swietokrzyskie.info

Środa, 27 października 2021, Do końca roku 65 dni Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Wiadomosci

Priorytety wyborcze Haliny Olendzkiej. (video)

Dodane: AT Data: 2011-10-06 06:00:07 (czytane: 19460)  Wersja do druku

Prywatyzacja służby zdrowia jest zagrożeniem konstytucyjnej gwarancji dostępu do bezpłatnej opieki medycznej. Problem nierównego traktowania rolników w zestawieniu z trudnościami dystrybucji owoców ich pracy wymagają gruntownych zmian i wsparcia sektorowego...

Priorytety poseł Haliny Olendzkiej na VII kadencję Sejmu RP:


1. Służba zdrowia

2. Pomoc rolnikom-producentom żywności

3. Pomoc społeczna, przeciwdziałanie bezrobociu i wykluczeniu społecznemu osób niezaradnych życiowo

4. Działania na rzecz osób ubezpieczonych

 

ROLNICTWO
Postępujące zubożenie społeczeństwa widoczne jest szczególnie wśród polskich rolników. Dotacje z Unii Europejskiej dyskryminują naszych rolników. Problem nierównego traktowania w zestawieniu z trudnościami dystrybucji owoców ich pracy wymagają gruntownych zmian i wsparcia sektorowego. Nie może być tak, że pośrednicy i hurtownicy zarabiają krocie na trudzie ich pracy.

olendzka_rolnicy.jpg
Kliknij i oglądaj


SŁUŻBA ZDROWIA
Prywatyzacja służby zdrowia jest zagrożeniem konstytucyjnej gwarancji dostępu do bezpłatnej opieki medycznej.

olendzka_sluzba_zdrowia.jpg
Kliknij i oglądaj

 

KILKA SŁÓW O SOBIE.
W 2007r. Premier Jarosław Kaczyński powierzył mi funkcję Rzecznika Ubezpieczonych, którą pełnie do chwili obecnej. Byłam wieloletnim wiceprezesem PiS w woj. świętokrzyskim, jestem członkiem Komitetu Politycznego PiS.

Od grudnia 2010r. sprawuję również mandat Posła na Sejm VI kadencji, jestem członkiem Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Zdrowia. W latach 2005-2007 pełniłam także mandat Posła na Sejm V kadencji. Sprawowałam wówczas funkcję przewodniczącej Polskiej Grupy Unii Międzyparlamentarnej oraz byłam członkiem Komisji Finansów Publicznych, Komisji Zdrowia, Komisji Polityki Społecznej, Komisji Solidarne Państwo oraz Podkomisji Stałej ds. Zdrowia Publicznego, byłam również Wiceministrem w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w Rządzie Jarosława Kaczyńskiego, członkiem Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Jestem wiceprezesem Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie’.

Jako radna Powiatu Ziemskiego Kieleckiego i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Kielcach zdobyłam doświadczenie w tworzeniu prawa lokalnego oraz stosowaniu prawa w pracach samorządu terytorialnego. Brałam czynny udział w tworzeniu norm prawnych z zakresu polityki społecznej, zdrowia, ubezpieczeń oraz rodziny. Nadzorowałam prace legislacyjne Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Jako Poseł pragnę wykorzystywać swoje doświadczenie na rzecz tworzenia prawa przyjaznego obywatelom oraz służyć swojej małej ojczyźnie – Ziemi Świętokrzyskiej i Jej Mieszkańcom.


Strona internetowa: www.halinaolendzka.pl

 

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Artykuł sponsorowany

 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2021-10-30, godz: 17:00

Mecz AKS 1947 Busko-Zdrój vs POGOŃ 1945 Staszów

W sobotę, 30 października 2021r. o godzinie 17.00 AKS 1947 Busko-Zdrój rozegra na własnym stadionie mecz w ramach IV Ligi Świętokrzyskiej z drużyną POGOŃ 1945 Staszów. Zapraszamy na stadion przy Kusocińskiego w Busku-Zdroju.Wróć do góry