swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, Do końca roku 252 dni Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Wiadomosci

Kolejny wyjazd z Różą Thun do Brukseli! (fotoreportaż)

Dodane: AT Data: 2011-11-22 10:56:43 (czytane: 8159)  Wersja do druku

60 osób, w tym zwycięzcy licznych konkursów i zdobywcy wielu nagród gościli w Brukseli. Pojechali tam na zaproszenie Róży Thun, świętokrzyskiej posłanki do Parlamentu Europejskiego.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić wyjątkowo klimatyczne centrum Brukseli, w którym znajdują się m.in. niekonwencjonalnie oświetlany Ratusz, Grand Place otoczony zabytkowymi kamieniczkami, słynąca z pięknych witraży Katedra św. Michała i św. Guduli. Duże zainteresowanie wzbudził również nieformalny symbol Brukseli – Manneken Pis, czyli figurka siusiającego chłopca z 1619 roku.

thun_wyjazd_bruksela001.jpg
Grupa w Parlamentarium


Goście Róży Thun odwiedzili także interaktywne Muzeum Instrumentów Muzycznych oraz Parlamentarium, nowo otwarte Muzeum przy Parlamencie Europejskim, w którym znajduję się wystawa przedstawiająca historię jednoczenia się Europy i funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w budynkach Parlamentu Europejskiego, w którym mieści się m.in. sala plenarna, wykorzystywana na nadzwyczajnych sesjach, oraz biuro posłanki Róży Thun, z pięknym widokiem na Brukselę.

thun_wyjazd_bruksela003.jpg
Szopka Bożonarodzeniowa od Gospodyń Wiejskich

thun_wyjazd_bruksela002.jpg
Józefa i Ireneusz Buccy z Kostomłot


Zwieńczeniem wyjazdu była kolacja z posłanką Różą Thun w greckiej Restauracji Strofilia, gdzie można było smakować tzatzyków i gyrosu.


Wspomnienia uczestników wyjazdu


Paweł Wójcicki - Paweł Wójcicki z Kielc nagrodzony za poprawne rozwiązanie krzyżówki europejskiej w Echu Dnia. - Wiem, że wybory do PE to moje wybory. Wiem, że PE to mój parlament. Wiem, że Róża THUN w PE to moja posłanka.


Agnieszka Turska – zwyciężczyni Konkursu Fotograficznego Morfologia Kobiecości i Aleksandra Berus. Momentem, którym najbardziej utkwił nam w pamięci była wizyta w biurze poseł Róży Thun w Parlamencie Europejskim. Na ścianach widoczne są tam zdjęcia z różnych uroczystości, na pułkach zostały wyeksponowane regionalne pamiątki z Polski. Wszystko to nadaje temu miejscu wspaniałą domową atmosferę i pozwala poczuć się jak w Ojczyźnie. Ogromne wrażenie wywarł na nas widok, z okna biura widać niemal całą Brukselę. Zazdrościmy Pani Róży, że może delektować się tym wspaniałym krajobrazem. Podsumowując, wydaje nam się, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Parlamencie.


Agnieszka Gajos – Belfer Roku 2011 - Wyjazd do Brukseli był dla mnie wspaniałym przeżyciem. Spotkanie z Panią Różą odbyło się w bardzo ciepłej i rodzinnej atmosferze. Samo miasto wraz z Parlamentem zachwyca swą monumentalną architekturą.

Anna Rędzińska – zwyciężczyni Konkursu Świętokrzyskie Zaczaruje Europę. - Wyjazd do Brukseli był dla mnie ogromnym przeżyciem. Dzięki niemu zobaczyłam przepiękne budowle tego miasta oraz poznałam wspaniałych ludzi. Najbardziej miło wspominam spotkanie z Poseł Różą Thun, która okazała się być bardzo otwartą i ciepłą osobą. Z całego serca za to dziękuję, oby więcej takich wyjazdów!


Monika Koszarska – zwyciężczyni Mini Konkursu Wiedzy o UE w Powiecie Starachowickim. Wyjazd do Brukseli był dla mnie wartościową przygodą. Jestem pod wrażeniem ciepłego przyjęcia, gościnności, rozplanowania pobytu oraz całej organizacji wycieczki. Uważam, że czas w stolicy UE był świetnie zagospodarowany: zarówno był czas na edukację jak i „rekreację”. Mogliśmy zobaczyć Parlament Europejski, poznać od strony „kuchni” funkcjonowanie i pracę tej instytucji, jak również zwiedzić Brukselę oraz poznać różnorodność kultur między innymi dzięki posiłkom każdego dnia w różnych restauracjach. Dlatego serdecznie dziękuję Pani Poseł, jej asystentom, opiekunom wycieczki i wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach za możliwość uczestnictwa w tej fantastycznej wyprawie. Zdjęcia i promocyjne gadżety europejskie, które dostaliśmy z biura Pani Poseł z pewnością będą mi przywoływać bardzo miłe wspomnienia.

Marysia Ostrowska – zwyciężczyni Mini Konkursu Wiedzy o UE w Powiecie Skarżyskim. To był wspaniale spędzony czas. Pani Róża jest przemiłą kobietą, jest taka ciepła i ma równie sympatycznych asystentów. Jestem pod ogromnym wrażeniem praktycznie wszystkiego, spotkanych osób i miejsc które zwiedzaliśmy. Było super pod każdym względem!

Julita Lichocka – Zwyciężczyni Letniego festiwalu Piosenki. - Wyjazd do Brukseli wspominam bardzo dobrze. Najbardziej podobał mi się klimat samego miasta. Wszystko wygląda świetnie. Za jedyny minus można uznać długość wyjazdu – czas mijał naprawdę szybko. Wycieczkę zaliczam do bardzo udanych.


Józefa Bucka – autorka najpiękniejszego wieńca dożynkowego w Świętokrzyskim. - Ogrom budowli Parlamentu Europejskiego i ich połączenia a przede wszystkim Parlamentarium wydają się być cudami techniki. Zabytkowe budowle, cała architektura z ratuszem umiejętne połączenie nowych budynków z zabytkami wywarło na mnie ogromne wrażenie. Spotkanie z Panią euro poseł Różą Thun w PE i później na kolacji było miłe, ciekawe i to dzięki niej mogliśmy zwiedzić PE i Brukselę. Spotkanie ludzi z pasją, spotkanie grupy ludzi młodych, którzy myślą inaczej. Zachwyciła mnie ich zdolność do dojrzałej dyskusji, wyrażania własnych poglądów, co w mojej młodości było trudne a nawet niemożliwe. Spotkanie to pozwala wiedzieć że Ci młodzi ludzie znajdą swoje miejsce w ciągle budującej się Europie.

Anna Dębowska – zwyciężczyni Mini Konkursu Wiedzy o UE w Powiecie Koneckim. W Brukseli miałam okazję zobaczenia oprócz wielu unijnych instytucji, urzędów, muzeów i ambasad takiej perełki jak Pałac Królewski, Katedra św. Michała, rynek z zabytkowymi kamienicami czy znany na całym świecie Manneken Pis, czyli figurka siusiającego chłopca z 1619 roku. Mnie osobiście najbardziej urzekł zabytkowy zespół rynku – Grand Place z ratuszem gotyckim oraz przyległymi XVII wiecznymi domami cechowymi, Pałac Sprawiedliwości i Pałac Królewski. Miasto z racji siedziby Parlamentu Europejskiego jest wielokulturowe, co widać szczególnie na ulicach i w restauracjach oferujących potrawy z całego świata. Skorzystałam również z możliwości zrobienia sobie zdjęć w sali plenarnej i w biurze posłanki Róży Thun. Ta wyprawa na długo pozostanie w pamięci. Była to nie tylko wspaniała przygoda, ale także nowe doświadczenie. Choć dni spędzone w europejskiej stolicy minęły szybko to wspomnienia i wrażenia z wyjazdu na pewno jeszcze przez długi czas pozostaną.

 

 fotoreportaż

 

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (8)
     

-marek (2012-02-19 22:59:45)

Byli ludzie z Ponidzia. Na kilku zdjęciach widać np. Panią wyróżnioną Statuetką Św. Prospera w Pińczowie. Jest też dziewczyna która wygrała konkurs Świętokrzyskie Zaczaruje Europę z Pacanowa itd.

Do wcześniejszych komentarzy nie trzeba się odnosić - żenua i tyle;)

-P.S. (2011-11-26 22:11:14)

Z ponidzia, czy z Ponidzia he ?

-zapraszała Róża, (2011-11-25 08:34:49)

a kto organizował ?
Czy byli tam ludzie z ponidzia?

ps.
na pułkach, czy półkach?

-róży (2011-11-23 16:25:33)

Ludzko pani ta hrabina, ooo ludzko.

-Świetny interes (2011-11-22 23:42:23)

Róża Luxemburg zabiera was na wycieczkę, a jednocześnie Unia Europejska zamyka wam zakłady pracy, świetny interes, tylko tak trzymać.

- (2011-11-22 22:08:58)

Widziałem tę panią jak powstrzymywała z porngrubasem Kaliszem polskich patryjotów 11.11.11 w święto niepodległości w Warszawie. Ludzie nie nabierajcie się na to.

- (2011-11-22 21:54:36)

No cóż ci co rozpijali polskich chłopów robią swoją robotę w bardziej subtelny, wyrafinowany sposób. No cóż nowe czasy, trza gojów - naiwniaków i frajerów nabrać na proste emocje.

-Polacy obudcie sie !!! (2011-11-22 21:41:07)

Powinna ta pani was zabrać do ruin cukrowni w Kazimierzy Wielkiej wielkiego europejskiego dzieła na Ponidziu. Głuptaski czas się obudzić!

Nasz patronat

Data: 2018-05-04, godz:

Terminarz Kina Zdrój

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.
Wróć do góry