swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 20 listopada 2017, Do końca roku 41 dni Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Wiadomosci

III Wojewódzki Turniej Boccia w Pińczowie (foto/video)

Dodane: Milena Data: 2017-04-29 15:20:55 (czytane: 7945)  Wersja do druku

W czwartek, 27 kwietnia 2017 roku, w pińczowskiej hali sportowo-widowiskowej została rozegrana trzecia edycja Wojewódzkiego Turnieju Boccia.

Około 200 osób niepełnosprawnych wzięło udział w III Wojewódzkim Turnieju Boccia dla Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Pińczowie. Organizatorem wydarzenia byli: Powiat Pińczowski i Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rozwoju Kulturalno-Gospodarczego Powiatu Pińczowskiego.

pinczow48.jpg

Piętnaście drużyn z całego województwa świętokrzyskiego walczyło o puchar Starosty Pińczowskiego. Boccia to stała dyscyplina paraolimpijska od czasu olimpiady w Barcelonie w 1992 roku. Gra polega na wprowadzeniu bili na boisko w dowolny sposób np. poprzez rzucenie, kopnięcie, czy sprzęt wspomagający w postaci pochylni, rynien itp. Zawodnik może stać lub siedzieć, stąd z udziału w zawodach nie są wykluczone osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Wprowadzenia bili na boisko może dokonać asystent instruowany przez gracza.

pinczow40.jpg

Patronat honorowy nad III Wojewódzkim Turniejem Bocci objęli: Starostwa Pińczowski Zbigniew Kierkowski oraz Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach Andrzej Michalski, który ufundował specjalny puchar z tej okazji.

Zobacz video:


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2017-11-25, godz:

Pińczowski Futsal I Edycja

Rusza pierwsza Edycja "Pińczowski Futsal". Wszystkich sympatyków piłki halowej zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju, który odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie, zapisy potrwają do 17 listopada.Wróć do góry