Środa, 17 kwietnia 2024, Do końca roku 258 dni Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Sukces zawodników Klubu GROM z WTZ w Busku-Zdroju i SOS-W w Broninie

Dodane: Agnieszka Data: 2015-06-10 10:34:59 (czytane: 11443)  Wersja do druku

Największą tegoroczną imprezą organizowaną przez Olimpiady Specjalne w regionie świętokrzyskim były V Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Odbyły się one w dniach 29-31 maja w Sandomierzu.

Głównym organizatorem zawodów był klub O.S. „Niepokonani” oraz Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska Świętokrzyskie.

W czasie igrzysk zawodnicy rywalizowali w trzech dyscyplinach: kolarstwie, biegach przełajowych i lekkiej atletyce. Areną rozgrywek był stadion MOSiRu, park „Piszczele” oraz bulwar na Wisłą im. Piłsudskiego. Ogółem w igrzyskach wystartowało 200 zawodników z 16 klubów naszego regionu.

buski_grom003.JPG

Również nasz klub GROM reprezentowała liczna ośmioosobowa grupa zawodników. Byli to: Angelika Rusek, Adrian Kaczanowski, Tomasz Pabian (z SOSW Bronina), Dorota Kowalczyk, Milena Pindziak, Iwona Przewoźniak, Czesław Leszczyński i Piotr Wojciechowski (WTZ Busko). Startowali oni w biegach przełajowych i lekkiej atletyce. Właśnie od biegów przełajowych rozpoczęła się trzydniowa rywalizacja. Pomimo ciężkiej trasy nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Angelika startowała w tej konkurencji na dystansie 400 m, gdzie wywalczyła srebro. Natomiast Adrian i Tomek pobiegli na dystansach 400 i 800 m, gdzie Tomek zdobył złoto i brąz a Adrian złoto i wstążkę za udział. Równocześnie z przełajami rozgrywane było kolarstwo, na malowniczo położonych nad brzegiem Wisły bulwarach i,. Piłsudskiego. Tu też na zakończenie dnia odbyła się ceremonia dekoracji.

buski_grom006.JPG

buski_grom002.JPG

I choć dzień był bardzo męczący, gdyż przebyte kilometry i gorące słońce dawało w kość, to jednak zawodnicy znaleźli jeszcze siły, by po kolacji potańczyć na dyskotece.

Kolejny dzień powitał nas pięknym, bezchmurnym niebem. Po pysznym śniadaniu poszliśmy na stadion gdzie odbyły się preeliminujcie w konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na 50,100 i 200m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą i sztafecie 4x100m. Na podstawie sobotnich wyników ustawione zostały niedzielne grupy finałowe.

Po preeliminacjach organizatorzy zapewnili nam zwiedzanie zabytków Sandomierza z przewodnikiem oraz pokaz sztuki rycerskiej – gdzie nasi zawodnicy osobiście w niej uczestniczyli strzelając z łuku i walcząc na miecze. Pełni wrażeń udaliśmy się na spoczynek, by w kolejnym dniu powalczyć o miejsca medalowe.

buski_grom004.JPG

buski_grom001.JPG

Wszyscy nasi zawodnicy startowali w biegu na 100m, gdzie zajęli odpowiednio:
Angelica – 2 miejsce, Dorota – 3 miejsce, Milena – 4 miejsce, Iwona – 5 miejsce, Czesław – 4 miejsce, Tomasz – 1 miejsce i Adrian – 2 miejsce. Natomiast Piotr w swoim biegu na 200 zajął 2 miejsce.

Oprócz biegów Piotr i Adrian konkurowali również w skoku w dal gdzie zajęli odpowiednio 6 i 2 miejsce. Ogromną niespodzianką okazała się nasza sztafeta żeńska 4x100m, która w pięknym stylu wygrała swoja grupę startową. Panowie mieli w sztafecie 4x100m. mocną konkurencje i ostatecznie zajęli 3 miejsce.

Wszyscy bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domów.