Środa, 17 marca 2010, Do końca roku 289 dni Imieniny:

Kategorie

Nieruchomości (1439)
Motoryzacja (513)
Komputery (77)
RTV/AGD (78)
Telefony (102)
Praca (543)
Hobby (31)
Internet i sieci (6)
Muzyka (16)
Książki (2)
Nauka (62)
Biznes (90)
Zdrowie (9)
Turystyka (12)
Zwierzęta (60)
Zgubiono-Znaleziono (2)
Towarzyskie (21)
Inne (506)

Kursy walut

Polecana impreza

Wykaz imprez organizowanych przez Gminę Solec-Zdrój na rok 2010

Data: 2010-01-28, godz:

Wykaz imprez organizowanych przez Gminę Solec-Zdrój na rok 2010

Wyślij SMS

Ogłoszenia




Dodaj ogłoszenie
DACHY (2010-03-17 21:52:29)
[ Praca ]
kompleksowo wykonujemy wieźby dachowe wraz z pokryciami, remonty i przekrycia istniejacych dachów, podbicia dachowe. mamy naprawde niskie ceny i wysoka jakosc wykonania.
Kontakt: , ,
Miejscowość: 28-133, Pacanów
tel. 794- 284- 377
email:
Cena:

Sprzedam bar (2010-03-17 21:50:05)
Sprzedam bar na trasie Busko-Stopnica,cena 130 000zł.
Kontakt: , ,
Miejscowość: ,
tel. 604 066 403
email:
Cena:

sukienka komunijna tanio (2010-03-17 21:48:58)
[ Inne ]
oferuję do sprzedania ładną sukienkę komunijną na wzrost ok.147 cm za symboliczną sumę.
Kontakt: ania, ,
Miejscowość: 28-100, busko-zdrój
tel. 512398918
email:
Cena: 50 PLN

Prezentacje maturalne (2010-03-17 21:48:56)
[ Nauka ]
Sprzedam gotowe prezentacje maturalne, lub podejmę się wykonania nowej prezentacji na dowolny temat. Prace mają posłużyć jako wzorzec do samodzielnego napisania prezentacji. Pisane są one profesjonalnie, gdyż mam już doświadczenie. Koszt przygotowania kompletnej prezentacji: wielostronicowej, z bibliografią z podziałem na literaturę przedmiotu i podmiotu oraz plan ramowy wypowiedzi wynosi 50- 70 zł. za pracę gotową oraz 70- 100 zł. za nową, w zależności od tematu i wkładu mojej pracy. W cenę wliczone są również ewentualne pliki z obrazem, z piosenką, czy też treść opisywanego wiersza. Termin przygotowania prezentacji jest do uzgodnienia i zależy m.in. od tematu pracy, ilości zgłoszeń oraz mojego czasu wolnego- jestem studentką. Myślę jednak, że będzie wynosił około 3- 10 dni. Tematy gotowe, dostępne od zaraz, napisane samodzielnie przeze mnie to: 1. Arkadia, raj, wyspy szczęśliwe. Obrazy krainy szczęścia. 2. Bohater negatywny. Omów sposób i cel kreowania takich postaci. 3. Bohater tragiczny. Wyjaśnij pojęcie na podstawie kreacji bohaterów z trzech różnych epok. 4. Scharakteryzuj bohatera ulegającego siłom zła. 5. Przedstaw i porównaj różne kreacje Boga w literaturze i sztuce. 6. Literackie dialogi człowieka z Bogiem. 7. Różne oblicza buntu w literaturze. 8. Prometeusz ukarany. Literackie wersje kary bohatera - buntownika. 9. Motyw cierpienia w literaturze różnych epok. 10. Człowiek wobec zła- przedstaw jego różne postawy. 11. Dramat niespełnienia ludzkich marzeń przedstawiony w literaturze. 12. Dylematy moralne bohaterów powieści i opowiadań Stefana Żeromskiego. 13. Dzieci jako ofiary holocaustu. 14. Omów i porównaj motyw wojny widziany oczami dziecka. 15. Portrety dzieci w literaturze i malarstwie. 16. Troska o los dzieci istotnym problemem polskiej literatury pozytywistycznej. 17. Scharakteryzuj średniowieczny etos rycerski i jego późniejsze odmiany. 18. Literackie portrety żołnierzy i rycerzy w literaturze różnych epok. 19. Honor jako kategoria etyczna interpretacji wybranych twórców. 20. Kobieta anioł, kobieta demon jako źródło inspiracji w literaturze. 21. Portrety kobiety - uwodzicielki w utworach literackich z różnych epok. 22. Konfrontacja dwóch postaw wobec życia romantycznej i realistycznej. 23. Ku pokrzepieniu serc i rozdrapywanie ran polskich. 24. Literackie fascynacje, czyli lektury które chciałbyś ocalić. 25. Literackie interpretacje etosu pracy. 26. Literatura i film wobec tragicznych wydarzeń historii. 27. Literatura jako diagnoza stanu społeczeństwa. 28. Literatura wobec cierpienia. 29. Literackie kreacje kochanków. 30. Przedstaw różne sposoby prezentowania par małżeńskich. 31. Miłość spleciona ze śmiercią czyli Eros i Thanatos w literaturze i sztuce. 32. Etos miłości romantycznej w literaturze romantyzmu i dziełach literackich późniejszych epok. 33. Miłość- złudne szczęście, ulotna chwila życia, źródło cierpień.... Do jakich refleksji na ten temat skłoniła Cię lektura wybranych dzieł literackich? 34. Zakochani są szaleni- rozwiń myśl Horacego na podstawie wybranych utworów o tematyce miłosnej. 35. Twórcza i destruktywna siła miłości w życiu człowieka. 36. Młodość- czas wspaniały czy przeklęty? Rozważ problem na podstawie literatury XIX i XX wieku. 37. Motyw czasu w literaturze. 38. Różne wizerunki ojców w literaturze. 39. Motyw samotności i zagubienia człowieka w świecie. 40. Obłąkani i szaleni w dramatach Szekspira i w utworach romantycznych. 41. Patriotyzm - najwyższa kategoria moralna Polaków. 42. Piękno i szpetota kobiecego ciała. Przedstaw zmieniający się kanon kobiecej urody. 43. Polacy w satyrze i karykaturze literackiej. 44. Porównaj portrety kochanków romantycznych na podstawie celowo zgromadzonych przykładów literackich. 45. Postacie historyczne w literaturze. 46. Zaprezentuj i oceń postawy człowieka wobec zła na przykładzie wybranych utworów literackich. 47. Różnorodność ujęcia motywu pożegnania w literaturze i sztuce. 48. Scharakteryzuj motyw rozstania i omów jego znaczenie w wybranych dziełach literackich. 49. Przemiana bohatera. Odwołując się do 3-4 postaci literackich przedstaw przyczyny i celowość metamorfozy. 50. Metamorfozy bohaterów literackich. 51. Rola utworów satyrycznych i komediowych w dążeniu do poprawy świata i człowieka. Omów na podstawie utworów oświecenia. 52. Polscy romantycy wobec problemów swoich czasów. 53. Stanisław Wyspiański- artysta wszechstronny. Przedstaw temat przywołując wybrane dzieła literackie i plastyczne tego artysty. 54. Przedstaw motyw ślubu i wesela w literaturze dokonując analizy wybranych utworów. 55. Omów funkcjonowanie motywu śmierci w wybranych utworach literackich. 56. Literackie i filmowe sposoby heroizacji śmierci bohatera. 57. Sceny śmierci w literaturze. Porównaj i omów ich funkcje na wybranych dziełach. 58. Motyw tańca w literaturze i dziele filmowym. 59. Motyw tęsknoty za krajem ojczystym. Omów jego funkcjonowanie w wybranych tekstach polskiego romantyzmu. 60. Motyw walki dobra ze złem w wybranych utworach literackich. 61. Ocena postawy narodu polskiego wobec walki narodowowyzwoleńczej wyrażona w literaturze 62. Ukaż motyw walki o niepodległość w wybranych utworach literackich. 63. Wiek XX wiekiem próby człowieczeństwa i ludzkości. 64. Omów różne sposoby przedstawiania wsi i ich funkcje w wybranych utworach literackich. 65. Obraz wsi w literaturze młodopolskiej i epok późniejszych. 66. Oblicze władzy. Dokonaj analizy funkcjonowania tego motywu w literaturze. 67. Różne oblicza władców w literaturze. Omów na wybranych przykładach. 68. Wojna jako romantyczna legenda, wojna jako porażająca prawda... Zaprezentuj różne spojrzenia na wojnę w wybranych tekstach kultury (literatura, malarstwo, film). 69. Wojna jako temat w literaturze i sztuce. 70. Doświadczenie Holocaustu - świadectwa pisarskie z obu stron muru. Przedstaw na wybranych przykładach. 71. Obraz getta warszawskiego w polskiej literaturze i filmie. Odwołując się do wybranych przykładów, porównaj sposoby ukazywania zagłady oraz moralna i poznawcza wartość przywołanych dzieł. 72. Bitwa i/lub potyczka i/lub wojna jako temat literacki i malarski. 73. Obóz koncentracyjny w literaturze, malarstwie i filmie. 74. Świat wartości łagrów i lagrów i jego odzwierciedlenie w literaturze. 75. Wpływ domu rodzinnego na kształtowanie sie postaw moralnych wybranych bohaterów literackich. 76. Wpływ pieniądza na życie bohaterów literackich. 77. Wzorce i antywzorce w literaturze. 78. Omów problem ludzkich zachowań w sytuacjach ekstremalnych. Odwołaj się do literatury XX wieku. 79. Motyw zbrodni w literaturze. Przedstaw temat analizując wybrane utwory literackie. 80. Psychika zbrodniarza jako temat literacki. 81. Życie jest sztuką wyborów. Jakich wyborów musieli dokonywać bohaterowie literaccy? Omów na wybranych przykładach. 82. Swój i obcy. Przedstaw kreacje Żydów w literaturze i sztuce polskiej. 83. Omów obraz Żydów w utworach polskich pozytywistów. 84. Reinterpretacja wybranych mitów antycznych jako sposób dyskusji o świecie współczesnym. 85. Inspiracje antyczne w kulturze. Scharakteryzuj je, analizując wybrane dzieła sztuki i inne. 86. Bohaterowie w poszukiwaniu sensu i celu życia. 87. Bohaterowie wierni sobie. 88. Dom to nie tylko ściany. Topos domu w polskiej tradycji literackiej. 89. Rodzinne dramaty w literaturze. 90. Inspiracje antyczne w kulturze renesansu. 91. Nadzieja to wartość, bez której trudno byłoby człowiekowi żyć. 92. Zaprezentuj motyw piękna, dobra i prawdy w literaturze. 93. Samotność jest przyjemnością dla tych, którzy jej pragną i męką dla tych, którzy są do niej zmuszeni: /W.Tatarkiewicz/. Rozważ powyższe aspekty samotności na podstawie utworów literackich z różnych epok. 94. Zaprezentuj różne sposoby wyrażania miłości do ojczyzny, analizując celowo dobrane dzieła literackie i malarskie. 95. Tragiczna miłość jako element biografii romantycznego kochanka. 96. Tytuł, motto, ostatnia scena jako klucz do interpretacji dzieła literackiego. 97. Bohaterowie godni naśladowania. 98. Funkcja brzydoty w wybranych dziełach literatury i sztuki. 99. Różne sposoby ujęcia motywu tęsknoty 100. Miejsce, którego nie ma. Analizując wybrane utwory, omów sposoby kreowania i funkcje utopii w literaturze. 101. Kuszenie jako źródło dramatu człowieka. 102. Postacie fantastyczne w baśniach i literaturze dla dzieci i młodzieży. Analizując wybrane przykłady z literatury XIX i XX w., wyjaśnij, na czym polega znaczenie wymienionych postaci w literaturze dla wskazanych odbiorców. 103. Zwycięstwa i klęski bohaterów literackich. 104. Wpływ wydarzeń historycznych na literaturę dwóch epok. 105. Prawdy o sile i słabości człowieka z lat wojny i okupacji zawarte w stwierdzeniu W. Szymborskiej: Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono. 106. Antyk inspiracją Kochanowskiego 107. Motyw Apokalipsy w literaturze 108. Elementy autobiograficzne w literaturze 109. Motyw burzy w literaturze i malarstwie 110. Cierpienie w literaturze i sztuce 111. Motyw deszczu w literaturze 112. Tajemniczy świat zjaw, duchów i upiorów w literaturze 113. Literackie przedstawienie dworu polskiego 114. Motyw erotyzmu w literaturze i sztuce różnych epok 115. Ideał dobrego życia w wierszach dwóch poetów różnych epok 116. Impresjonizm, symbolizm i dekadentyzm w literaturze 117. Motywy katastroficzne w literaturze XX wieku 118. Motyw macierzyństwa w literaturze 119. Motyw madonny w literaturze 120. Miasto a wieś. 121. Motyw zdrady w literaturze 122. Motyw Hioba w literaturze 123. Nastroje końca wieków 124. Natura w romantyzmie i nie tylko 125. Motyw non omnis moria 126. Obraz diabła w literaturze i filmie 127. Obrzędy i obyczaje ludowe w literaturze 128. Motyw ogrodu w literaturze 129. Pamiętnik jako źródło wiedzy o świecie 130. Motyw pielgrzyma w literaturze 131. Postacie fantastyczne i ich funkcje w literaturze 132. Motyw przyjaźni w literaturze i filmie 133. Motyw rewolucji w literaturze i sztuce 134. Wizjonerska i zagadkowa wizja Sądu Ostatecznego 135. Różne oblicza starości w tekstach literackich 136. Motyw snu i jego funkcje w literaturze 137. Stolica i prowincja - omów ich literackie obrazy na wybranych przykładach. 138. Celem ludzkiego życia jest szczęście – omów temat na wybranych tekstach literackich 139. Dramaty szekspirowskie jako źródła inspiracji dla literatury i filmu 140. Św. Franciszek z Asyżu w literaturze i sztuce 141. Świat wartości człowieka renesansu 142. Motyw Warszawy w literaturze i sztuce 143. Motyw "złej miłości" w twórczości Williama Szekspira. Pytania oraz zgłoszenia proszę kierować na maila: prezentacjaa_maturalnaa@o2.pl
Kontakt: , ,
Miejscowość: 97-400, Bełchatów
tel.
email: prezentacjaa_maturalnaa@o2.pl
Cena:

SZTUKATERIA (2010-03-17 21:29:26)
montaz Sztukaterii z dostawa w dobrej cenie tapetowanie, malowanie tynki dekoracyjne
Kontakt: , ,
Miejscowość: 28-400, Pinczów
tel. 518330240
email:
Cena:

REMONTY (2010-03-17 21:26:47)
remonty pod klucz, gładzie ,glazura, malowanie, tapetowanie, sztukateria, adaptacja poddaszy, elewacje
Kontakt: , ,
Miejscowość: 28-400, Pinczów
tel. 518330240
email:
Cena:

STOLARSTWO (2010-03-17 21:25:49)
[ Inne ]
Wykonuje z własnego lub klienta drewna :Drzwi, balustrady, podłogi, itp
Kontakt: Marian, ,
Miejscowość: 28-100, Busko
tel. 782 291 860
email:
Cena: do uzgodnienia

Sprzedam dom 165 m kw (2010-03-17 21:16:42)
Sprzedam dom 165 m kw wraz z polem 1,2 ha przyległym do domu (w tym 15 letni sad śliwkowy i łąka). Dom na ogrodzonej działce (24 m szer 50 m długości), 500 m od centrum Stopnicy, wszystkie media, gaz, kanalizacja, woda z wodociągu, dodatkowo własna studnia, c.o. na piec węglowy, możliwość podłączenia telefonu stacjonarnego, internetu. Na parterze kuchnia z jadalnią, duża łazienka, wc, pralnia, spiżarnia, kotłownia, na piętrze salon z kominkiem, trzy pokoje, możliwość adaptacji strychu, taras, weranda z drewna modrzewiowego. Działka zagospodarowana i urządzona (skalniak, krzewy i drzewa ozdobne).Do Buska 15 minut jazdy autem.
Kontakt: , ,
Miejscowość: 28-13,, Stopnica
tel. 606-930-545
email:
Cena:

USŁUGI (2010-03-17 21:13:50)
[ Praca ]
Wykonuje drzwi, schody , balustrady DREWNIANE itp
Kontakt: Marian, ,
Miejscowość: 28-100, Busko
tel. 782 291 860
email:
Cena: do uzgodnienia

MOTORYNKA (2010-03-17 21:09:28)
Sprzedam MOTORYNKĘ - stan bardzo dobry
Kontakt: Marian, ,
Miejscowość: 28-100, Busko
tel. 782 291 860
email:
Cena: do uzgodnienia

remontowo budowlane, ogólnobudowlane (2010-03-17 20:59:15)
[ Praca ]
D o m y pod klucz. M u r o w a n i e, murowanie z klinkieru, s z a l o w a n i e ,zbrojenie, betonowanie, stropy,klatki schodowe itd...Układanie KOSTKI BRUKOWEJ. Tynki cementowo-wapienne różnych kategorii od I do IV f, w itd. -narzucane kielnią nakrapiane, drapane wypalane, gipsowe, gąbkowane, filcowane, wylewki- dokładność 1-2 mm, .Układanie kostki brukowej, KOMPUTEROWE PROJEKTOWANIE łazienek, WNĘTRZ, , kominki . Malowanie, sztablatury, układanie g l a z u r y - t e r a k o t y, montaż suchych tynków, ścianki działowe,sufity podwieszane, instalacje elektryczne, panele ścienne i podłogowe, sztukaterii gipsowej. Elewacje. Wysoka PRECYZJA wykonania, gwarancja jakości i zadowolenia klienta, dwudziestoletnie doświadczenie w branży. Elastyczność cenowa.
Kontakt: , ,
Miejscowość: ,
tel. 888 954 710
email:
Cena:

Do 20% promocji na budowy! (2010-03-17 20:45:20)
Planujesz budowę domu? Innego obiektu? Podpisz z nami umowę już teraz! Możesz z a o s z c z ę d z i ć do 20% całkowitej wartości inwestycji, w zależności od wartości umowy. N i e z w l e k a j, drugiej takiej okazji nie będzie !
Kontakt: , ,
Miejscowość: ,
tel. 697 389 876
email:
Cena:

DOM W PACANOWIE (2010-03-17 20:43:27)
Sprzedam dom w centrum Pacanowa wraz z budynkiem gospodarczym! Cena do negocjacji!
Kontakt: , ,
Miejscowość: 28-230, Połaniec
tel. 669361786
email:
Cena:

SZUKAM PRACY W BRANŻY BUDOWLANEJ (2010-03-17 20:42:59)
[ Praca ]
Szukam pracy w branży budowlanej, mam doświadczenie w ocieplaniu,remontach domków jednorodzinnych.Może być praca w delegacji. Bez nałogów.
Kontakt: Marek, ,
Miejscowość: ,
tel. 669-364-698
email:
Cena:

WYKOŃCZENIA WNĘTRZ (2010-03-17 20:22:26)
Adaptacja poddaszy glazura terakota suche tynki sufity podwieszane ściany działowe tynki gipsowe połogi drewniane
Kontakt: , ,
Miejscowość: 28-100, BUSKO ZDRÓJ
tel. 792221231
email:
Cena: 35.00

OKAZJA!!! sprzedam (2010-03-17 20:08:18)
sprzedam daewoo matiz, rok produkcji 2000, pojemność silnika 800, bezwypadkowy, stan dobry, kolor zielony metalik. cena do lekkiej negocjacji.
Kontakt: Joanna, ,
Miejscowość: 28-100, Busko-Zdrój
tel. 503480586
email:
Cena: 5.300

OKAZJA!!! sprzedam (2010-03-17 20:07:41)
sprzedam daewoo matiz, rok produkcji 2000, pojemność silnika 800, bezwypadkowy, stan dobry, kolor zielony metalik. cena do lekkiej negocjacji.
Kontakt: Joanna, ,
Miejscowość: 28-100, Busko-Zdrój
tel. 503480586
email:
Cena: 5.300

FELGI ALU (2010-03-17 19:54:48)
SPRZEDAM FELGI ALUMINIOWE DO FORDA 16 CALI STAN BARDZO DOBRY NIE PORYSOWANE NIE POOBIJANE 4 SZT
Kontakt: , ,
Miejscowość: , BUSKO ZDRÓJ
tel. 603 109 451
email:
Cena:

Trabant (2010-03-17 19:52:42)
Sprzedam trabanta silnik 1.3 B/G rocznik 1991 opłacony zarejestrowany
Kontakt: Arek, ,
Miejscowość: 28-100, Busko
tel. 664925459
email:
Cena: 700 do uzgod.

ALUSY (2010-03-17 19:49:04)
Mam do sprzedania alusy pięcio ramienne z oponami letnimi.Mozliwosc sprawdzenia u wulkanizatora.Rozstaw 4x108 15cali opony 195/65 ładny bieżnik
Kontakt: Arek, ,
Miejscowość: 28-100, Busko
tel. 790356404
email:
Cena: 750 do uzgod.

Dodaj ogłoszenie

Copyright © 2007 swietokrzyskie.info
Redakcja: RealNet.pl - Busko-Zdrój, ul.Kościuszki 60, tel.0 604 509 169, fax (041) 378 17 27

Nasze serwisy:
www.swietokrzyskie.info , www.busko.net.pl , www.kazimierza.swietokrzyskie.info, www.wloszczowa.swietokrzyskie.info ,


statystyki www stat.pl