swietokrzyskie.info

Środa, 23 stycznia 2019, Do końca roku 342 dni Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Wiadomosci

„Szlachetna Paczka” od policjantów

Dodane: admin Data: 2016-12-13 12:32:45 (czytane: 8728)  Wersja do druku

Świętokrzyscy policjanci włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka”, przygotowując potrzebującym pomoc materialną. Dzięki dużemu zaangażowaniu funkcjonariuszy z całego garnizonu oraz odpowiadając na potrzeby jednej z rodzin, policjanci przyszykowali paczki z podarunkami.

Funkcjonariusze bardzo chętnie przyłączyli się do akcji i uczestniczyli w zbiórce rzeczy odpowiadających indywidualnym potrzebom rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn.

policja_szlachetna_paczka.jpg


Podarunki trafią do rodziny, w której mama wychowuje samotnie niepełnosprawną córkę.
I to właśnie konieczność opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, a także własne problemy zdrowotne powodują, że niezmiernie trudno jest jej znaleźć pracę.

Pani Magdalena żyjąc wiele lat w ukryciu, jako ofiara przemocy, przełamała strach i milczenie. Udało jej się odizolować od męża - sprawcy przemocy. Pomimo trudnych warunków finansowych i mieszkaniowych, cieszy się wraz z córką spokojem i bardzo optymistycznie podchodzi do życia, a także ma nadzieję na lepszą przyszłość.

Celem akcji jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których wsparcie stanie się impulsem do zmiany.
 

Opr. TCz/MT
Źródło: KWP w Kielcach

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2018-12-28, godz:

Terminarz Kina Szkatułka

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Szkatułka" w Pacanowie.

Imprezy, wydarzeniaWróć do góry