swietokrzyskie.info

Piątek, 29 marca 2024, Do końca roku 277 dni Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Wiadomosci

Już jutro egzamin gimnazjalny. Co należy wiedzieć?

Dodane: Milena Data: 2014-04-22 09:45:23 (czytane: 9669)  Wersja do druku

Egzamin w gimnazjach trwać będzie trzy dni i rozpoczyna się 23 kwietnia, o godzinie 9.00 częścią humanistyczną. 24 kwietnia uczniowie piszą test w części matematyczno-przyrodniczej, a 25 kwietnia z języka obcego nowożytnego.

Termin egzaminu
a) część humanistyczna - 23 kwietnia 2014 r. (środa)
- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9:00
- z zakresu języka polskiego - godz. 11:00
b) część matematyczno-przyrodnicza - 24 kwietnia 2014 r. (czwartek)
- z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 9:00
- z zakresu matematyki - godz. 11:00
c) język obcy nowożytny - 25 kwietnia 2014 r. (piątek)
- na poziomie podstawowym - godz. 9:00
- na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00


Jak będzie wyglądał egzamin?
W pierwszym dniu (23 kwiecień) na egzaminie z wiedzy humanistycznej, gimnazjaliści jako pierwszy dostaną blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie ich będą mieli 60 minut (uczniowie z dysleksją 80 minut). Po godzinnej przerwie przystąpią do bloku zadań z języka polskiego. Na rozwiązanie ich będą mieli 90 minut (dyslektycy 135 minut).

W dniu drugim (24 kwiecień)  na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie także będą mieli do rozwiązania dwa bloki zadań. W pierwszym będą zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim zadania z matematyki.

Na rozwiązanie zadań z pierwszego bloku będzie 60 minut (dyslektycy 80 minut), a z drugiego - 90 minut (dyslektycy 135 minut). Pomiędzy blokami będzie godzinna przerwa.

W dniu trzecim (25 kwiecień) - egzamin z języka obcego przeprowadzany będzie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut) – tu piszą wszyscy. Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym. Zdawać go będzie grupa uczniów, którzy zdecydowali się zmierzyć z wyższymi wymaganiami ze znajomości języka. Potrwa on 60 minut (dla dyslektyków 90 minut).


Co należy zabrać na egzamin?
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania. Są to pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.

WAŻNE : Nie wolno używać kalkulatora. Nie wolno przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Powodzenia gimnazjaliści !

Źródło: pacanow.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2024-05-25, godz:

16. Festiwal im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 16. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina". W tym roku wystąpią: 'Nasza Basia Kochana', Mika Urbaniak , Victor Davies i Urszula Dudziak.



Wróć do góry