Środa, 24 kwietnia 2024, Do końca roku 251 dni Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Wiadomosci

Derby Ponidzia dla buskiego Zdroju! (foto)

Dodane: Milena Data: 2016-05-28 11:30:22 (czytane: 12454)  Wersja do druku

W czwartkowym spotkaniu, na Derbach Ponidzia, buski Zdrój podejmował na własnym stadionie Nidę Pińczów. Mecz zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Buska-Zdroju 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Adam Imiela.

Pierwsza połowa czwartkowego spotkania była bardzo wyrównana. Gra głównie toczyła się w środku i bocznych strefach boiska. Obydwie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji lecz kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Busku w tej części meczu bramek nie oglądali.

W drugiej połowie goście z Pińczowa opadli z sił. W 60 minucie po faulu na Arturze Ciepińskim sędzia podyktował rzut wolny. Mateusz Dziubek wysuwa piłkę Adamowi Imieli, a ten pięknym strzałem z 25 metrów zdobywa, jak się później okazuje bramkę dającą busczanom zwycięstwo w meczu.

Zawodnicy Zdroju są wdzięczni kibicom za wsparcie i doping. Sympatycy buskiego klubu byli 12 zawodnikiem.