swietokrzyskie.info

Niedziela, 21 stycznia 2018, Do końca roku 344 dni Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

III Wojewódzki Turniej Boccia w Pińczowie (foto/video)

Dodane: Milena Data: 2017-04-29 15:20:55 (czytane: 8464)  Wersja do druku

W czwartek, 27 kwietnia 2017 roku, w pińczowskiej hali sportowo-widowiskowej została rozegrana trzecia edycja Wojewódzkiego Turnieju Boccia.

Około 200 osób niepełnosprawnych wzięło udział w III Wojewódzkim Turnieju Boccia dla Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Pińczowie. Organizatorem wydarzenia byli: Powiat Pińczowski i Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rozwoju Kulturalno-Gospodarczego Powiatu Pińczowskiego.

pinczow48.jpg

Piętnaście drużyn z całego województwa świętokrzyskiego walczyło o puchar Starosty Pińczowskiego. Boccia to stała dyscyplina paraolimpijska od czasu olimpiady w Barcelonie w 1992 roku. Gra polega na wprowadzeniu bili na boisko w dowolny sposób np. poprzez rzucenie, kopnięcie, czy sprzęt wspomagający w postaci pochylni, rynien itp. Zawodnik może stać lub siedzieć, stąd z udziału w zawodach nie są wykluczone osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Wprowadzenia bili na boisko może dokonać asystent instruowany przez gracza.

pinczow40.jpg

Patronat honorowy nad III Wojewódzkim Turniejem Bocci objęli: Starostwa Pińczowski Zbigniew Kierkowski oraz Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach Andrzej Michalski, który ufundował specjalny puchar z tej okazji.

Zobacz video:


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2018-01-19, godz:

Terminarz Filharmonii Świętokrzyskiej

Zapraszamy do zapoznania się  repertuarem Filharmonii Świętokrzyskiej.
Wróć do góry