swietokrzyskie.info

Środa, 22 stycznia 2020, Do końca roku 344 dni Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Obchody Święta Niepodległości w Busku-Zdroju

Dnia: 09 11 2019, godz.

Miejsce: Busko-Zdrój

Obchodom Święta Niepodległości, 11 Listopada towarzyszyć będą liczne imprezy kulturalne i sportowe.

Msza święta w intencji Ojczyzny rozpocznie o godz. 9:00 (kościół NP NMP) oficjalne obchody Święta Niepodległości w Busku-Zdroju.

Po nabożeństwie uczestnicy przejdą ulicami miasta i złożą wieńce m.in. na płycie Marszałka Józefa Piłsudskiego koło Galerii Zielonej a także u stóp pomników Męczeństwa oraz Żołnierzy Batalionów Chłopskich.

Główna część uroczystości odbędzie się tradycyjnie przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki, przy al. Mickiewicza. Po wystąpieniu Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój odśpiewany zostanie hymn narodowy w ramach akcji Niepodległa do Hymnu.

Obchodom Święta Niepodległości, 11 Listopada towarzyszyć będą liczne imprezy kulturalne i sportowe:

9 listopada (sobota) w godz. od 10:00 do 15:00 zapraszamy wychowanków szkół i przedszkoli administrowanych przez Gminę Busko-Zdrój na bezpłatne zajęcia na basenie. Od 9 do 11 listopada zorganizowane zostaną również zajęcia z animatorami na Orliku.

10 listopada (niedziela) od godz. 13:00 na stadionie miejskim odbędzie się mecz piłki nożnej IV Ligi Świętokrzyskiej Seniorów pomiędzy buskim MKS Zdrój a MKS Olimpia-Pogoń ze Staszowa.

11 listopada (poniedziałek) od godziny 9:00 zapraszamy na IV Buski Maraton Pływacki. Po oficjalnych obchodach rocznicy odzyskania niepodległości, o godz. 14:30 w BSCK rozpocznie się Koncert pt. "Pieśń Ojczysta" w wykonaniu Buskiej Orkiestry Zdrojowej oraz Chóru Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego natomiast o 15:50 Bokserski Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Ring" organizuje Mityng Bokserski w Hali sportowej PMOS.

14 listopada (czwartek) czeka nas jeszcze XXXIV Przegląd Plastyki "Ponidzie 2019", który rozpocznie się o 17:00 w Galerii Antresola a 16 listopada również w Buskim Samorządowym Centrum Kultury - Przegląd Poezji i Pieśni Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej, początek o godz. 11:00.

Z okazji Święta Niepodległości zachęcamy wszystkich mieszkańców do wywieszenia flag narodowych oraz do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wydarzeniach towarzyszących.

obchody_101_rocznicy_odzyskania_niepodleglosci.jpg 

źródło: Fanpage UMiG Busko-Zdrój

 


Odslon: 684

Powrót do spisu


Dodaj nową imprezę
Jeśli wiesz o imprezie/wydarzeniu którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy!

Nasz patronat

Data: 2020-02-15, godz:

Zabawa Walentynkowo- Karnawałowa w Finezji Busko-Zdrój

Serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących dobrą zabawę do udziału w imprezach organizowanych w naszym lokalu. 

Wróć do góry