swietokrzyskie.info

Niedziela, 22 maja 2022, Do końca roku 223 dni Imieniny: Emila, Neleny, Romy

Wystawa instalacji szklanych 'Przestrzeń' Lucyny Gozdek

Dnia: 29 04 2022, godz.

Miejsce: Busko-Zdrój

Instalacje można będzie podziwiać od 29 kwietnia do 29 maja 2022r w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni.

Zobacz

Artystka ukończyła  Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach - specjalność tkanina artystyczna Studiowała w Instytucie Edukacji Plastycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.  Zrealizowała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ewy Pełki oraz ze struktur wizualnych w pracowni prof. Wiesława Łuczaja. Doktorat ze sztuk pięknych w Instytucie Sztuk Pięknych  UJK w Kielcach obroniła w 2018 r. - promotor prof. Wiesław Łuczaj.

Uprawia twórczość z zakresie malarstwa olejnego, akrylowego oraz działań w przestrzeni instalacji  szklanych. Zajmuje się także działalnością kuratorską oraz koordynacją wystaw w Polsce i na Ukrainie.

Była uczestniczką  wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą m. in. w Warszawie, Kielcach, Toruniu, Rzeszowie, Pińczowie, Sandomierzu, Ożarowie, Radomiu, Łodzi, Gorzycach, Jabłonnej, Lwowie, Winnicy, Dniepropietrowsku, Użgorodzie, Vikolincu. Od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach malarskich. Prowadziła warsztaty na szkle dla dzieci, młodzieży i dorosłych m. in. w Muzeum Szkła w Lwowie, w Muzeum Narodowym w Kielcach, w Muzeum Wsi Tokarni, w Centrum Bajki w Pacanowie,  w Busku-Zdroju, Ożarowie a także w jej macierzystej firmie w Staszowie.

Od wielu lat zajmuje się projektowaniem oraz produkcją we własnej firmie GMC w Staszowie oryginalnych, szklanych ozdób świątecznych oraz dekoracji całorocznych. Co roku swoje liczne projekty wystawia na międzynarodowych targach Christmasword we Frankfurcie nad Menem, zdobywając szereg nominacji do towarzyszącej im wystawy Tren Show – prezentacji najwyżej ocenianych projektów. Podczas jednej z frankfurckich prezentacji jej projekty zostały wyróżnione przez światowej sławy projektanta –Jean- Paula Gaultier.

Poza działalnością artystyczną corocznie bierze czynny udział w aukcjach charytatywnych z których dochód przeznaczony jest na rzecz dzieci.

Źródło: Tężnia Busko-ZdrójOdslon: 2490

Powrót do spisu


Dodaj nową imprezę
Jeśli wiesz o imprezie/wydarzeniu którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy!

Nasz patronat

Data: 2022-05-01, godz:

Terminarz Kina 'Zdrój'

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.

Wróć do góry