regionu w tym parlamentarzyści, prezydent Kielc i decydenci najważniejszych urzędów i instytucji  w województwie.

Nasi zawodnicy z  BMUKS "Ring" mieli także okazję, tuż po ceremonii wręczenia nagród zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na prawdziwym, profesjonalnym ringu. Radość była tym większa, że buski klub na razie takiego nie posiada. Ów niezbędny w rozwijającej się działalności klubu sprzęt kosztuje 28 –29 tysięcy złotych. Być może za kilka miesięcy uda się zakupić go dla Buska ring aby młodzi zawodnicy, kiedy już za kilka miesięcy opanują technikę i sztukę walki oraz posiądą odpowiednią kondycję, mieli na czym próbować swych sił.  Inną wspaniałą  pamiątką z wyprawy do Kielc będzie także fotografia z super bokserem wagi ciężkiej Mariuszem Wachem – mistrzem Polski, który ostatnio jako amator walczył w barwach Gwardii Warszawa i podpisał właśnie kontrakt z zawodową grupą Boxing Europe. Mariusz Wach zadebiutuje na zawodowym ringu już w kwietniu br. Znawcy boksu wróżą mu kolosalną karierę, gdyż pochodzący z Krakowa pięściarz mierzy aż 202 centymetry wzrostu i dysponuje niesamowicie silnym ciosem. W kuluarach kieleckiej hali wiele ciepłych słów pod adresem buskiej sekcji wypowiedział także legendarny "czarodziej ringu" Leszek Drogosz, który mecz Polska - Anglia oglądał wraz z  Zygmuntem Sikorą – wiceprezesem Okręgowego Związku Bokserskiego w Kielcach. Prezes był gościem zebrania założycielskiego "Ringu" a prywatnie jest ojcem mieszkającego w Busku słynnego kierowcy rajdowego Tomasza Sikory – uczestnika Rajdu Paryż – Dakar i byłego prezesa AKS Busko."

Opracował Z.K


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

nana (2017-06-18 21:58:49)

Oglądałem eliminacje. Świetne walki, wielkie zaangażowanie zawodników i zawodniczek. Pozdrawiam szczególnie Emilię Nowakowską z Ożarowa i Blondynkę (wysoką), która przegrała z o wiele bardziej doświadczoną zawodniczką. Prawdopodobnie z Nowego Dworu Mazowieckiego. Jeżeli ktoś z czytających ją zna to bardzo proszę o wiadomość jak ona się nazywa. Gratuluję wszystkim medalistkom i medalistom a przegranym życzę zwycięstw następnym razem.

Nasz patronat

Data: 2018-05-27, godz:

Kalendarz imprez O/ PTTK Busko-Zdrój

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez Oddziału PTTK w Busku-Zdroju do końca III kwartału 2018.Wróć do góry