swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 listopada 2021, Do końca roku 33 dni Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Agnieszka Osiecka i Jonasz Kofta - Recital Anny Serafińskiej

Dnia: 23 10 2021, godz. 18:00

Miejsce: Pińczów

Będzie poetycko i nastrojowo. W sobotę, 23 października zapraszamy do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury na wyjątkowy koncert będący finałem I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Pińczów Jazz Sunrise".

Na deskach PSCK usłyszymy finalistów konkursu i damę polskiego jazzu - Annę Serafińską w znakomitym repertuarze Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty. Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w sekretariacie PSCK.

Zobacz

 

W programie koncertu usłyszymy utwory pochodzące z dwóch płyt nagranych przez artystkę, zawierających piosenki do tekstów wyjątkowej pary poetów Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej. To projekt, w którym wokalistka daje wyraz swojemu poszanowaniu słowa oraz maestrii autorów w chwytaniu tego, co tak ulotne i nienazywalne. To niezwykłe połączenie znakomitej poezji opisującej złożoność ludzkich relacji ze współczesnym brzmieniem jazzowym.

Anna Serafińska jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.  Z uczelnią związana jest  zawodowo od 1997 r. Laureatka wielu nagród w tym I nagrody oraz nagrody publiczności na międzynarodowym konkursie dla wokalistów jazzowych Shure Montreux Jazz Voice Competition 2004. Zdobyła też tytuł Lady Summertime podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych w Hammenlinie (2006).

Koncert Anny Serafińskiej jest jednym z elementów projektu „XVII Zaduszki Jazzowe” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Projekt dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz przez Gminę  Pińczów.

Źródło: PSCK

Zapraszamy!

 


Odslon: 1291

Powrót do spisu


Dodaj nową imprezę
Jeśli wiesz o imprezie/wydarzeniu którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy!

Nasz patronat

Wróć do góry